App Store Google Play

Агрореорганізація: як облрада ризикує втратити німецькі інвестиції

18.07.2019 18:00
Агрореорганізація: як облрада ризикує втратити німецькі інвестиції

Вже незабаром одразу декілька водоканалів Дніпропетровської області можуть залишитися без будь-яких інвестицій з боку міжнародних партнерів. Ба більше, вони можуть втратити й останню надію на вихід із кризи за рахунок місцевих ініціатив. Все це може відбутися через реорганізація (а фактично — ліквідацію) комунального підприємства “Агенція управління проектами” Дніпропетровської обласної ради, яке є ключовим об’єктом, що займається залученням коштів та розробкою проектів, направлених на розвиток сфери водопостачання регіону. Наразі на сайті облради вже опубліковано проект рішення, за який депутати мають проголосувати на найближчій сесії.

ВТРАЧЕНІ МІЛЬЙОНИ ДЛЯ ВОДОКАНАЛІВ?

Навесні 2019 року до Дніпра завітали представники німецького банку розвитку KfW. Це державний банк Німеччини, який є потужним провайдером фінансової допомоги для України у різних форматах, в тому числі грантових, донорських та дешевих кредитних ресурсів. Протягом 2018-2019 років заступник голови Дніпропетровської обласної ради Валерій Безус проводив переговори з німецьким державним банком розвитку KfW. За результатами цих домовленостей було знайде рішення щодо реальних перспектив реалізації потужної програми інвестицій у водоканали області. Одним з ключей цього рішення було створення саме на базі КП “Агенція з управління проектами” централізованого управління інвестиційними проектами у галузі водозабезпечення та водовідведення регіону. Для цього банку були надані всі необхідні для відповідної експертизи документи. І в цьому, певним чином, і було “ноу-хау” домовленостей, завдяки яким до регіону мали б надійти десятки (а в перспективі - і сотні) мільйонів Євро на відновлення та модернізацію водканалів.

Керівництво апарату обласної ради тривалий час вело переговори з цим банком щодо потенційних фінансових інвестицій у сферу водопостачання та водовідведення регіону. Після інтенсивної співпраці закордонні експерти відвідали обласну раду та підприємства області, які зацікавили інвесторів. Протягом тижня експерти вивчали поточний стан водоканалів та розраховували приблизні потреби цих об’єктів у додатковому фінансуванні. В першу чергу у поле зору німецьких партнерів потрапив Аульський водовід, який забезпечує водою чималу кількість населення регіону та має потенціал аби надавати воду у додаткові населені пункти. Також інвестиції були передбачені і для водоканалів у Жовтих Водах, Верхньодніпровську, Солоному та Марганці. На першому етапі KfW готовий виділити 10 мільйонів євро на модернізацію водоканлів Дніпропетровщини. Що ж стосується загального обсягу інвестицій, то в найближчий час ця сума може сягнути 50 мільйонів євро. Перший етап реалізації проекту має розпочатися вже у цьому році, але можливе рішення обласної ради фактично заморожує його. Все через те, що “Агенція управління проектами” має виступити базою для формування Групи Реалізації Проекту модернізації вищезгаданих підприємств. Якщо ж комунальне підприємство буде реорганізовано або ліквідовано, то фактично проект буде зупинено.

Слід нагадати, що окрім співпраці з німецькими партнерами, “Агенція управління проектами” займається інвестиційними проектам й на місцевому рівні. Також за участі комунального підприємства було проведено низку важливих заходів, що присвячені проблематиці водопостачання в регіоні та Україні загалом. Зокрема, це такі події як конференція “Дніпровські хвилі”, міжнародні форуми “Борисфен-2018” та “Борисфен-2019”, круглі столи за участі менеджменту водоканалів, науковців та бізнесу, візит представників водоканалів до Польщі, участь у конференції в Яремче тощо. За короткий проміжок часу це дозволило сформувати коаліції, яка опікується залученням ресурсів у розвиток інфраструктури регіону. Натомість, вже у найближчі тижні Дніпропетровська обласна рада одним рішенням може нівелювати усі здобутки громади регіону в цій сфері.

ЗАГРОЗА ОПИНИТИСЯ У ПРІРВІ

Наміри реорганізувати “Агенцію управління проектами” з подальшим приєднанням його до КП “Агропроекттехбуд” викликають ще більше запитань до обласної ради, якщо переглянути історію цього КП.

