App Store Google Play

Зростання економіки України перевершило очікування експертів

16.08.2019 21:00
Зростання економіки України перевершило очікування експертів

Фактичний показник зростання реального ВВП України у другому кварталі 2019 року на 4,6% в річному вираженні перевершив найоптимістичніші очікування. Таку думку УНІАН висловив старший аналітик "Райффайзен Банку Аваль" Михайло Ребрик, передає Дніпроград.

"Економіка зростає 14 кварталів поспіль і це прекрасно, враховуючи поступове охолодження світової економіки. Зазначимо, що з урахуванням динаміки виробництва ключових галузей, зазначене зростання перевершило наші найоптимістичніші очікування", - сказав експерт.

Він зазначив, що секторальна розбивка зростання ВВП наразі не опублікована, але назвав вірогідними традиційними ключовими драйверами зростання сільське господарство, торгівлю, будівництво і транспорт. Також, за словами Ребрика, позитивного внеску можна очікувати від сфери послуг, зокрема – фінансового сектора.

Експерт нагадав, що завдяки високій урожайності та солідним темпам збирання зернових в червні сільське господарство продемонструвало приріст на 12,2% в річному вираженні, попри високу базу порівняння, і загалом цього року в Україні очікується рекордний урожай зернових на рівні 70,8 мільйона тонн проти 70,1 мільйона тонн у 2018 році. Крім того, триває бум роздрібної торгівлі: у другому кварталі середньомісячний оборот зріс на 10,3% в річному вираженні р/р на тлі позитивних споживчих настроїв.

Також істотного позитивного вкладу в зростання ВВП можна очікувати від зростання в будівництві (в середньому +15,5% рік до року), пасажирських (+4,7%) і вантажних перевезень (+3,9%). Крім цього, як зазначив експерт, з лютого впевнене відновлення демонструє видобувна промисловість (у середньому +3,9%).

Водночас, як зазначив Ребрик, загалом в червні спостерігалося падіння в промисловості на 2,3% в річному вираженні, але за результатами перших шести місяців індекс промислового виробництва залишився в позитивній зоні (+0,5%).

Державний бюджет України на 2019 рік заснований на макроекономічному прогнозі уряду зі зростанням реального ВВП на 3%. Національний банк у липні підвищив прогноз зростання реального ВВП України у 2019 році до 3% з 2,5%, прогнозованих раніше. Міжнародний валютний фонд і Світовий банк прогнозують зростання економіки України поточного року на 2,7%. Згідно з консенсус-прогнозом опитаних УНІАН експертів, у 2019 році зростання економіки України сповільниться до 2,8%.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...