App Store Google Play

Дніпровська мажоритарка: хто всі ці люди? Частина 2

15.07.2019 18:30
Дніпровська мажоритарка: хто всі ці люди? Частина 2

До виборів лишається менше тижня, а ми продовжуємо знайомити дніпрян з їх кандидатами. У другій частині ми розкажемо про 26, 27 та 28 округи. 

26 округ  може стати рекордним не лише за кількістю кандидатів: донедавна їх було 37 – більше лише в 94 окрузі в Київській області (42 кандидата) та Одеському 133 (50 висуванців), але й за вартістю голосу.

Один з потенційних переможців – Геннадій Гуфман, який представляє партію «Опозиційна платформа – За життя» – вже витратив на свою кампанію, розпочату ще 1,5 роки тому понад 50 мільйонів. "Соціальні проекти" (часто коштом міського бюджету), святкування, ремонти, "гречка", смс-привітання мешканців округу з днями народжень, адресні листівки від "самого кандидата" кожному мешканцю зі зворушливим закликом голосувати за кандидата, реєстрація технічних кандидатів, намагання отримати контроль над комісіями - не існує, мабуть, технології, яку б не використав на цих виборах Геннадій Гуфман.

Не економить гроші та творчість кандидат й на зовнішній саморекламі. Саме так виглядає округ сьогодні, де балотується Гуфман: алеї та подвір`я заставлені стендами із зображеннями кандидата та мешканців району.

​​Одразу виникає питання - а звідки гроші? Геннадій Гуфман - бізнесмен. Він володіє низкою інвестиційних фондів та підприємств, які спеціалізуються на виробництві металевих деталей. Також бізнесмен  фігурував у численних журналістських розслідуваннях про виведення нерухомості з комунальної власності міста у приватні руки. У 2013 році госпсуд Дніпропетровської області затвердив мирову угоду, за якою ТОВ «Солярис», що належить Гуфману, отримало у власність 96 об’єктів нерухомого майна, що перебуває на балансі комунального підприємства. Його загальна оціночна вартість складала 42,54 млн грн.

Будучи депутатом Дніпровської міської ради попереднього скликання, він очолював депутатську комісію з питань комунальної власності, а також був директором КП "Бюро обліку майнових прав та діяльністю з нерухомістю". Його дружина Яна Гуфман як приватний нотаріус ймовірно засвідчувала операції з перепродажу майна, яке до того було комунальним.

Конкуренцію добре відомому дніпрянам Гуфману складе не надто відомий 26-річний Кирило Нестеренко. Неодноразовий призер міжнародних змагань з бадмінтону, засновник SMM-агенції та ГО «Гранат» Нестеренко просуває ідеї спорту і здорового способу життя. В біографії вказано, що кандидат працює директором з розвитку ТДВ «Дніпрокомунтранс», за даними відкритих реєстрів Кирило Нестеренко також є керівником агенції з нерухомості «Сафарі» в Харкові, засновником якої є заступник міського голови Харкова з питань сім'ї, молоді та спорту Олександр Попов. У Дніпрі Нестеренка називають людиною, афілійованою з заступником голови облради Сятославом Олійником, а останнього, в свою чергу, з Ігорем Коломойським.

Роботу на окрузі, на відміну від Геннадія Гуфмана, Нестеренко розпочав зовсім нещодавно, проте завдяки бренду «Слуга народу» і відсутності негативу в біографії має суттєву перевагу. Для нейтралізації суперника конкуренти (конкурент?) вдалися до популярної технології реєстрації кандидата, який має відношення до бренда-клона і прізвище, яке дозволяє йому бути в верхній частині списку великої кількості кандидатів, більшість з яких – технічні.

Першим у списку мажоритарників 26 округу є Дмитро Агапов, інструктор приватного підприємства «Зе! Слуга народа». Зареєстроване 28 травня у Кривому Розі підприємство очолює Альона Товкун, яка у свою чергу балотується до ВР в 37 окрузі. Товкун є представником ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в судах. На тому ж 37 окрузі балотується і підлеглий Альони Товкун Павло Приходько, пані Альона також є авторкою програми кандидата Валентина Грижука. Це видно, якщо переглянути властивості  файлу передвиборчої програми Грижука, то автором зазначено tovkun.av.

