App Store Google Play

У Дніпрі створили унікальний фотоальбом про природу та історію Приорілля

18 Серпня 19:00
У Дніпрі створили унікальний фотоальбом про природу та історію Приорілля

16 серпня в інформаційному центрі «Наше Місто» пройшла прес-конференція на тему «У Дніпрі створили унікальний фотоальбом про природу та історію Приорілля»

Даний проект – частина масштабного проекту «Діти вивчають країну».  В нього входить, зокрема, і конкурс дитячого малюнку, підсумки якого будуть підбиті 22 серпня в Музеї українського живопису. 

Також одним з напрямків стала археологічна експедиція в Приорілля під керівництвом Олександра Старіка,  за результатами якої видано фотоальманах, який розповідає про історію та природу цього регіону, в якому скупчено безліч унікальних пам’яток.

«Експедиція працювала в Царичанському районі упродовж одного місяця. Під час неї проводились не лише розкопки, а й науково-популярні лекції. Ми намагалися в популярній формі розповісти про специфіку нашої роботи, аби у майбутньому, можливо, вони пов’язали життя з археологією», - зазначив Олександр Старік. Участь в розвідці взяли діти віком від 5 до 14 років.

Результат археологічної розвідки – фотоальбом – вийшов не суто науковий, а радше науково-популярний, аби зацікавити глядача пам’ятками Приорілля. Сюди увійшли найбільш атрактивні пам’ятки природи та археології, які можна приїхати і побачити: кургани, залишки української укріплювальної лінії, Китайгородський культовий комплекс – три церкви середини 18 століття -, а також елементи природи.
Завдання проекту – зацікавити туристів, світлинами заохотити їх до поїздки на Приорілля для того, аби побачити унікальні пам’ятки на власні очі. 

Зацікавити малечу було не важко, адже діти природно цікаві, а отже радо сприйняли пропозицію спостерігати історичні пам’ятки не за склом у музеї, а безпосередньо, власноруч торкаючись історії.

«Ми залучали дітей до розкопок. Їх дуже цікавив увесь процес знайомства з поселеннями, курганом», - розповіли організатори.

Альбом, виданий видавництвом «Дивокрай», розповсюджуватиметься безкоштовно. А наступного року організатори обіцяють чергову археологічну експедицію до історичних пам’яток Січеславщини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...