App Store Google Play

Парламентські вибори в Україні: чорний лебідь із зеленим дзьобом

26 Липня 18:00
Парламентські вибори в Україні: чорний лебідь із зеленим дзьобом

26 липня Центральна виборча комісія відзвітувала про завершення підрахунків усіх протоколів, які надійшли з регіонів та закордонних дільниць. Цьогорічні позачергові вибори у Верховну Раду стали для України дійсно унікальним явищем. З одного боку явка на виборчі дільниці склала 49,8%, що є найнижчим показником за всю новітню історію незалежної України . З іншого ж боку, результати позачергових парламентських виборів свідчать про те, що склад ВР буде оновлено на три чверті.

Очікувано, що найбільший відсоток голосів набрала політична партія “Слуга народу”, показник якої склав 43.16%. "Чорний лебідь” українського політикуму відтепер заволодів не тільки президентською гілкою влади, а і законодавчою. Не виключено, що вже восени ми станемо свідками “позеленіння” і виконавчої гілки — Кабінету Міністрів України. Відповідно, з цього можна зробити висновок, що український народ віддав усю повноту влади у руки президентської команди, на якій відтепер лежатиме уся відповідальність за функціонування держави.

Зелено-синя Україна з відтінками червоного і помаранчевого

За результатами голосування політична партія “Слуга народу” здобула перемогу в 21 області України. Виключенням стали Львівська, Донецька та Луганська області. На Галичині перемогу здобула партія “Голос” Святослава Вакарчука. Що ж стосується Донбасу, то тамтешні виборці своєю більшістю проголосували за відверту проросійську силу “Опозиційна платформа “За життя”. Крим та окуповані території у виборах участь не брали. Саме тому в цьому скликанні Ради залишатимуться вакантними 26 місць. Статистика по Україні виглядає наступним чином:

"Слуга народу" — 43,16%. За неї віддали голоси понад 6 млн українців. За партійними списками в раду заходить 124 “слуги народу”.
На другому місці "Опозиційна платформа — За життя" — 13,05%. Її підтримали майже 2 млн громадян. За партійними списками в раду заходить 37 проросійських нардепи.
"Батьківщина" Юлії Тимошенко отримала 8,18% підтримки, що дорівнює понад 1 млн голосів. За партійними списками в раду заходить 24 “бютівця”.
"Європейська солідарність" Петра Порошенка в процесі підрахунку голосів опустилася з третьої позиції на четверту. Партія отримала підтримку 8,1%, що дорівнює близько 1 млн голосів виборців. За партійними списками в раду заходить 23 “солідарних” депутатів.
Останньою партією, яка пройшла до парламенту, стала "Голос" Святослава Вакарчука. Вона отримала 5,82% підтримки, що дорівнює понад 850 тис.голосів. За партійними списками в раду заходить 17 “голосів”.

До таких результатів необхідно додати і кандидатів, які пройшли по мажоритарній системі. Тут також лідирує бренд “Слуги народу”. При цьому, на мажоритарних округах “СН” отримала більше депутатів, ніж за партійними списками. Результат по мажоритарникам виглядає наступним чином:

Партія “Слуга народу” перемогла на 130 округах, чим додатково забезпечила себе 130 народними депутатами до 124 наявних (загалом “СН” тепер має 254 нардепа).

Показники інших партій є куди скромнішими. “За життя” йде на другому місці після “слуг народу”, отримавши 10 мажоритарників (загалом має 43 нардепа).

Третє місце займає “Голос” із трьома мажоритарниками (загалом має 20 нардепів)

Після нього йдуть “ЄС” та “Батьківщина”, які отримали по два мажоритарника (мають по 25 та 26 нардепів відповідно)

Інші партії та самовисуванці зайняли 56 місць у ВР по мажоритарним округам. Відповідно, на сьогодні “Слуга народу” отримала більше місць у Верховній Раді, аніж усі інші політичні сили разом узяті. Це свідчить про те, що “Слузі народу” фактично немає сенсу з кимось об’єднуватися для ефективної роботи у парламенті, адже “зелена” партія має у своєму розпорядженні мінімально необхідну для прийняття законів більшість у 225 голосів.

