App Store Google Play

Велика битва Філатова за малі архітектурні форми Дніпра

15.07.2019 10:00
Велика битва Філатова за малі архітектурні форми Дніпра

Боротьба з МАФами у Дніпрі зі змінним успіхом (здебільшого, успіхом МАФів, яких щороку більшало) велася, здається, від часу їх появи. Ставши свого часу засобом виживання та першим досвідом підприємництва для багатьох дніпрян, а також запорукою економічної активності міста в часи занепаду важкої промисловості, малі торговельні майданчики надалі лише дратували владу, яка всіма способами намагалася їх позбутися.

І якщо колишній очільник міста Іван Куліченко в даному питанні обмежувався напівзаходами, наприклад пропонував підприємцям переносити свої торговельні точки з центральних вулиць углиб кварталів й у двори «аби око не муляли», то його наступник Борис Філатов взявся до справи більш ніж рішуче. Влітку 2016 він у звичній зверхньо-хамській манері написав у своєму Фейсбуці: "Почему каждый торгаш, возомнивший себя хозяином жизни, считает себя вправе захватить городскую землю, поставить там уродский ларек, не платить налоги, торговать без единого документа и еще при этом в наглую качать права? Сносим МАФы уже с автоматчиками. Ненавижу барыг. Особенно барыг, которые называют себя "предпринимателями".

Начебто все логічно: і захоплювати землю, і торгувати без документів зовсім не годиться… А якщо врахувати, що саме за 2015 і 2016 роки кількість кіосків почала стрімко зростати – мало не щоночі – то можна було б міського голову і підтримати… аби не одне «але». Як відзначали ще на початку колеги з видання Бюро.Юа, вистава під назвою «місто - для городян, а не для МАФів» виглядає як банальна ширма для банального перерозподілу ринку. Замість того, щоб запропонувати підприємцям зрозумілі, прозорі, а головне – законні методи роботи, в Дніпровській міськраді вирішили «грати м’язами» і «ламати через коліно». Характерний приклад: справжнє побоїще з сльозогінним газом на житловому масиві Тополя. При цьому наявність документів і сплата податків до вибору «жертв» міського голови і його «фахівців з благоустрою» взагалі не мають значення. Головне – вигідне розташування.

Підхід «по понятіям» призводив до іноді неадекватних і симетричних дій, які знову ж таки використовувались владою Дніпра для підсилення тиску на малий бізнес. Після того, як невідомі спалили евакуатор, яким напередодні зносили МАФи, Філатов не лише не змінив тактику, а став ще агресивнішим. Він збільшив втричі кількість «Муніципальної варти» - комунального охоронного відомства, що обслуговує в тому числі й «хрестові походи проти підприємців» та поставив на її чолі колишнього командира дніпропетровського «Беркута» Андрія Ткаченка.

Використовуючи «досвід» свого керівника, кишенькові бійці Філатова додали в рішучості і цинізмі. Не відстає від них і колись начальник управління реклами і торгівлі ДМР, а нині – керівник Інспекції з благоустрою міської ради Руслан Мороз. Саме останній командує масовими знесеннями, коли підприємцям дають добу, аби «зникнути» разом з МАФом, або… кіоски просто зникають вночі разом з товаром і особистими речами громадян. Для незадоволених є захід особливого цинізму – показове знесення екскаватором і бульдозером.

«Господа владельцы, я все равно вас снесу, выкорчую, порежу и даже спалю. Не обижайтесь», - написав на своїй сторінці міський голова. І вже за дві доби близько 150 «гвардійців» б’ють і топчуть із застосуванням спецзасобів нечисленний опір підприємців, поки екскаватор трощить кіоски по вулиці Бердянській. Результат показовий: на місці цивілізованих кіосків – стихійний ринок, бійці охорони нагороджені особисто Філатовим, а підприємці із забоями в лікарні.

В Дніпрі всі поступово звикають до дій міського голови і його опричників. Скарги на дії комунальників не спричиняють жодної реакції ані у правоохоронців, ані у органів юстиції. Вночі кіоски зникають десятками. Але одна історія, що трапилася в Дніпрі наприкінці травня, перевершує всі передні подвиги Філатова і компанії, адже знаходиться не лише за межею моралі, а здається, і здорового глузду.

Був собі на початку вулиці Калинової історичний ринок Індустріальний – ще з середини 90-х діяльність там здійснювали підприємці, абсолютно згідно з вимогами закону. Вони ще у 2004 році отримали відведення ряду земельних ділянок під проектування та будівництво торговельних комплексів.