Змагаються за мандат на 26 окрузі працівники ТОВ «Дніпровіжн», яке розміщує білборди у Дніпрі,  Олена Проскуріна і Костянтин Одолад. Співвласниками «Дніпровіжн» є Дмитро Кісіль та прес-секретар Дніпровської міської організації партії Опозиційна платформа – За життя Ганна Кондракова.

Серед кандидатів також 41-річний директор ТОВ «Бетонсервіс» Артур Вовк. Також є керівником ТОВ «Стройбетонпроект», засновником якого є ТОВ «Майстер-ЗБК-Україна». Усі три підприємства займаються виробництвом та продажем бетонних сумішей.

Партія Святослава Вакарчука «Голос» делегувала на 26 округ Юрія Панащенко. Панащенко -  приватний підприємець, комерційний директор заснованої в Луганську компанії Belosvet (компанія з виготовлення сушених морепродуктів, а також продажу пива). Колишній регіональний директор мережі пивних магазинів «Море пива».

Також балотується В’ячеслав В’язовий. адвокат, голова адвокатського об’єднання "Ваш Адвокат" та засновник ГО «Міжнаціональна єдність», до якого входять також відомі у Дніпрі правник Едмонд Саакян, кандидат-списочник від «Голосу» Ростислав Винар, а також представниця Штабу «ДІЯ» та засновниця газети «Візитка Яроша» Ольга Піндас.

Олександр Водолазький, депутат обласної ради від УКРОПу, колишній командир 43 ОМПБ «Патріот». Наразі працює директором КП «Комунгоспсервіс» Дніпропетровської облради.

Наступним висуванцем на 26 окрузі є 63-річний Сергій Єрмолаєв, контролер водопровідного господарства, комунальне підприємство Любимівської сільської ради "ГОСПОДАР".

Олександр Кендиш, керівник ТОВ «Укрекспертбуд», зарестрований як самовисуванець. Засновником ТОВ «Укрекспертбуд» є Владислав Шаталов – кандидат від Опозиційної платформи – За життя на 31 окрузі. Щоправда кілька днів тому ЦВК скасувала його реєстрацію за власною заявою кандидата.

Прикметно, що повний тезко Олександра Кендиша є уповноваженою особою Радикальної партії Олега Ляшка в сусідньому 27 виборчому окрузі.

Павло Кісельов – єдиний на окрузі з кандидатів, хто опублікував свою декларацію. Окрім 20 тисяч доларів та 300 тисяч гривень готівкою, безробітний кандидат має авто Outlander XL та квартиру у Дніпрі. Ще одне авто та будинок задекларувала його дружина Юлія. Серед друзів Павла в соцмережі Фейсбук помічений і Геннадій Гуфман.

44-річна Олександра Климова – психолог, волонтер, керівник проекту «Ресоціалізація учасників АТО», представниця «Команди Дніпра», яка об’єднує кандидатів-самовисуванців. Бере активну участь у захисті від незаконної забудови території школи №10 у Дніпрі.

Олександр Корінний з Кам’янського є директором ТОВ «А.Р.Е.С» та ТОВ «Сервіс Україна». «А.Р.Е.С» займається охоронною діяльністю. Охоронна діяльність не чужа і Максиму Кривді – ще одному кандидату по 26 округу: він є інспектором з безпеки відділу зовнішньої безпеки, ТОВ "Дніпромлин". 39-річний кандидат позиціонував себе безпартійним самовисуванцем, проте в Самарській районній раді він є депутатом фракції Опозиційний блок і на момент обрання був членом цієї ж політичної сили.

Серед кандидатів і ще одна співробітниця охоронної структури – диспетчер відділу охорони КП «Муніципальна варта» Альона Курасова.

Юліан Кургузов  і керівник ТПГ «Вершина»  та ГО «Центр верховенства права»,  на минулих виборах до ВР входив до списку партії Громадянська Позицій під №90. До міської ради у 2015 Кургузов йшов під №1. Нині Кургузов вирішив спробувати свої сили без прив’язки до партії і йде самовисуванцем.

Кургузов креативно підійшов до процесу агітації і оголосив акцію «Кандидат на час»: за викликом по телефону кандидат обіцяє приїхати і особисто розповісти виборцю про свою програму.

Юліан Кургузов – колишній голова ОСББ ЖК «Вежі» у Дніпрі.

Зареєстрований в окрузі і безробітний 35-річний кандидат Шмуель Ліберман разом з кандидатом-клоном, на три роки молодшою так само безробітною Оксаною Ліберман.

