App Store Google Play

Зростання економіки України перевершило очікування експертів

16.08.2019 21:00
Зростання економіки України перевершило очікування експертів

Фактичний показник зростання реального ВВП України у другому кварталі 2019 року на 4,6% в річному вираженні перевершив найоптимістичніші очікування. Таку думку УНІАН висловив старший аналітик "Райффайзен Банку Аваль" Михайло Ребрик, передає Дніпроград.

"Економіка зростає 14 кварталів поспіль і це прекрасно, враховуючи поступове охолодження світової економіки. Зазначимо, що з урахуванням динаміки виробництва ключових галузей, зазначене зростання перевершило наші найоптимістичніші очікування", - сказав експерт.

Він зазначив, що секторальна розбивка зростання ВВП наразі не опублікована, але назвав вірогідними традиційними ключовими драйверами зростання сільське господарство, торгівлю, будівництво і транспорт. Також, за словами Ребрика, позитивного внеску можна очікувати від сфери послуг, зокрема – фінансового сектора.

Експерт нагадав, що завдяки високій урожайності та солідним темпам збирання зернових в червні сільське господарство продемонструвало приріст на 12,2% в річному вираженні, попри високу базу порівняння, і загалом цього року в Україні очікується рекордний урожай зернових на рівні 70,8 мільйона тонн проти 70,1 мільйона тонн у 2018 році. Крім того, триває бум роздрібної торгівлі: у другому кварталі середньомісячний оборот зріс на 10,3% в річному вираженні р/р на тлі позитивних споживчих настроїв.

Також істотного позитивного вкладу в зростання ВВП можна очікувати від зростання в будівництві (в середньому +15,5% рік до року), пасажирських (+4,7%) і вантажних перевезень (+3,9%). Крім цього, як зазначив експерт, з лютого впевнене відновлення демонструє видобувна промисловість (у середньому +3,9%).

Водночас, як зазначив Ребрик, загалом в червні спостерігалося падіння в промисловості на 2,3% в річному вираженні, але за результатами перших шести місяців індекс промислового виробництва залишився в позитивній зоні (+0,5%).

Державний бюджет України на 2019 рік заснований на макроекономічному прогнозі уряду зі зростанням реального ВВП на 3%. Національний банк у липні підвищив прогноз зростання реального ВВП України у 2019 році до 3% з 2,5%, прогнозованих раніше. Міжнародний валютний фонд і Світовий банк прогнозують зростання економіки України поточного року на 2,7%. Згідно з консенсус-прогнозом опитаних УНІАН експертів, у 2019 році зростання економіки України сповільниться до 2,8%.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...