App Store Google Play

Як міськрада закупляла авто?

18 Липня 12:30
Як міськрада закупляла авто?

За останні роки автопарк Дніпровської міської ради поповнився різними автівками, які закупалися за бюджетні кошти. Наприклад, тільки за 2019 рік Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради закупив п’ять легкових машин. Ми вирішили проаналізувати ці закупівлі та розповісти про них. 

Перші три автівки Департамент закупив у лютому 2019 року, ще дві – вже у травні цього ж року. Усі п’ять машин фірми «Renault Logan». Автомобілі білого кольору із дизельним двигуном, мають механічну коробку передач, екологічний стандарт Євро-5, антиблокувальну систему, подушки безпеки, кондиціонер та інше.  

За результатами проведених конкурсів у обидвох тендерах виграла ТОВ «НАРА», яка запропонувала по 448 тисяч гривень за кожну автівку.
На сайті офіційного дилера Renault LOGAN в Україні та іншими відкритими джерелами, аналогічне авто можна купити за 338 800 грн.  

Разом із автівками Департамент замовив додаткове обладнання, таке як вогнегасники, аварійні знаки, тонування, сигналізація, чохли на сидіння. Вартість якого разом складає близько 15 тисяч гривень.
 
Також цікаво, що Дрогобицька міська рада купила ідентичне авто всього за 314 тисяч гривень, а регіональний сервісний центр Запорізької МВС ще дешевше – 298 тисяч гривень. 

Тож можемо констатувати факт, що машини у Дніпрі були куплені за завищеною ціною. Приблизно переплачено по 150 тисяч гривень за кожний автомобіль. 

Певні цікавинки відбувалися й під час проведення тендерних закупівель.  В обох тендерах конкуренцію ТОВ «Нара» складала ТОВ «Сінгл-Мотор», де пропонувала набагато нижчі ціни, аніж компанія-переможець. Проте в обох випадках пропозиції були відхилені тендерним комітетом, нібито за не надану документацію. Наразі ТОВ «Сінгл-Мотор» подала скарги в Антимонопольний комітет, де вимагає визнати закупівлі неправомірними. 

 

До слова, кінцевим власником ТОВ «Нара» є Надія Любоненко – дружина колишнього мера Кривого Рогу Юрія Любоненка. В засновниках фірми також і Наталія Євсюкова – дочка Любоненків. Керує фірмою Олександр Євсюков – чоловік Наталії Євсюкової. Google за запитом імені та прізвища ідентифікує Олександра Євсюкова, як футболіста, який грав за команди «Кривбас-2», «Спортінвест», «Нива».
Фірма «Нара», що займається продажем автомобілів, є 100% бенефіціарним власником ТОВ «Нова-Ком», яке займається споживчими розрахунками за комунальні послуги. Крім цього, компанія надавала послуги з обслуговування сайтів криворізького виконкому.

Надія Любоненко та Наталія Євсюкови також є співвласниками скандальної фірми ТОВ «Вестшляхбут». Власників фірми пов’язує багаторічна дружба і спільні бізнес-інтереси з криворізьким мером Юрієм Вілкулом, а також його сином, екс-губернатором Дніпропетровщини, а нині – нардепом від «Опозиційного блоку» Олександром Вілкулом. Ця фірма є монополістом на ремонт і утримання доріг у Кривому Розі. За останні чотири роки ця фірма виграла понад 1 мільярд гривень на коштовне утримання доріг Кривого Рогу. Ще 316 мільйонів на утримання доріг віддав «Вестшляхбуду» Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...