Крім того, масовку в окрузі створюють – 47-річний регіональний менеджер ТОВ «Конте-Україна» Ігор Макаренко; керівник відділу продажу, ТОВ "Артікус" 41-річна Ірина Назарюкя; 36-річний непрацюючий безпартійний Петро Харченко; найстарша кандидатка 68-річна Любов Хомич, 58-річний  журналіст Олег Чередніченко; директор ТОВ «Міралді ВС» та Клубу бойових мистецтв «Сейшин» Олександр Чмих; а також помічник екс-нардепа Сергія Бичкова, співзасновник ТОВ «Дія Лайт» Віталій Танцюра. «Дія лайт», засновником якої є Юрій Танцюра, активно бере участь в тендерах і влаштовує свята та ярмарки на Дніпропетровщині, та Євген Явтушенко – керівник “ТОВ НВК-1993” (фірма займається монтажем водопостачання та кондиціювання), засновником якого є Олександр Сакал  - екс-депутат міської ради від Партії Регіонів.

Кандидат Кирило Чернявський – традиційно непрацюючий безпартійний – активно використовує в агітації символіку та кольори «Слуги народу».

Свого кандидата виставила на окрузі молода партія «Демсокира». Ним став ветеран війни на Сході, волонтер і власник популярного закладу «Veterano Pizza» Андрій Сарвіра. Кандидат популярний в волонтерській та фейсбук-тусовках, втім не оминає і традиційні методи агітації, виходячи на зустрічі з людьми.

«Батьківщину» представлятиме не нове обличчя, проте віддане партії: кандидат на 26 окрузі – Владислав Резворович, чоловік онуки керівниці обласної організації партії Антоніни Ульяхіної, яка є тіткою Юлії Тимошенко. Кілька років тому депутат Шевченківської районної ради Резворович завдяки переходу в коаліцію з Опозиційним блоком та Громадською силою отримав посаду заступника голови ради. Вочевидь, балотування до ВР для цього кандидата є можливістю заявити про себе напередодні місцевих виборів – тоді вже він висуватиметься до міськради, оскільки районні ради доживають останні дні і більше обирати їх дніпряни не будуть.

Партія «Сила і честь» делегувала в Парламент Андрія Пугача - завідувача кафедри менеджменту публічного управління та адміністрування, Дніпровського державного аграрно-економічного університета. Крім того, Пугач є співзасновником в ТОВ «Новум Технології», яке здійснює дослідження і експериментальні розробки у сфері природничих і технічних наук.

Від «Європейської солідарності» у боротьбу за мандат вступив завідувач відділення хірургії органів травлення, ДУ "Інститут гастроентерології НАМН України" Олександр Зеленюк. Зеленюк провів рік в АТО начальником операційно-перев’язочного відділення медичної роти 25 бригади – надавав хірургічну допомогу пораненим та хворим.

Ще п’ятеро кандидатів, включно з зареєстрованою в останній день головою обласного осередку Опоблоку Наталією Гончаренко знялись з перегонів.

27 округ

По 27-ому округу висувається Юлія Більцан - дружина місцевого "активіста" Констянтина Більцана, який йде по 28-му округу. Обох висунула партія “Патріот”. Юлія розповідає, що раніше в політиці не була, а займалася лише приватним підприємництвом. Наразі жінка є засновницею шістьох громадських організацій, серед яких  “Народний трибунал”.  

Сама Юлія виступає за боротьбу із корупцією, обіцяє знизити тарифи та зробити українські міста сучасними зі передовими технологіями. 

Партія “Разом сила” висунула у народні депутати Дениса Гордєєва. На сайті ЦВК кандидат зазначає, що в нього відсутня судимість. Проте Гордєєв був замішаний у резонансній справі і лише 7 травня 2019 був звільнений з-під варти. Зокрема, військовий ДУК та полку “Дніпро-1”, доброволець Денис Гордєєв понад чотири роки провів у слідчому ізоляторі в якості підозрюваного у вбивстві офіцера СБУ. Своїм рішенням суд змінив запобіжний захід Гордєєву та випустив його на свободу. Адже за 4,5 роки прокуратура не те що не змогла довести його провину, але навіть не висунула звинувачень.