Слід відзначити, що ринок на початку Калинової був не «стихійним» і всі ці роки дотримувався як вимог пожежної, так і санітарної інспекцій. Там були і лабораторія, і технічний та санітарний контроль – все у капітальних будинках на фундаментах, на які оформлено право власності та технічна документація. Ба більше – серед понад 20 торговельних павільйонів, які складали ринок, були склади, ятки овочів і фруктів, молочної та м’ясної продукції, хліба, бакалії, побутової хімії, господарчих товарів – і жодного(!) місця з продажу алкоголю (бодай пива) чи тютюнових виробів. Це дійсно був ринок «для людей», розташований у колі десятків багатоповерхівок. Він справно платив податки і щороку писав клопотання про продовження оренди земельної ділянки, яке трьома поспіль міськими головами погоджувалось

Аж ось підприємці (ПП «Січеслав – Торгсервіс», що є правонаступником ПП «Гран-Прі») вирішили провести модернізацію ринкових споруд і комунікацій, для чого – знову ж таки в рамках закону – подали заяву до міської ради Дніпра і замовили проект реконструкції ринку в торговельний комплекс.

Проект пройшов всі інстанції і «застряг» у юридичному департаменті міськради. Як стверджують джерела в самій ДМР, він так і не отримав трьох підписів: голови департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Артема Павлова, секретаря Дніпровської міськради Олександра Санжари та міського голови Бориса Філатова, після чого навесні осів у кабінеті №48.

«Бюрократична тяганина», подумали підприємці. Та і чого б їм чекати гіршого, адже вони мали на руках Акт обстеження нерухомого майна інженером О.Л. Пазієм, який 9 січня 2019 року недвозначно відзначив, що «самочинного будівництва за адресою м. Дніпро, вул. Калинова, 4 не виявлено; побудовані торговельні магазини, кіоски, павільйони та замощення не підлягають узаконенню. При цьому необхідно вважати узаконеними: <перелік будівель>». До того ж Департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради в особі головного спеціаліста відділу підготовки рішень у сфері земельних відносин управління земельних відносин Сергія Перев’язки 6  березня 2019 року підтвердив правовий статус земельної ділянки ринку, закріплений кадастровим номером та актом державної реєстрації , а також власність на нерухоме майно – павільйони і магазини, які названі – увага! – капітальними одноповерховими будівлями. Всі вони, між іншим, відображені в технічному паспорті на будівлі та споруди торговельно-сервісного комплексу, наданих в тому числі й КП «Благоустрій міста» (вх. № 11/1332 канцелярії ДМР). Найцікавішим є додаток 1 до згаданого Акту – придивіться до цієї картинки уважніше, вона ще знадобиться.

Відтак, поява вдень 30 травня життєрадісних інспекторів КП «Благоустрій Дніпра» з типовими приписами «вжити заходів щодо демонтування самовільно встановлених тимчасових споруд» стала неприємною несподіванкою. Надію давала примітка «в разі наявності правовстановлюючих документів Ви маєте їх надати до КП «Благоустрій». Копії всіх документів були надані протягом години…

У відповідь підприємці отримали черговий нічний рейд з бульдозерами, евакуаторами і охороною, яка не дозволяла винести з кіосків навіть особисті речі, не кажучи вже про товар. Ці кадри не дадуть повного уявлення про ступінь цинізму і звірячої ненависті, з якими наймити Філатова знищували приватну власність, робочі місця підприємців, які лише в 2017-2019 роках заплатили в казну міста більше 2,2 мільйонів гривень податків.

магазин, що продавав місцевим мешканцям фермерське м'ясо - до візиту комунальників...

...і після

Пересічний читач може не зрозуміти: як в 2019 році в державі, де нібито діють закони і існує правова система, взагалі можливі такі прецеденти? Деталі схеми, яку вона вважає відкритим рейдерством, пояснює співзасновниця ПП «Січеслав-Торгсервіс» Світлана Біла.

«Згідно Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 30.05.2019 року, станом на 14 год. 15 хв. за ПП «Січеслав-торгсервіс» було зареєстровано право власності на будівлі та споруди торговельно-сервісного комплексу, розташованого за адресою: м. Дніпро, вул. Калинова буд. 4. Право власності на цю нерухомість було зареєстровано за підприємством 30.09.2013 року, що підтверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно від 30.09.2013 р. Але! Станом на 18 год. 39 хв. того ж 30 травня відомості про право власності на наші будівлі та споруди за адресою Калинова, 4 в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно вже були відсутні!» -  розповідає деталі оборудки пані Світлана.

Як у подальшому з'ясувалось, 28 травня року директором ПП «Січеслав-Торгсервіс» Дмитром Бородіним нібито було видано довіреність на ім'я Соколової Ольги Степанівни, якою останню уповноважено на звернення до державного реєстратора для внесення змін про нерухоме майно (анулювання у зв'язку із знесенням), яке належить ПП «Січеслав-Торгсервіс» (ЄДРПОУ 35542902) за адресою: м. Дніпро, вул. Калинова, буд. 4. Бородін, в свою чергу, неодноразово заявив, що довіреність не підписував. Відтак в справі з’являється перша фальсифікація.

