App Store Google Play

Правозахисники пояснили чому закон про зниклих безвісти так і не запрацював на повну силу

8 Серпня 20:00
Правозахисники пояснили чому закон про зниклих безвісти так і не запрацював на повну силу

Минулого року Верховна Рада прийняла закон “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти”. Цей законодавчий акт передбачає забезпечення прав осіб, які вважаються зниклими безвісти, а також підтримку їхніх рідних. Втім, з моменту прийняття цей закон так повноцінно і не запрацював. Про це сьогодні, 8 серпня, під час прес-конференції повідомила представниця Правозахисної групи “СІЧ” Наталія Кожина, передає Дніпроград.

Правозахисниця зазначає, що цей закон лежав у Верховній Раді з 2016 року і був прийнятий лише в останній рік роботи парламенту.Втім, як зазначає пані Наталія, прийнятий закон все ж має певні переваги і позитивні пункти.

“Можна сказати, що він має чітки переваги. По-перше, в ньому чітко визначена категорія родичів. Наразі це не лише чоловік чи дружина, а і вітчими, дідусі, бабусі. Тобто, досить велике коло. Також в законі окреслені права цих людей і головне право - знати, що сталося з їхніми рідними. Навіть запропоновано створити комісію, яка б займалася пошуком зниклих безвісти, координувала цю роботу. До складу такої комісії пропонується включити не тільки Нацполіцію і СБУ, а і Генпрокуратуру, громадські організації тощо”, - розповіла Наталія Кожина.

Окрім цього, в законі прописана необхідність створення єдиного реєстру зниклих безвісти.

Разом із цим, правозахисниця зауважує, що через рік після прийняття закону, він так і не почав діяти реально.

“На цей час так і не створили комісію. Не створено її тому що Кабінетом Міністрів не розроблено й не прийнято необхідне положення. Також не створені пошукові групи, тому що немає самої комісії. Не створено і той єдиний реєстр, про який йдеться в законі. Знову ж, немає чітких процедур щодо його створення, адже у це має бути залучена комісія, СБУ та інші уповноважені органи. Сьогодні ми бачимо, що не зроблено навіть маленької частини того, що передбачає закон”, - зазначила Наталія Кожина.

Відповідно, правозахисниця звертає увагу на те, що зміни, які б міг принести цей закон, родичі зниклих безвісти не відчувають.

“Ми розуміємо, що на цей час окрім громадських організацій та Червоного Хреста ніхто дієво не займається пошуком зниклих безвісти”, - підсумувала представниця ПГ “СІЧ”.

Слід відзначити, що на території нашої області планується створити програму підтримки родин зниклих безвісти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...