Інцидент стався 21 березня 2015 року на блокпосту у Волновасі. Під час сварки пролунав постріл. Внаслідок останнього пішов з життя офіцер СБУ Віктор Мандзик. Підозрюваного у вбивстві, Дениса Гордєєва, було затримано за декілька днів, а разом з ним і ще 10 людей (добровольців, бійців полку "Дніпро-1"), яких звинувачували у співучасті, але пізніше звинувачення було знято. За словами самого Гордєєва, він та його побратими з добровольчих підрозділів намагалися заблокувати спробу контрабанди до тимчасово окупованих територій, яку нібито покривали СБУшники.

Від  “Слуги народу” висувається В’ячеслав Медяник

Народився в Сніжному Донецької області. На сьогодні Медяник є власником та керівником низки будівельних фірм, зокрема забудовника “Атлант”. У 2014 році був координатором юридичного напрямку Штабу національного захисту Дніпропетровської області.

Місцевий бізнесмен Дмитро Мінаков висувається від партії “Батьківшина”. Чоловік володіє компанією “АРБ ЛТД”, яка виготовляє побутову хімію наповнювачі для туалетів домашніх тварин. Також володіє фірмою з переробки та збору сміття “СВД Ресурс”.

Відома волонтерка та народний депутат Тетяна Ричкова висувається від партії “Європейська Солідарність”. На початку 2014 року стала волонтеркою, займалась матеріально-технічним забезпеченням сил АТО, була засновницею дніпровського відділення волонтерської організації “Крила Фенікса”. До того займалась приватною підприємницькою діяльністю, володіла пекарнею з 2013 року. 

У Верховній Раді рух “Чесно” неодноразово фіксував Ричкову у кнопкодавстві. Політик також не раз рятувала від арештів своїх колег — підозрюваних у справах НАБУ Розенблата, Лозового, Дейдея та Полякова, а також підтримувала свавільне блокування сайтів. 

Вона  не надала згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата Олександра Вілкула, який, за даними прокуратури, знищив частину землі сільськогосподарського призначення та наніс державі шкоди на понад 5 мільйонів гривень. Також стала на захист Вілкула у справі побиття ветеранів АТО 9 травня 2017 року у Дніпрі. Вона заявила, що Олександр Вілкул і очолюваний ним Опозиційниій Блок не мають відношення до побиття ветеранів АТО 9 травня у 2017 році. При цьому СБУ встановила, що тітушки,  які били військових отримували вказівки в офісі Опозиційного блоку.

Партія “Опозиційна платформа - За життя” висунула депутат Дніпровської міської ради Сергія Нікітіна. Політик раніше був членом фракції “Опоблок”, проте у 2017 перейшов до фракції “За життя”. Відомий, як бізнес-партнер ще одного кандидата Геннадія Гуфмана, допомагав йому приватизувати Ренесанс-клуб.

У передвиборчій програмі, як і більшість однопартійців, обіцяє мораторій на питання, що “розколюють” країну, мир та процвітання.

Як самовисуванець балотується депутат обласної ради від партії "Укроп" Олексій Андрійченко. У своїй агітацій Андрійченко повністю дублює символіку, слогани, стилістику, кольори і навіть шрифти, які використовує в агітації партія президента Зеленського. Кандидат нічого поганого в такому плагіаті не бачить. Він зауважує, що зелений - колір партії "УКРОП", а слоган "зробимо їх разом" означає лише те, що в разі виходу в парламент він буде боротися з корупціонерами. Андрійченко навіть розмістив на листівках портрет і цитату Зеленського поруч зі своїм зображенням.

Політик володіє корпоративними правами ТОВ "Корпорація Укральянс". Ця компанія спеціалізується на видобутку піску, гравію, глин і каоліну, а також оптової торгівлі сільськогосподарською продукцією. В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб Андрійченко значиться як директор корпорації "Українська торгово-промислова група". У цю корпорацію входить  "Укральянс" та ряд інших компаній, підконтрольних місцевому бізнесмену-мільйонеру Вадиму Єрмолаєву.

Під час зустрічей з виборцями Андрійченко супроводжує Михайло Лисенко - заступник міського голови Дніпра Бориса Філатова. З якої причини і на яких підставах чиновник міської адміністрації в робочий час бере участь в агітаційних заходах - не ясно.  

Самовисуванець Юрій Татарников працює завідувачем житлового відділу Соборної райради. При цьому, чиновник декларує три житлові будинки та низку земельних ділянок. Також у Юрія Татарникова зберігається 1,3 мільйона гривень та 100 тисяч доларів готівкою. 

