App Store Google Play

Вулиці Дніпра патрулюватиме Нацгвардія: чи очікувати порушення конституційних прав

2 Серпня 16:30
Вулиці Дніпра патрулюватиме Нацгвардія: чи очікувати порушення конституційних прав

Відучора, 1 серпня, на вулиці українських міст вийшли патрулі Національної гвардії України, які мають допомогти поліції знизити рівень криміногенної ситуації. У Дніпрі таку роботу планують проводити 53 військовослужбовці. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на ГУНП у Дніпропетровській області. 

"Спочатку військовослужбовці нестимуть службу спільно з поліцією, а потім патрулюватимуть спальні райони у пішому порядку самостійно. Окрім профілактичних заходів, військовослужбовців також залучатимуть для оперативного реагування на злочини та правопорушення", - розповів заступник начальника ГУНП в Дніпропетровській області Володимир Богоніс.

Маршрути патрулювання обиратимуться в залежності від криміногенної ситуації у місті. Патрулі залучатимуться у ті райони міст, де обстановка більш напружена.

Повноваження нацгвардійців прописані у відповідному законі, але не всі вони відповідають Конституції України. Військовослужбовці Національної гвардії України мають право:
перевіряти документи;
робити опитування;
проводити поверхневу перевірку і огляд;
зупиняти транспортні засоби;
вимагати залишити місце і обмежувати доступ до визначеної території;
обмежувати пересування особи, транспортного засобу;

проникати до житла чи іншого володіння особи;
перевіряти дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;

Пункт про право на проникнення у житло прямо суперечить ст. 30 Конституції, де зазначено, що кожному гарантується недоторканність житла. При цьому не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Таким чином, громадянам слід пам'ятати про свої конституційні права й нагадувати про них нацгвардійцям, які патрулюють вулиці міста.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Ріки наших кордонів

Комоні ржуть за Сулою - писав автор Слова о Полку Ігоревім про простір війни і волі, наш степ. Колись Русь-Україна закінчувалась на цій несамовито красивій річці, на правім крутім її березі, перед ди...
Марія СОЛОМОНОВА

А далі що..?

Ну добре, давайте пограємося у «припущення»)(Бо деякі коментарії настільки безглузді і навіть ворожі до України, що викликають не тільки скептичну посмішку, але і відверте обурення більшос...