App Store Google Play

Війна поруч: у Дніпрі встановили "фігури, прострілені війною"

17 Серпня 13:00
Війна поруч: у Дніпрі встановили "фігури, прострілені війною"

Вчора, 16 серпня у центрі Дніпра відбулась презентація проєкту “Війна поруч” авторства військового фотографа Олеся Кромпляса. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на UA.Dniprpo.

Олесь Кромпляс — український журналіст, військовий фотограф та громадський діяч, учасник війни на сході України. Його проєкт “Війна поруч” покликаний нагадати дніпрянам та гостям міста, що за 200 км від Дніпра шостий рік поспіль триває боротьба за їхні життя, та нагадати, якою ціною вдалось зупинити агресора.

Проєкт складається з дванадцяти металевих фігур-силуетів, виточених зі сталі та прострелених вогнепальною зброєю різних калібрів. Шість фігур розташовані в сквері Героїв, шість — на Фестивальному причалі. Самі фігури зображують збірні образи пересічних громадян, які живуть в кожному місті. Це й бізнесмен, що поспішає до офісу, пенсіонерка, що гуляє парком, гітарист, наречена, підлітки та кілька інших силуетів.

За словами самого автора проєкту, ця ідея прийшла до нього під час його фотовиставки “Промка”, яка була присвячена боям за Авдіївську промзону. Він сказав, що подібні фігури впливають на глядачів не гірше за фотографії.

Минулого року подібний проєкт був втілений в життя у Києві. Його ветеран розробляв спільно із музеєм Революції гідності за власні кошти та кошти друзів. Автор запевняє, хоч фігури є досить подібні із дніпровськими, але для кожного міста вони зроблені окремо. Спеціально для цього Олесь кілька разів приїжджав до Дніпра, щоб поспостерігати за містянами та змалювати збірні образи майбутніх фігур.

Після того Олесь розробив проєкт, вручну намалював ескізи майбутніх героїв фігур та контролював їхній відстріл.

Відстріл фігур був одним з найважливіших процесів. Документаліст вирішив робити справжні кульові отвори, а не імітацію. Для цього були залучені добровольчі підрозділи, які проводили тренінги з легальною вогнепальною зброєю та використовували сталеві силуети в якості мішеней на полігоні.

“Це були різні калібри, й 7.62 [від автомата Калашнікова] й помпові рушниці та карабіни […] це товстий безпечний метал, кожна скульптура важить приблизно 20 кілограмів”, — розповідає про своє творіння документаліст.

В майбутньому Олесь планує виготовити подібні фігури для проєктів у Швейцарії та музеї сучасного мистецтва в Парижі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...