App Store Google Play

Фейки, показові свята та безконтрольна агітація: як пройшла передвиборча кампанія на Січеславщині

19 Липня 15:00
Фейки, показові свята та безконтрольна агітація: як пройшла передвиборча кампанія на Січеславщині

19 липня - останній день, коли кандидати у народні депутати мають право вести свою агітацію. Наприкінці "гарячого сезону" громадянська мережа "ОПОРА" підбила підсумки передвиборчої кампанії на Січеславщині, повідомляє Дніпроград.

За словами голови "ОПОРИ" Вадима Головченка, наш регіон став найпопулярнішим серед кандидатів, адже тут було зареєстровано найбільшу їх кількість - 316 осіб. Втім, до кінця перегонів дійшли не всі - два десятки кандидатів знялися з перегонів достроково. Загалом на Січеславщині 17 виборчих округів, на яких проживає 2,7 мільйона потенційних виборців.

Найпопулярніших округ - №26, де зареєстровано 32 кандидати. Натомість у 28 окрузі було зареєстровано лише 8 кандидатів.

Вадим Головченко також звернув увагу, що протягом передвиборчої кампанії було зафіксовано ряд порушень, які стосуються агітації.

"На одному із початкових етапів виборчого процесу часто кандидати зловживали тим, що розміщували агітаційні матеріали без вихідних даних.Тоді вони ще не встигали зареєструвати свої виборчі фонди, а агітаційна продукція вже розповсюджувалася. Кандидати пояснювали це тим, що у них нібито є угоди, які будуть оплачені пізніше, але їм це не надавало права без відкриття виборчого фонду друк матеріалів. Відповідно, була підозра, що частина агітаційних матеріалів була проплачена поза виборчим фондом”, - розповів Головченко.

Окрім цього, він зауважив, що під кінець кампанії у хід пішли так звані "чорні технології" - розповсюдження фейкових матеріалів про кандидатів, які мають на меті дискредитацію їхньої діяльності. Розповсюджують такі матеріали переважно вночі. Іноді таку фейкову агітацію навіть підкріплюють вихідними даними, але насправді вони не містять правдивої інформації про того чи іншого кандидата.

Також кандидати у народні депутати не гребували й виступами на показових святах. Ба більше, часто кандидати самі витрачали кошти на організацію масових заходів аби "засвітитися" на них. 

Також "ОПОРА" зафіксувала курйозний випадок. На одному з округів Січеславщини у нардепи балотується кандидат, який наразі є чинним депутатом Полтавської обласної ради. Під час одного із заходів цей кандидат чомусь роздавав грамоти від імені голови Дніпропетровської облради. При цьому, відомо, що помічений кандидат йде під кольорами партії "Слуга народу".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...