App Store Google Play

ДніпроОДА замовляла асфальт для доріг області у 1,5 рази дорожче, аніж сусідні регіони

01.08.2019 13:30
ДніпроОДА замовляла асфальт для доріг області у 1,5 рази дорожче, аніж сусідні регіони

Дніпропетровська ОДА замовляла асфальтобетон у півтора раза дорожче від сусідніх областей, а Служба автодоріг ховала ціни будматеріалів. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Наші Гроші.

Як  зазначається, «Наші гроші» намагалися перевірити закупівельні ціни по ремонту доріг на загальну суму 1,93 млрд грн від Дніпропетровської служби автомобільних доріг. Йдеться про Н-31 (Р-52) Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка та М-04 Знам’янка – Луганськ – Ізварине на ділянці обходу міста Дніпра. Інформації про цей підряд розслідувачі на знайшли, адже Дніпропетровська САД не оприлюднила ціни будматеріалів на тендерах щодо будівництва цих доріг.

Дніпропетровська облдержадміністрація була більш відкритою, тому в системі «Прозорро» вдалось знайти її тендерні ціни по кільком дорогам області.  Виявилось, що ціна асфальту на тендерах ОДА дуже завищена у порівнянні з іншими регіонами.

У липні 2019 року Департамент ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА замовив ТОВ «Буд Регіон» будівництво дороги від мікрорайону Сонячний до вулиці Спаської у Кривому Розі за 90,45 млн грн. Основним будматеріалом був асфальтобетон щільний дрібнозернистий типу Б марок 1-2 (АСГ.Др.щ.Б.НП.І-ІІ) від ТОВ «Весташляхбуд», монополіста з ремонту й утримання доріг Кривого Рогу. Він коштував 3 420 грн./т без доставки і ПДВ. Це у півтора раза дорожче від літніх тендерних цін у сусідніх областях.

Наприклад, на тендері Донецької ОДА щодо вулиці Курортної в Святогірську такий асфальтобетон типу Б марки 1 від ТОВ «Данко» коштував 2 248 грн./т, а на тендері Покровської міськради щодо вулиці Добропільської від ТОВ «Будресурс» – 2 237 грн./т.

Крім того, Полтавська САД законтрактувала такий асфальтобетон типу Б марок 1-2 у ТОВ «Альтком» для реконструкції траси Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка по 2 333 грн./т. При цьому обсяги поставки були співставними з обсягами Департаменту.

Ще дешевше Полтавській САД обійшовся такий асфальтобетон типу Б марки 1 для ремонту траси Р-42 Лубни – Миргород – Опішня – /Н-12/ від ТОВ «Ростдорстрой» – у 2 150 грн./т. Але обсяги поставки були у кільканадцять разів більші від дніпровських.

Загалом з період існування «Прозорро» з 2016 року на капремонт доріг у Дніпропетровській області розтендерили близько 7,36 млрд грн. Більшість підрядів отримали ТОВ «Будінвест Інжиніринг» (3,27 млрд грн.) і ТОВ «Спецдоррембуд» (2,85 млрд грн.).

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...