App Store Google Play

Вулиці Дніпра патрулюватиме Нацгвардія: чи очікувати порушення конституційних прав

02.08.2019 16:30
Вулиці Дніпра патрулюватиме Нацгвардія: чи очікувати порушення конституційних прав

Відучора, 1 серпня, на вулиці українських міст вийшли патрулі Національної гвардії України, які мають допомогти поліції знизити рівень криміногенної ситуації. У Дніпрі таку роботу планують проводити 53 військовослужбовці. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на ГУНП у Дніпропетровській області. 

"Спочатку військовослужбовці нестимуть службу спільно з поліцією, а потім патрулюватимуть спальні райони у пішому порядку самостійно. Окрім профілактичних заходів, військовослужбовців також залучатимуть для оперативного реагування на злочини та правопорушення", - розповів заступник начальника ГУНП в Дніпропетровській області Володимир Богоніс.

Маршрути патрулювання обиратимуться в залежності від криміногенної ситуації у місті. Патрулі залучатимуться у ті райони міст, де обстановка більш напружена.

Повноваження нацгвардійців прописані у відповідному законі, але не всі вони відповідають Конституції України. Військовослужбовці Національної гвардії України мають право:
перевіряти документи;
робити опитування;
проводити поверхневу перевірку і огляд;
зупиняти транспортні засоби;
вимагати залишити місце і обмежувати доступ до визначеної території;
обмежувати пересування особи, транспортного засобу;

проникати до житла чи іншого володіння особи;
перевіряти дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;

Пункт про право на проникнення у житло прямо суперечить ст. 30 Конституції, де зазначено, що кожному гарантується недоторканність житла. При цьому не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Таким чином, громадянам слід пам'ятати про свої конституційні права й нагадувати про них нацгвардійцям, які патрулюють вулиці міста.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...