App Store Google Play

Вулиці Дніпра патрулюватиме Нацгвардія: чи очікувати порушення конституційних прав

02.08.2019 16:30
Вулиці Дніпра патрулюватиме Нацгвардія: чи очікувати порушення конституційних прав

Відучора, 1 серпня, на вулиці українських міст вийшли патрулі Національної гвардії України, які мають допомогти поліції знизити рівень криміногенної ситуації. У Дніпрі таку роботу планують проводити 53 військовослужбовці. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на ГУНП у Дніпропетровській області. 

"Спочатку військовослужбовці нестимуть службу спільно з поліцією, а потім патрулюватимуть спальні райони у пішому порядку самостійно. Окрім профілактичних заходів, військовослужбовців також залучатимуть для оперативного реагування на злочини та правопорушення", - розповів заступник начальника ГУНП в Дніпропетровській області Володимир Богоніс.

Маршрути патрулювання обиратимуться в залежності від криміногенної ситуації у місті. Патрулі залучатимуться у ті райони міст, де обстановка більш напружена.

Повноваження нацгвардійців прописані у відповідному законі, але не всі вони відповідають Конституції України. Військовослужбовці Національної гвардії України мають право:
перевіряти документи;
робити опитування;
проводити поверхневу перевірку і огляд;
зупиняти транспортні засоби;
вимагати залишити місце і обмежувати доступ до визначеної території;
обмежувати пересування особи, транспортного засобу;

проникати до житла чи іншого володіння особи;
перевіряти дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;

Пункт про право на проникнення у житло прямо суперечить ст. 30 Конституції, де зазначено, що кожному гарантується недоторканність житла. При цьому не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Таким чином, громадянам слід пам'ятати про свої конституційні права й нагадувати про них нацгвардійцям, які патрулюють вулиці міста.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...