App Store Google Play

У Дніпрі відкрили першу станцію з приймання вторсировини

04.08.2019 13:00
У Дніпрі відкрили першу станцію з приймання вторсировини

Скло, папір, метал та пластик тепер прийматимуть на станції сортування сміття у Дніпрі. Пункт спільними зусиллями відкрили ГО “Кольорові відра” та українська мережа супермаркетів. У перший день роботи біля станції навіть зібралася черга. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на 34 телеканал.

Дніпрянка Альона разом з активними мешканками свого подвір’я їхала з Фрунзенського на Покровський — дізналася, що тут відкривається станція прийому вторсировини. Привезла макулатуру, скляні пляшки та старі обкладинки для зошитів. 

"Хлопці, дівчата, у нас Андрійко, наш сусід, приносять.  Його молодший братик, він приносить нам пакети, отаке. А Наталка з мамою — вони нам пляшки. А Ріта з дідусем збирає. І спонукає це діточок, і взагалі вони бачать, що подвір’я чисте. І вони бачать якусь користь. То це дуже виховує екологічну культуру", - зазначає дніпрянка Альона.

Станцію заснувала громадська організація “Кольорові відра” спільно з українською мережею супермаркетів. За принесені відсортовані відходи люди отримують бали на власний рахунок торгової мережі. Подібні пункти вже працюють у Києві та Запоріжжі.

"Наприклад, за пластик люди отримують 500 балів, за кілограм. У фракцію пластику входить PET пляшка, вона повинна бути чистою та сухою, та навіть ще стиснутою. Входить побутова хімія з маркуванням HDPE 2, стрейч-плівка, термоусадка, і навіть поліетиленові пакети, проте не всі, лише такі, що більше ніж на 7 кілограмів", - розповіла Олена Малешко, представниця ГО “Кольорові відра”.

На станції також приймають тетра-паки, картонні стаканчики та папір, журнали та газети, скляні пляшки та банки і бляшанки. Зібрані відходи досортовують на додаткові фракції і віддають на переробку.

"Дуже багато упаковки, яка не піддається переробці. Наприклад, це полістерол. Що таке полістерол —  ми дуже часто купляємо пластиковий посуд, він не переробляється. Тому я заохочую людей, щоб його не купували", - додала Олена Малешко.

Зробити свій вклад у збереження природних ресурсів можна за адресою вулиця Юрія Кондратюка, 4. Станція працюватиме буднями з п’ятнадцятої до дев’ятнадцятої тридцять, вихідними — з дев’ятої до тринадцятої тридцять.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...