Вже наступного дня – 29 травня – згаданим раніше інженером з інвентаризації нерухомого майна Пазієм було складено акт, яким встановлено, що будівлі та споруди торговельно-сервісного комплексу, розташовані за адресою: м. Дніпро, вул. Калинова, буд. 4 знесені. Хоча, насправді, станом на той день ринок працював у звичному режимі, а зазначені будівлі та споруди знаходились на тому ж місці у відмінному стані, адже нещодавно було здійснено їх поточний ремонт. Цей сфальсифікований документ хоча й не є головним, але є кричущим. Але і він був не останньою підробкою.

Наступного дня, вже після подачі всіх паперів, що підтверджують законність ринку і права власності, до КП «Благоустрій» відбувся наступний кульбіт: на підставі сфальсифікованої довіреності, виданої директором ПП Бородіним, та підробленого Акту, складеного інженером з інвентаризації нерухомого майна Пазієм, де будівлі значаться «вже знесеними» між 14:15 і 18:39 державний реєстратор речових прав на нерухоме майно Сергій Усманов вносить зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та припиняє право власності за ПП «Січеслав-торгсервіс» на об'єкт нерухомого майна - будівлі та споруди торговельно-сервісного комплексу, розташовані за адресою: м. Дніпро, вул. Калинова, буд. 4 «у зв'язку з його знищенням». Помітьте, будівлі все ще стоять на місці, а деякі з торговельних точок ще навіть працюють!

Ну а вже ближче до півночі починається вакханалія з бульдозерами і евакуаторами, які й мали довести фактичний стан справ до вже закріпленого в папірцях філатовських посіпак.

 

  

Звичайно, підприємці не погодилися з таким цинічним знищенням їх майна і робочих місць. До Індустріального ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області співзасновниками ПП «Січеслав-торгсервіс» було подано заяву про відкриття кримінального провадження та клопотання про проведення слідчих дій. Провадження №12019040660000957 в ЄРДР зареєстроване, втім жодних слідчих дій до сьогодні не виконано, не опитані навіть потерпілі у справі. Так само без реакції залишається скарга на дії державного реєстратора Усманова начальнику Головного територіального управління юстиції в Дніпропетровській області Л.К. Маньковському. Кричущі факти порушення законів та фальсифікації документів не можна приховати. Втім, правоохоронна система не поспішає захищати права постраждалих громадян.

Але навіть не поховання заяв і скарг в архівах правоохоронців, не фальсифікації документів і відсутність реакції на це органів юстиції виявилися «вишенькою» на торті руйнування і розграбування ринку Індустріальний.

21 червня на сайті Дніпровської міської ради з’являється чудовий проект рішення «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Калиновій у районі буд. № 3 з метою проведення земельних торгів». І нехай вас не збиває хибна адреса: №3 – це капітальна будівля навпроти, яка давно є приватною. Найцікавішим у рішенні є «додаток 1. Графічні матеріали», на якій заштрихована ділянка площею 0,5 га, що … абсолютно точно повторює план нещодавно знищеного ринку на Калиновій 4!

А що адреса не співпадає – так інженер з інвентаризації нерухомого майна Пазій же чітко сказав: будівель по Калиновій 4 “не було” ще 29 травня, а всі записи в реєстрах власності підтерті реєстратором Усмановим. Ця «пустка» просто знаходиться «в районі» будинку №3. Тобто ринок (а скоріше оновлений торговельний комплекс за проектом ПП «Січеслав Торгсервіс») на звільненій від підприємців площі все ж таки буде. Тільки от належати він має трохи іншим людям – тим, кого обере конкурсна комісія Дніпровської міської ради. Є велика підозра, що це будуть не ті люди, які займалися тут торгівлею, благоустроєм і платили податки більше 15 років. Ті, хто дочитали до цього місця, можуть ознайомитись з визначенням терміну «рейдерство» і самостійно оцінити слушність його використання для даної ситуації.

Сьогодні підприємці, не сподіваючись на місцеву владу або правоохоронців, звертаються з листами про допомогу до Генеральної прокуратури, МВС, Державного бюро розслідувань та Адміністрації новообраного президента Зеленського. Останній у передвиборчий період часто згадував про захист малого бізнесу і припинення чиновницької корупції.

Чим закінчиться наша історія – побачимо вже скоро. Чи все ж знайдеться в країні справедливість і управа на безчинство міських чиновників, які, схоже, вже втратили береги і плювати хотіли на бодай подобу законності своїх дій, покаже найближчий час.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...