App Store Google Play

"Слуга" із замашками нацистів: в чому Бужанський збрехав про СС "Галичина"

31.07.2019 18:15
"Слуга" із замашками нацистів: в чому Бужанський збрехав про СС "Галичина"

Без п'яти хвилин народний депутат України 9-го скликання від партії "Слуга народу" — а до того моменту прорадянський та проянуковичівський блогер Максим Бужанський написав звернення до міністра оборони Степана Полторака. У своєму зверненні він закликав Полторака прокоментувати офіційну присутність військовослужбовців ЗСУ на перепохованні бійців дивізії СС "Галичина".

"Будьте ласкаві, поясніть, будь ласка, хто санкціював присутність військовослужбовців ЗСУ на перепохованні останків солдатів 14 дивізії Ваффен СС? Хто віддав команду військовослужбовцям ЗСУ накрити гроби з рештками солдатів 14 дивізії Ваффен СС Державним Прапором України?" - написав Бужанський. 

Після цього блогер заявив, що Нюрнберзький трибунал визнав "всі підрозділи СС" злочинною організацією і нагадав про наказ Генштабу ЗСУ від 28.06.2018 року про організацію виконання закону України про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів.

Спочатку можна абстрагуватись від світлої постаті "слуги народу" і подивитись на суть звинувачень.

Нюрнберзький трибунал ніколи не визнав злочинною всю структуру СС. Злочинною було визнано "групу, яка складалася з тих осіб, яких було офіційно прийнято в члени СС … які стали членами цієї організації чи залишалися її членами, знаючи, що ця організація використовується для вчинення злочинів, або тих осіб, які були особисто замішані як члени організації у вчиненні злочинів, за винятком однак тих осіб, які були призвані в цю організацію державними органами, причому таким чином, що вони не мали права вибору, а також тих осіб, які не вчиняли подібних злочинів".

Тому про тотальне визнання всіх членів СС військовими злочинцями ніколи й не йшлося. З тієї причини, що не всі вони вчиняли військові злочини. А колективна відповідальність — це судова практика нацистської Німеччини та коханого Бужанським СРСР, а не міжнародного трибуналу.

Також можливу причетність бійців СС з України та Балтії до військових злочинів розслідувала із 1985 року державна комісія, створена урядом Канади, більше відома під назвою Комісія Дешена. Згідно зі звітом комісії жоден з учасників дивізії СС "Галичина", які емігрували до Канади, не був визнаний винним у скоєнні воєнних злочинів під час Другої світової війни.

Чимало дивізійників після завершення війни емігрували до Великої Британії, де пройшли перевірку британських контррозвідувальних служб на предмет причетності до військових злочинів. Судячи з отримання ними британського громадянства, все з ними було добре.

Далі — стосовно українського прапору, покладеного на труни дивізійників, за який так переживає "слуга народу". Бійці СС "Галичина воювали хоч і не під синьо-жовтим стягом, але під штандартом із жовтим левом на синьому щиті. А не під червоним прапором з серпом і молотом, за яким так ностальгує Бужанський, і під яким було знищено ніяк не менше українців, ніж під червоним прапором зі свастикою. І нагадувати про закон України про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів з боку Бужанського, який не раз розповідав, що із задоволенням носив би військові нагороди свого діда, теж якось нелогічно.

Бійці 14-ї гренадерської дивізії військ СС "Галичина" — далеко не янголи. Як не янголами були всі без винятку солдати часів другої світової. Але починати депутатську кар'єру з повторення брехливих радянських міфів — не найкращий спосіб навіть для недалекого загалом блогера.

А якщо від питань справедливості повернутись до питань політики, то західноукраїнський електорат Зеленського навряд чи оцінить історичні екскурси Максима Бужанського. Що цілком може вплинути на результати скорих місцевих виборів.

Окрім того, наш "полум'яний борець із нацизмом", повторюючи радянські фальсифікації, створює чудові інформаційні приводи для наших "колишніх братів", котрі тепер зможуть поговорити про "розгул нацизму в Україні", опираючись не на розіп'ятих хлопчиків, а на свідчення українських нардепів, причому навіть не із "Опоплатформи", а з парламентської більшості. Чи варто підтримувати подібний пафос Бужанського? Вирішувати Зеленському. А також громадянам України.

Depo.Головна

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....