 

Зелено-синя Січеславщина

Січеславщина не відійшла від загальноукраїнських тенденцій і майже одностайно підтримала “Слугу народу”. Єдиним виключенням став виборчий округ №37, де по мажоритарці перемогу здобув затятий регіонал Дмитро Шпенов. Кумедно, що Дмитро Шпенов обігнав представника “СН” із результатом 34,70%. При цьому рейтинг самої партії “Слуга народу” по цьому окрузі складає аж 63,44%.

На 24 окрузі “Слуга народу” набрала 54,16%. Тут перемогу здобув менеджер заводу олігарха Віктора Пінчука “Інтерпайп” Дмитро Киселевський, його результат склав 59,36%, що майже на 5% більше, ніж рейтинг партії.

На 25 окрузі “Слуга народу” набрала 51,99%. Мажоритарником від “СН” до Верховної Ради може піти проросійський блогер, друг Філатова, Максим Бужанський. Його показник — 28,21%, що є найнижчим рейтингом серед мажоритарників на Січеславщині.

На 26 окрузі “Слуга народу” набрала 49,76%. Мажоритарником виступає спортсмен Кирило Нестеренко, який переміг із результатом 37,87%. Слід відзначити, що друге місце на цьому окрузі посів одіозний Геннадій Гуфман, люди якого були помічені у “продажу” печива по 5 копійок біля виборчих дільниць.

27 округ “Слуга народу” завоювала із результатом 46,06%. По мажоритарній системі тут перемогу здобув підприємець В’ячеслав Медяник із результатом 43,79%.

28 округ проголосував за “Слугу народу” на 53,76%. Мажоритарником тут виступає депутат обласної ради, “укропівець”, а тепер вже “слуга народу”, волонтер Юрій Мисягін, який набрав 55,40%.

29 округ віддав 57,88% своїх голосів “Слузі народу”. Мажоритарником по цьому округу став екс-міський депутат Дніпровської міської ради від партії “Україна майбутнього”, адвокат Сергій Демченко, який набрав 54,7%.

30 округ “Слуга народу” підкорила з результатом у 55,23%. Цей округ також завоювала начальниця управління корпоративних комунікацій корпорації АТБ Ганна Лічман, яка здобула прихильність 47,79% виборців.

31 округ віддав 63,47% своїх голосів за “Слугу народу”. Тут мажоритарником виступає Володимир Захарченко, якого пов’язують із актором 95 кварталу “Юзіком”. Цей кандидат набрав 56,25% голосів.

На 32 окрузі “Слуга народу” перемогла із показником 64,25%. Це найкращий результат для “СН” по Січеславщині. Тут по мажоритарці проходить Олена Криворучкіна, Доцент кафедри економіки та підприємництва КНЕУ ім. Вадима Гетьмана. Її також пов’язують із “Юзіком”.

33 округ віддав 62,49% “Слузі народу” та 60,84% її представнику по мажоритарці Юрію Корявченкову (Юзіку) з 95 кварталу.

34 округ віддав 57,17% голосів за “Слугу народу” та 36,59% за члена політради “УКРОПу”, який вів свою кампанію під кольорами “СН”.

На 35 окрузі “Слуга народу” набрала 56,24%. Її представником по мажоритарці виступив підприємець Денис Герман, який здобув 46,89% голосів виборців.

36 округ підтримав “Слугу народу” на 51,69%, а її мажоритарника підриємця Романа Каптєлова підтримали 40,57% виборців.

Про 37 округ з дивними показниками “Слуги народу” та регіонала Шпенова згадувалося вище.

38 округ віддав “слугам” 56,03% голосів. Тут по мажоритарці проходить депутат обласної ради, засновник громадської організації „Гідність і Воля” Владислав Бородін із 40,56%.

39 округ подарував “Слузі народу” 57,62% голосів. Мажоритарником по цьому округу став заступник голови обласної ради по виконавчому апарату – начальник управління економіки, бюджету та фінансів Сергій Северин.

Останній 40 округ віддав 58,36% за “Слугу народу”. Мажоритарник від “СН”, депутат Полтавської облради Олександр Трухін набрав 56,86%.