В офіційних реєстрах зазначено, що “Агропроекттехбуд” займається вирощуванням зернових культур, допоміжною діяльністю у рослинництві, торгівлею насінням і кормами для тварин, хімічними продуктами та наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого майна. Тобто, діяльність цього підприємства жодним чином не пов’язана із залученням інвестицій чи організацією заходів. Чому і яким чином було вирішено обрати саме “Агропроекттехбуд” як базу для реорганізації — невідомо. Тут варто додати, що окрім “Агенції управління проектами” до складу “Агропроекттехбуду” планують також приєднати і КП “Дніпроінвестпроект”. Відповідно, все майно, що належить цим двом підприємствам відійде до “Агропроекттехбуду”.

Комунальне підприємство, що буквально може озолотитися новим майном, наразі помічене у низці судових справ, які пов’язані із боргами та фінансовими махінаціями “Агропроекттехбуду”. Зокрема, 24 червня 2019 року Господарський суд Дніпропетровської області змусив комунальне підприємство виплатити заборгованість охоронному агентству за виконані роботи.

Окрім цього, наразі ведеться слідство за фактом завищення вартості проведення низки робіт, замовником яких був “Агропроекттехбуд”. Зокрема слідство вилучило документи, які мають доводити махінації посадових осіб КП. В реєстрі судових рішень можна знайти одразу декілька ухвал Індустріального суду Дніпра, в яких слідчим дозволяється вилучити договори підрядів та іншу технічну документацію КП “Агропроекттехбуд”. В кожній з ухвал та фігурує більше десятка об’єктів, на яких аудиторами та правоохоронцями були виявлені порушення.

Також обласне підприємство не хоче віддавати борг у розмірі більше, ніж 440 тисяч гривень, намагаючись перемогти в Центральному апеляційному господарському суді. При цьому “Агропроекттехбуд” не сплачує судовий збір, чим затягує розгляд справи.

У реєстрах зафіксовано інформацію про те, що у свій час керівництво “Агропроекттехбуду” разом із “партнерами” створили штучну заборгованість комунального підприємства на суму 199 900 000 грн. та 400 000 грн. з метою заволодіння майном КП “Агропроекттехбуд” приватними особами.

Ще однією цікавою кримінальною справою, в якій фігурує зазначене КП, є справа № 12018040000000992. Правоохоронці з Управління захисту економіки встановили, що протягом 2018 року КП “Агропроекттехбуд” уклало ряд угод з компаніями щодо проведення різноманітних робіт. Вартість цих робіт — мільйони гривень. Втім, під час перевірки було встановлено, що за юридичними адресами вказані підприємства не знаходяться, відсутня матеріально-технічна база та необхідний склад кваліфікованих працівників для виконання ремонтно-будівельних робіт та робіт з проектування.

Фактично, комунальне підприємство “Агропроекттехбуд” вже давно стало фігурантом різноманітних схем та кримінальних проваджень. Проте, це не викликає в обласної влади сумнівів чи докорів сумління. Саме тому проект рішення про організацію “Агенція управління проектами” вже пройшов профільну комісію й буде винесений на розгляд депутатського корпусу. Відповідно, одне успішне підприємство може потенційно потрапити у безодню, якою є КП “Агропроекттехбуд” і стати частиною чорних схем чиновників. Не виключено, що майно “реорганізованого” підприємства буде продане або відібране як компенсація за наявні борги “Агропроекттехбуду”

СУХИЙ ЗАЛИШОК

Інвестиції німецького банку KfW дійсно можуть відновити інфраструктуру водоканалів та створити умови для якісного водопостачання та водовідведення на території усієї Дніпропетровської області. Десятки мільйонів євро — це потужний імпульс для комунальних підприємств. За останній рік було налагоджено систему, за якою буде реалізовуватися проект німецького банку. “Агенції управління проектами” має стати ключовим партнером, який з’єднає водоканали і закордонних інвесторів. Проте, окремі особи в обласній раді чомусь вирішили знищити це КП і приєднати його до “чорної діри” у вигляді “Агропроекттехбуду” з боргами та кримінальними провадженням за спиною. Чому депутати не беруть до уваги факти розкрадання коштів й спокійно підтримують проекти рішень на профільних комісіях — залишається загадкою. Відповідно, наразі існує загроза, що у разі реорганізації “АУП” громада Дніпропетровщини не отримає інвестиції на розвиток водоканалів. Отже, вони й надалі будуть деградувати і повільно помирати. Це несе неабияку загрозу як для екології регіону, так і для забезпечення питною водою сотень тисяч громадян. Паралельно з цим, реорганізація приведе до зникнення чи не єдиного майданчика, на якому формується ефективна спільнота, що складається з науковців, бізнесменів та керівників комунальних підприємств. Фактично процес реорганізації завдасть шкоди громаді Дніпропетровщини.

Незабаром самі мешканці Дніпропетровської області дізнаються чи можуть депутати передавати майно та інші ресурси в управління “Агропроекттехбуду”, що вже не перший рік фігурує у низці кримінальних справ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...