App Store Google Play

"Слуга народу" Бужанський обурений, що українські бійці вшановували предків з дивізії "Галичина"

31 Липня 10:45
"Слуга народу" Бужанський обурений, що українські бійці вшановували предків з дивізії "Галичина"

Відомий проросійський блогер Максим Бужанський, обраний народним депутатом України від партії “Слуга народу”, звернувся до міністра оборони Степана Полторака з вимогою пояснити участь військовослужбовців ЗСУ на перепохованні останків воїнів Першої Української дивізії “Галичина”. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Новинарню.

“Степан Полторак, будьте так ласкаві, повідомте, будь ласка, хто санкціонував присутність військовослужбовців ЗСУ на перепохованні останків солдат 14-ї дивізії Ваффен СС? Хто віддав команду військовослужбовцям ЗСУ накрити труни з останками солдат 14-ої дивізії Ваффен СС Державним Прапором України?”, – обурився майбутній депутат ВР, який раніше вже виступив проти Дня пам’яті і примирення, пообіцяв “розібратися” з Українським інститутом національної пам’яті тощо.

Також він запитав Полторака, як міністр оцінює виконання державного гімну України в присутності військовослужбовців ЗСУ “при перепохованні останків солдатів есесівської дивізії” та “хто дав команду військовослужбовцям ЗСУ на віддання військового салюту при перепохованні”.

“Чи відомо вам, що Нюрнберзький трибунал визнав СС і всі її підрозділи, злочинною організацією?”, – написав Бужанський.

Він пообіцяв у разі потреби одразу після прийняття присяги народного депутата написати відповідний депутатський запит до міністра оборони.

Тему “вшанування нацистів у фашистській Україні” охоче підхопили російські та “сепарські” ЗМІ, а також користувачі соцмереж відповідного спрямування. Зокрема, про присутність військовослужбовців на перепохованні як про “ознаку фашизму” написав колишній прем’єр-міністр України Микола Азаров, який після перемоги Майдану переховується в Росії.

При цьому Азаров, як і решта проросійських блогерів та російські ЗМІ, заявляє про визнання Нюрнберзьким трибуналом усіх підрозділів СС, включно з “Галичиною”, злочинними організаціями, а їх учасників – відповідно, злочинцями.

Хоча як свідчать історичні факти, Міжнародний трибунал під час Нюрнберзького процесу не визнав злочинною взагалі жодну організацію, навіть “материнську” СС чи, скажімо, гестапо. Злочинними були визнані лише окремі групи в їх складі. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...