Загалом за політичну партію “Слуга народу” на Січеславщині проголосувало 714378 мешканців.

Щодо інших політичних сил, то після “Слуги народу” з другим результатом традиційно йде “За життя” з результатом у 15,17%. Інші політичні партії не набрали в нашій області навіть 5%. “Батьківщина” та “ЄС” набрали по 4,70% та 4.64% відповідно. “Голос” набрав 2,22%.

Мажоритарники-двійники 

Цікаво, що на цих парламентських виборах вкотре були задіяні так звані “двійники” - тезки основних кандидатів в депутати. Як повідомляла “ОПОРА” напередодні виборів, на Січеславщині було зареєстровано 16 пар двійників.

Так, в 25 виборчому окрузі були зареєстровані Загід Володимирович Краснов та Загід Геннадійович Краснов. 26 червня спостерігачка ОПОРИ відвідала зустріч з мешканцями округу кандидата в народні депутати України Загіда Краснова, на якій він пояснював виборцям, що зареєстрований також інший кандидат Загід Краснов, відрізняється лише по-батькові.

Кандидат та кандидатка зі схожим прізвищем були зареєстровані у 26 виборчому окрузі: Ліберман Оксана Олександрівна, Ліберман Шмуель Олександрович.

У 30 виборчому окрузі кандидатів з однаковими прізвищами було чотири. Цікаво, що один з них –  народний депутат України:  Дубінін Андрій Миколайович, Дубінін Олександр Іванович; Захорольський Олег Іванович, Захорольський Олександр Володимирович.

У 33 окрузі було зареєстровано також шість кандидатів та кандидаток в народні депутати зі схожими прізвищами: Бабенко Ольга Володимирівна, Бабенко Ольга Володимирівна, Колесник Микола Юрійович, Колеснік Микола Юрійович, Ляденко Олег Анатолійович, Ляденко Олег Васильович.

Найбільшу кількість кандидатів зі схожими прізвищами було зареєстровано у 34 виборчому окрузі – вісім. Це Ісаєв Гілал Міргасан огли, Ісаєв Олександр Борисович, Кравченко Артем Вадимович, Кравченко Олександр Васильович, Кришин Олег Володимирович, Кришин Олег Юрійович, Чорний Дмитро Сергійович, Чорний Олег Олександрович.

Четверо кандидатів в народні депутати з однаковими прізвищами було зареєстровано у 37 виборчому окрузі: Кравченко Антон Володимирович, Кравченко Роман Михайлович, Фартушний Ігор Іванович, Фартушний Микола Миколайович.

В 38 виборчому окрузі четверо кандидатів мали однакові прізвища: Бородін Владислав Валерійович, Бородін Володимир Ігорович, Нестеренко Вадим Григорович, Нестеренко Вадим Миколайович.

«Технологія клонів показала свою дієвість на цих виборах. В результаті її використання десятки тисяч українських виборців помилилися при заповненні бюлетенів і проголосували за клонів, а не справжніх кандидатів. В умовах короткої виборчої кампанії ця технологія стала однією з найефективніших, оскільки в кандидатів не було достатньо часу, щоб ефективно донести до громадян інформацію про своїх двійників», - зазначив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

У цьому році Володмир Зеленський та його партія “Слуга народу” стали чорним лебедем для України. Якщо президентські вибори це у першу чергу боротьба особистостей, то парламентські вибори пройшли для “зеленої” команди у зовсім іншому форматі. Скориставшись популярністю “Зе команди”, до парламенту пройшли раніше невідомі особи, рейтинг яких ще рік тому був би на дні. Це призвело до того, що під прапорами “Слуги народу” були завдані нищівні поразки “старожилам” парламенту.

Втім, молодість “зеленої” партії та відсутність належної кадрової політики зробили свою справу: наразі серед “слуг народу” можна побачити представників олігархів, відвертих русофілів, коміків, депутатів місцевих рад та чиновників облради. Очевидно, що від таких “нових облич” у парламенті не слід очікувати позитивних для України змін. Втім, як саме і з ким буде працювати Верховна Рада цього скликання покаже лише час. Варто лише пам’ятати, що наразі уся влада знаходиться в руках однієї політичної команди.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...
Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...