App Store Google Play

20% українців пропрацювали за кордоном і більше не хочуть

14 Серпня 11:15
20% українців пропрацювали за кордоном і більше не хочуть

20% українців, які довгостроково працювали за кордоном, не планують їхати туди на заробітки знову - показали результати опитування на OLX Робота, повідомляє Дніпроград.

Головною причиною став психологічний дискомфорт. Серед цієї категорії заробітчан більшість працювала до цього в Польщі, Росії та Німеччині. Майже половина отримувала менше $1 000. А першою мотивацією до виїзду на роботу за кордон стала низька зарплата - 42% респондентів.

Основною причиною, чому українці не повертаються на заробітки, виявився психологічний дискомфорт, пов'язаний з переїздом і віддаленістю від рідних - 43% респондентів. Майже у третини зникла необхідність виїжджати на роботу за кордон вдруге, тому що вони почали заробляти достатньо в Україні. Ще 16% зізналися, що в інших країнах не лише висока заробітна плата, а ще й витрати на проживання та харчування. Кожний п’ятий залишився розчарованим після досвіду роботи за кордоном. 

Незважаючи на те, що майже третина українців після повернення відзначили, що почали заробляти достатньо в Україні, саме низькі зарплати були першою мотивацією до виїзду (42% респондентів). Відсутність робочих місць у нашій країні та можливість подивитися світ - причини, які посіли друге місце. 

Щодо зарплат, майже половина українців, які зараз не хочуть повертатися, отримували за кордоном до $1 000. Ще 18% - до $1 200. Тільки 11% від тих, хто не планує повторне працевлаштування, мали $2 000 на місяць.

У чверті респондентів виникали конфлікти з роботодавцем, з їхнього боку до заробітчан було негативне ставлення. Інші взаємовідносинами залишились задоволеними.

Основними напрямками робочої міграції для людей, що зараз обрали залишитися в Україні, були Польща - 33%, Росія - 35% і Німеччина - 11%. 

З групи респондентів, які не хотіли б поїхати працювати за кордон знову, майже 15% все ж поїхали б на заробітки в Польщу. З тих, хто хотів мати таку можливість, майже 77% вказали, що це через зарплати та недалеку відстань від України.

Кожний другий українець, який виїхав на заробітки за кордон, а потім не захотів повертатися, працював не за своєю спеціальністю. 
Майже чверть незадоволених респондентів пропрацювали за кордоном у будівельній сфері. Друга за популярністю галузь - логістична, переважно це робота водієм - 17%. Топ-3 закриває виробництво - 15%. 

Рейтинг з 5 сфер:
Будівництво - 22%
Логістика - 17%
Виробництво - 15%
Обслуговування - 11%
Інше - 26%

В Україні більшість тих, хто мав досвід роботи за кордоном та не планує повертатися, - це чоловіки із сім’ями (близько 70%) у віці 25-34 та 45-54 роки. 7 з 10 таких заробітчан проживають у містах. Рівень освіти у всіх різний: повну вищу мають 41% респондентів, а загальну середню освіту - 39%. Зараз заробітки за кордоном непопулярні не лише серед тих, хто попрацював в іншій країні та оцінив після цього свій матеріальний стан як високий, а і серед респондентів, які вказали, що ледве зводять кінці з кінцями.
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...