App Store Google Play

Вулиці Дніпра патрулюватиме Нацгвардія: чи очікувати порушення конституційних прав

02.08.2019 16:30
Вулиці Дніпра патрулюватиме Нацгвардія: чи очікувати порушення конституційних прав

Відучора, 1 серпня, на вулиці українських міст вийшли патрулі Національної гвардії України, які мають допомогти поліції знизити рівень криміногенної ситуації. У Дніпрі таку роботу планують проводити 53 військовослужбовці. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на ГУНП у Дніпропетровській області. 

"Спочатку військовослужбовці нестимуть службу спільно з поліцією, а потім патрулюватимуть спальні райони у пішому порядку самостійно. Окрім профілактичних заходів, військовослужбовців також залучатимуть для оперативного реагування на злочини та правопорушення", - розповів заступник начальника ГУНП в Дніпропетровській області Володимир Богоніс.

Маршрути патрулювання обиратимуться в залежності від криміногенної ситуації у місті. Патрулі залучатимуться у ті райони міст, де обстановка більш напружена.

Повноваження нацгвардійців прописані у відповідному законі, але не всі вони відповідають Конституції України. Військовослужбовці Національної гвардії України мають право:
перевіряти документи;
робити опитування;
проводити поверхневу перевірку і огляд;
зупиняти транспортні засоби;
вимагати залишити місце і обмежувати доступ до визначеної території;
обмежувати пересування особи, транспортного засобу;

проникати до житла чи іншого володіння особи;
перевіряти дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;

Пункт про право на проникнення у житло прямо суперечить ст. 30 Конституції, де зазначено, що кожному гарантується недоторканність житла. При цьому не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Таким чином, громадянам слід пам'ятати про свої конституційні права й нагадувати про них нацгвардійцям, які патрулюють вулиці міста.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...