App Store Google Play

В АрселорМіттал заявляють, що не порушували правила радіаційної безпеки

24.07.2019 15:30
В АрселорМіттал заявляють, що не порушували правила радіаційної безпеки

ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" заявляє, що не порушувало Основні санітарні правила забезпечення радіаційної безпеки України (ОСПУ-2005), а обшуки з боку СБУ шкодять інвестиційній діяльності на підприємстві. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Укрінформ.

"В день металурга у нас проходив обшук з вилученням усіх документів, що стосуються будівництва нашої нової машини (безперервного лиття заготовок - ред.). У підсумку машину арештовано, її подальше будівництво не продовжується, пуско-налагоджувальні роботи не ведуться. 155 млн дол., які були в це вкладені, заморожено, ми ніяких робіт не виконуємо. Наша компанія зазнає збитків. Все, що ми робили, ми робили відповідно до проєкту. Це новітні технології, які використовуються по всьому світу", - зазначив  в. о. генерального директора "АрселорМіттал Кривий Ріг" Олександр Іванов.

Представники компанії надали відеоролик, на якому проводиться дозиметричний контроль робочого майданчика біля блоку-джерела кобальту-60.

З наданих матеріалів випливає, що при закритій кришці блоку рівень випромінювання безпосередньо над джерелом становить 1,5 мкЗв/год (при нормі 0,1-0,3 мкЗв/год), однак вже на віддаленні 50-60 см від блоку джерела рівень падає до 0,2 мкЗв/год.

На відстані ж 1 метра, де знаходяться під час роботи сталевари, рівень випромінювання дорівнює 0,14 мкЗв/год.

Представники "АрселорМіттал Кривий Ріг" заявляють, що виміри фахівцями Служби безпеки проводилися при відкритій кришці блоку - саме з цієї причини їхні дані відрізняються.

"Під час обшуку одною з дій, яку було здійснено співробітниками СБУ, було зняття кришки з датчика кристалізатора, який є джерелом іонізуючого випромінювання", - зазначив головний консультант "АрселорМіттал Кривий Ріг" Артем Філіп'єв.

За словами Філіп'єва, цю дію було зафіксовано у протоколі обшуку - таким чином рівень випромінювання при вимірі досяг 4,4 мкЗв/год. Він процитував протокол обшуку: "Радіаційний фон 4,4 мкЗв/год є допустимим відповідно до пункту 11.16 ОСПУ 2005".

"Те, що було озвучено на пресконференції за участю глави СБУ, є цинічною маніпуляцією фактами, які було встановлено під час проведення слідчих дій", - вважає Філіп'єв.

Як повідомляв Укрінформ, на думку громадської організації "Екологічна рада Криворіжжя", машина безперервного лиття заготовок №3 в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», слідчі дії на якій нещодавно проводило СБУ, є радіаційно небезпечною.

Екологи заявляють, що представник підрядної організації, яка не пов'язана ні з монтажем датчиків, ні з роботами безпосередньо на ділянці, де вони знаходяться, випадково виявив перевищення радіаційного фону на ділянці, після чого і було викликано співробітників СБУ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...