App Store Google Play

У Дніпрі успішно реалізовують європейську практику поводження з безпритульними тваринами

16 Серпня 08:00
У Дніпрі успішно реалізовують європейську практику поводження з безпритульними тваринами

У Дніпрі муніципалітет ефективно реалізовує європейські метод і практику контролю безпритульних собак і котів. Про це повідомили в прес-службі міськради Дніпра, передає Дніпроград.

Загалом у світі діють декілька напрямків вирішення цієї проблеми: притулки, в яких тварини живуть до кінця своїх днів або обмежений термін; а також виловлювання, реєстрація, маркування, пошук господарів чи влаштування тварин до людей, стерилізація і відпуск чотирилапих до місця, де виловили. Саме останній запроваджений в Україні. Він вважається найгуманнішим і використовується в Європі.

«Останніми роками у місті значно скоротилася кількість бездомних собак і збільшилася питома вага стерилізованих. А торік безпритульних котів визнали частиною екосистеми міста, що передбачає надання їм вільного доступу до підвалів і горищ для виловлювання гризунів. Комунальні служби можуть відловлювати безпритульних котів лише для обстеження на наявність захворювань, стерилізації та вакцинації або для передання новим господарям», - розповіла під час пресконференції 15 серпня кандидатка соціологічних наук, експертка у сфері регіонального та міського розвитку Надія Міхно.

Вона також нагадала: у Дніпрі з 2017 року відповідно до світових норм діють правила утримання домашніх тварин, які передбачають їх чипування та включення даних про них до електронної бази.

За словами начальниці відділу реєстрації та адопції комунального підприємства «Зооконтроль» Ірини Пономаренко, європейський метод «виловлювання-стерилізація-вакцинація-повернення», який нині застосовується у Дніпрі, дозволяє головним чином гуманно контролювати кількість безпритульних тварин. Якщо 2016-го року у Дніпрі було 4 963 бездомні собаки, то 2018-го – 2 358. Окрім того, останніми роками значно зріс відсоток стерилізованих тварин. Якщо 2016-го цей показник становив 17%, то 2018-го він зріс до 25%.

«Наступного року плануємо знову зробити такий підрахунок. Для відловлювання безпритульних собак маємо чотири спеціальні машини, дві з яких є унікальними для України. Ці авто обладнані усім необхідним для комфортного перевезення тварин. Після відловлювання чотирилапі знаходяться на нашому підприємстві 10-12 днів. Це період для карантину, стерилізації, післяопераційний період і проведення вакцинації від сказу. За цей час намагаємося влаштувати тварини у сім’ї. Якщо цього не вдається зробити, то повертаємо у ті райони, звідки їх виловили», - сказала представниця КП «Зооконтроль». 

Водночас Ірина Пономаренко пояснила ситуацію, за якої стерилізовані собаки можуть проявляти агресію супроти людей. Одна з основних причин – захист свого корму.

Вона також зазначила: якщо не стерилізувати домашніх котів і собак (тих, які не несуть племінної цінності), безпритульні тварини продовжуватимуть з’являтися. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...