App Store Google Play

Власники паїв на Дніпропетровщині недоотримують за їх оренду чималі суми

8 Серпня 18:30
Власники паїв на Дніпропетровщині недоотримують за їх оренду чималі суми

Власники паїв на Дніпропетровщині недоотримують за їх оренду близько 13-18 тис грн на рік. Такого висновку дійшли аналітику проекту DataVox у VoxUkraine за підсумками аналізу понад п’яти тисяч оголошень на платформі OLX про продаж земельних паїв за останні три роки.

Нормативна грошова оцінка сільськогосподарської землі у більшості випадків менша, ніж ціна її продажу на OLX. Отже, власники паїв наразі недоотримують доходи від оренди своїх ділянок, оскільки вона залежить від нормативної грошової оцінки.

Наразі найпоширенішим законним способом передачі землі іншій особі є оренда. Орендні договори укладено на понад половину земель приватної власності і значну частину державної. Однак, землю під мораторієм (2/3 якої є паї) можна продати. Для цього її власники вдаються до тіньових схем.

З’ясувалось, що найдешевше земля коштує на сході та півночі, а найдорожче у центрі та на заході. На Дніпропетровщині гектар землі коштує в середньому близько 32 000 грн.

Найбільше за гектар просять на Львівщині — 53 824 грн, Київщині — 52 261 грн та Вінниччині — 51 377 грн. Найменше — на Донеччині — 22 539 грн, Чернігівщині — 26 079 грн та Луганщині — 26 126 грн.

Середня ціна на землю в Україні за три з половиною роки становить 37 393 грн/га. При цьому за останні три роки вона впала на чверть. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...