App Store Google Play

"Слуга народу" Бужанський обурений, що українські бійці вшановували предків з дивізії "Галичина"

31 Липня 10:45
"Слуга народу" Бужанський обурений, що українські бійці вшановували предків з дивізії "Галичина"

Відомий проросійський блогер Максим Бужанський, обраний народним депутатом України від партії “Слуга народу”, звернувся до міністра оборони Степана Полторака з вимогою пояснити участь військовослужбовців ЗСУ на перепохованні останків воїнів Першої Української дивізії “Галичина”. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Новинарню.

“Степан Полторак, будьте так ласкаві, повідомте, будь ласка, хто санкціонував присутність військовослужбовців ЗСУ на перепохованні останків солдат 14-ї дивізії Ваффен СС? Хто віддав команду військовослужбовцям ЗСУ накрити труни з останками солдат 14-ої дивізії Ваффен СС Державним Прапором України?”, – обурився майбутній депутат ВР, який раніше вже виступив проти Дня пам’яті і примирення, пообіцяв “розібратися” з Українським інститутом національної пам’яті тощо.

Також він запитав Полторака, як міністр оцінює виконання державного гімну України в присутності військовослужбовців ЗСУ “при перепохованні останків солдатів есесівської дивізії” та “хто дав команду військовослужбовцям ЗСУ на віддання військового салюту при перепохованні”.

“Чи відомо вам, що Нюрнберзький трибунал визнав СС і всі її підрозділи, злочинною організацією?”, – написав Бужанський.

Він пообіцяв у разі потреби одразу після прийняття присяги народного депутата написати відповідний депутатський запит до міністра оборони.

Тему “вшанування нацистів у фашистській Україні” охоче підхопили російські та “сепарські” ЗМІ, а також користувачі соцмереж відповідного спрямування. Зокрема, про присутність військовослужбовців на перепохованні як про “ознаку фашизму” написав колишній прем’єр-міністр України Микола Азаров, який після перемоги Майдану переховується в Росії.

При цьому Азаров, як і решта проросійських блогерів та російські ЗМІ, заявляє про визнання Нюрнберзьким трибуналом усіх підрозділів СС, включно з “Галичиною”, злочинними організаціями, а їх учасників – відповідно, злочинцями.

Хоча як свідчать історичні факти, Міжнародний трибунал під час Нюрнберзького процесу не визнав злочинною взагалі жодну організацію, навіть “материнську” СС чи, скажімо, гестапо. Злочинними були визнані лише окремі групи в їх складі. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...