App Store Google Play

Вчені з Дніпра здобули премію за наукові досягнення в медицині

20 Серпня 19:30
Вчені з Дніпра здобули премію за наукові досягнення в медицині

Премію для молодих науковців за дослідження в медицині започаткувала французька фармацевтична компанія «Санофі» (Sanofi). Її підтримує Національна академія медичних наук України. Саме її співробітники входять до журі конкурсу. У 2019 році на конкурс надійшло понад 70 досліджень із різних міст України, а переможці отримали грошові нагороди для подальших досліджень. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Радіо Свобода.

У розділі «Антимікробний винахід» перемогла робота, що відкриває нові можливості традиційної «хлорки».

Дослідження має назву «Багатофункціональний полімерний матеріал з потужними антимікробними властивостями». Її автори – науковці із Дніпра Богдан Мурашевич та Дмитро Степанський, співробітники Дніпропетровської медичної академії Міністерства охорони здоров’я України, а також їхній колега Володимир Торопін із Українського державного хіміко-технологічного університету.

Винахід дніпровських дослідників допоможе зробити існуючі системи дезінфекції води і повітря більш ефективними. Крім того, зможе знизити загрозу розповсюдження патогенних мікроорганізмів у цих середовищах.

Застосування синтезованих ними матеріалів як активного компонента систем знезараження ранових поверхонь, наприклад, у ранових пов’язках, дозволить знизити ризик виникнення запалень (особливо у польових умовах), при чому без застосування антибіотиків.

Простими словами, дослідники надали нову форму гіпохлориту натрію («хлорці»), хімічно «прив’язавши» його до інертного полімерного носія.

«Хлорка» – ефективний і доступний дезінфектант, але він наразі існує тільки у вигляді розчинів, використання яких у медицині досить обмежене через їх нестійкість, наявність токсичних домішок та високу їдкість. Натомість наш винахід має тверду форму, яка є стабільною, не потребує спеціальних умов зберігання та легко піддається регенерації (повторному використанню)», – розповідає Мурашевич.

Науковці працювали над цією роботою понад п’ять років.

За словами медиків, синтезовані ними полімери активуються тільки при наявності в середовищі забруднення біологічної (а в деяких випадках і хімічної) природи, і не виділяють «зайвого», а також не виділяють в навколишнє середовище нічого, крім «активного хлору».

При розкладанні активного компонента утворюються безпечні речовини, а полімерний носій може бути вилучений із середовища та «перезаряджений».

Науковці мають висновки профільних організацій щодо високої антимікробної активності своїх матеріалів, проекти науково-технічної документації для промислового випуску дослідної партії, а також попередні домовленості з потенційними постачальниками сировини і виробниками.

«Розраховуємо, що років за п’ять вдасться отримати всі дозволи і почати повномасштабне застосування», – кажуть дніпровські дослідники.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...