App Store Google Play

Українська ідентичність: чим займатиметься Інститут національної пам'яті на Січеславщині

16 Серпня 20:15
Українська ідентичність: чим займатиметься Інститут національної пам'яті на Січеславщині

Керівник Південно-Східного територіального відділу Інституту Національної пам`яті Ігор Кочергін розповів про головні напрямки роботи організації на території Січеславщини, передає Дніпроград.

Сьогодні до Південно-Східного відділу входить Січеславщина, Запоріжжя, Кропивницька та Донецька області. Ігор Кочергі зазначив, що в Україні працюватиме загалом п`ять таких відділів, які охоплять всю територію країни.

Задачі відділу Інституту національної пам’ять полягають у тому, аби відроджувати та зберігати українську ідентичність з врахуванням місцевих реалій та історії. Окрім цього, робота територіальних відділів дозволить підвищити ефективність реалізації задач Інституту нацпам`яті та покращити оперативність.

«Наш регіон має власну особливість. Це козацький регіон, де колись існували Запорозькі вольності, тобто козацтво. Звичайно, що воно було й на Київщині, але там було здебільшого гетьманське козацтво. У нас ж є свої особливості. Наш регіон має цей нюанс, який не можна не враховувати. Тому Київ задає основний тон, але п`ять регіонів, які розвивалися у свій час під впливом різних факторів, мають свою специфіку. Ми маємо майже 500-річний досвід козацтва, на який ми будемо спиратися» - зазначив Ігор Кочергін.

У свою чергу, розвиток і відновлення української ідентичності в області має розглядатися як комплексне питання. Разом із цим, Ігор Кочергін зауважив, що сьогодні це робити доволі важко, адже значна частина інформаційного поля перебуває в російській парадигмі. Саме тому, в першу чергу сьогодні Інститут національної пам“яті має сприяти розвитку української мови та української культури.

Також керівник територіального відділу повідомив, що 21 серпня у Запоріжжі відбудеться безкоштовний концерт «Хореї Козацької» яка виконає пісні Української Революції. Дніпряни можуть долучитися до цього заходу. Детальну інформацію можна дізнатися на сторінці концерту.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...