16 серпня в інформаційному центрі «Наше Місто» пройшла прес-конференція на тему «У Дніпрі створили унікальний фотоальбом про природу та історію Приорілля»
Даний проект – частина масштабного проекту «Діти вивчають країну». В нього входить, зокрема, і конкурс дитячого малюнку, підсумки якого будуть підбиті 22 серпня в Музеї українського живопису.
Також одним з напрямків стала археологічна експедиція в Приорілля під керівництвом Олександра Старіка, за результатами якої видано фотоальманах, який розповідає про історію та природу цього регіону, в якому скупчено безліч унікальних пам’яток.
«Експедиція працювала в Царичанському районі упродовж одного місяця. Під час неї проводились не лише розкопки, а й науково-популярні лекції. Ми намагалися в популярній формі розповісти про специфіку нашої роботи, аби у майбутньому, можливо, вони пов’язали життя з археологією», - зазначив Олександр Старік. Участь в розвідці взяли діти віком від 5 до 14 років.
Результат археологічної розвідки – фотоальбом – вийшов не суто науковий, а радше науково-популярний, аби зацікавити глядача пам’ятками Приорілля. Сюди увійшли найбільш атрактивні пам’ятки природи та археології, які можна приїхати і побачити: кургани, залишки української укріплювальної лінії, Китайгородський культовий комплекс – три церкви середини 18 століття -, а також елементи природи.
Завдання проекту – зацікавити туристів, світлинами заохотити їх до поїздки на Приорілля для того, аби побачити унікальні пам’ятки на власні очі.
Зацікавити малечу було не важко, адже діти природно цікаві, а отже радо сприйняли пропозицію спостерігати історичні пам’ятки не за склом у музеї, а безпосередньо, власноруч торкаючись історії.
«Ми залучали дітей до розкопок. Їх дуже цікавив увесь процес знайомства з поселеннями, курганом», - розповіли організатори.
Альбом, виданий видавництвом «Дивокрай», розповсюджуватиметься безкоштовно. А наступного року організатори обіцяють чергову археологічну експедицію до історичних пам’яток Січеславщини.
Автор: Ірма БОГУЦЬКА