App Store Google Play

Фейки, показові свята та безконтрольна агітація: як пройшла передвиборча кампанія на Січеславщині

19.07.2019 15:00
Фейки, показові свята та безконтрольна агітація: як пройшла передвиборча кампанія на Січеславщині

19 липня - останній день, коли кандидати у народні депутати мають право вести свою агітацію. Наприкінці "гарячого сезону" громадянська мережа "ОПОРА" підбила підсумки передвиборчої кампанії на Січеславщині, повідомляє Дніпроград.

За словами голови "ОПОРИ" Вадима Головченка, наш регіон став найпопулярнішим серед кандидатів, адже тут було зареєстровано найбільшу їх кількість - 316 осіб. Втім, до кінця перегонів дійшли не всі - два десятки кандидатів знялися з перегонів достроково. Загалом на Січеславщині 17 виборчих округів, на яких проживає 2,7 мільйона потенційних виборців.

Найпопулярніших округ - №26, де зареєстровано 32 кандидати. Натомість у 28 окрузі було зареєстровано лише 8 кандидатів.

Вадим Головченко також звернув увагу, що протягом передвиборчої кампанії було зафіксовано ряд порушень, які стосуються агітації.

"На одному із початкових етапів виборчого процесу часто кандидати зловживали тим, що розміщували агітаційні матеріали без вихідних даних.Тоді вони ще не встигали зареєструвати свої виборчі фонди, а агітаційна продукція вже розповсюджувалася. Кандидати пояснювали це тим, що у них нібито є угоди, які будуть оплачені пізніше, але їм це не надавало права без відкриття виборчого фонду друк матеріалів. Відповідно, була підозра, що частина агітаційних матеріалів була проплачена поза виборчим фондом”, - розповів Головченко.

Окрім цього, він зауважив, що під кінець кампанії у хід пішли так звані "чорні технології" - розповсюдження фейкових матеріалів про кандидатів, які мають на меті дискредитацію їхньої діяльності. Розповсюджують такі матеріали переважно вночі. Іноді таку фейкову агітацію навіть підкріплюють вихідними даними, але насправді вони не містять правдивої інформації про того чи іншого кандидата.

Також кандидати у народні депутати не гребували й виступами на показових святах. Ба більше, часто кандидати самі витрачали кошти на організацію масових заходів аби "засвітитися" на них. 

Також "ОПОРА" зафіксувала курйозний випадок. На одному з округів Січеславщини у нардепи балотується кандидат, який наразі є чинним депутатом Полтавської обласної ради. Під час одного із заходів цей кандидат чомусь роздавав грамоти від імені голови Дніпропетровської облради. При цьому, відомо, що помічений кандидат йде під кольорами партії "Слуга народу".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У 2014 році в ці дні ми створили у Дніпрі Штаб Національного Захисту - структуру, яка стала координуючим центром сил Майдану, нової влади і, спільно з Правим сектором, організатором Добровольчого Руху...
Юрій Фоменко

Про деукраїнізацію

Наше місто ніколи і ніяка Катерина не засновувала. Просто перейменували Половицю. Що видно з цієї мапи 1779 року. Сто років губернське місто намагалося "побороти" Половицю -"В середине ХIХ века офицер...
Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...