Судячи з викладених фото в соцмережах Татарников з дружиною Катериною Корняковою багато подорожують.

Самовисуванець Євген Сніда є директором студентського містечка, доцентом кафедри східноєвропейської історії ДНУ та депутатом райради. Поки в гуртожитках ДНУ студенти жаліються на жахливий стан будівель (в одному з корпусів взагалі якось впала стеля) і систематичні проблеми із теплопостачанням, пан Сніда дає прес-конференції та обіцяє впровадити в гуртожитках систему біометричного контролю.

У студентські часи кандидат очолював Раду студентів гуртожитку, яку вважають силовим блоком від адміністрації вишу задля контролю студентів.

“Я був головою Ради студентів гуртожитку і притягував до відповідальності студентів, які створювали антисанітарні умови у кімнатах, «бухали», не давали спокою іншим, порушували все, що тільки можна і не можна. Тоді таких осіб, у тому числі і деяких моїх близьких друзів, ми виселяли з гуртожитку, не поселяли на наступний рік тощо”, - розповів  Сніда.

У передвиборчій програмі молодик обіцяє повернути стипендіальне забезпечення студентів, які навчаються за державним замовленням та мають за підсумками екзаменаційної сесії середній бал «4» (зазначимо, що виші у Дніпрі працюють за стобальною системою).  Встановити гідний рівень зарплатні для викладачів. 

Депутатка міської ради Дніпра Анжеліка Пилипенко йде у нардепи як самовисуванка. До міської ради потрапила від “Опоблоку”, пізніше перейшла у фракцію “Наш край. Свого часу обиралася від “Блоку Юлії Тимошенко”. Політичний шлях почала в якості помічниці колишнього нардепа Михайла Соколова. Вважається захисником ОСББ, проте сама ніколи не очолювала жодне з об'єднань. Та й мешканці об’єднань вважають, що Пилипенко лобіює скоріш інтереси мерії, аніж їх. 

Зокрема, вона стала ініціатором проекту рішення, коли протягом п’яти місяців новостворені ОСББ зобов’язані надавати міськраді 13 документів, більшість з яких неможливо отримати. Ці документи необхідні аби позбутися комунальних управителів, більше не платити їм квартплату і перейти до автономного функціонування. Цей обов’язковий перелік документів просто паралізує реалізацію права громадян на самостійне управління своїм майном. Також за ініціативи Пилипенко позаминулої сесії депутати прийняли скандальну програму фінансування ОСББ та ЖБК. 

"Кишенькова" громадська організація депутатки "Агенція місцевої демократії Дніпропетровської області" отримала 230 тис. грн з місцевого бюджету, імовірно, як подяка за вихід з фракції "Опозиційного блоку" від керівництва місцевої влади.

Ігор Майденко – лікар-педіатр з Дніпра, волонтер, громадський діяч. Балотується в народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 27 від партії “Національний корпус”.

Досить юний вік – 21 рік – не став на заваді юристу Антону Єфименко і він теж балотується до Верховної Ради по 27-му виборчому округу. Народився в Дніпрі. Зараз проживає в селі Військове Солонянського району, має вищу освіту, працює юристом ТОВ "Промтехаудит". Компанія виграла декілька тендерів на технічний огляд, діагностування та паспартизацію устаткування КП “Дніпроводоканал” та стадіону “Шинник”.

Кандидат безпартійний, у народні депутати балотується як самовисуванець. Декларація за 2018 рік у публічному доступі відсутня, як і світлини юнака.

Самовисуванець Денис Кирпенко є директором ТОВ “ЖСК “Проспект”. Компанія займається обслуговуванням та управлінням багатоквартирних будинків. У своїй передвиборчій програмі кандидат зазначає, що розділяє політику новообраного президента і ставить перед собою завдання боротися з корупцією та навести лад у законах про житлово-комунальне господарство.

Не оминули 27-ий округ й клони. Зокрема самовисуванець Юрій Сімонов зазначив, що він безпартійний директор ТОВ "Голос!", яке надає юридичні послуги та займається купівлею і продажем нерухомості. Також Сімонов є керівником у ТОВ "Голос+", яке було засноване у червні 2019 року. Молодик входить у “Команду Дніпра” - об’єднання безпартійних кандидатів у нардепи по мажоритарних округах Дніпра.

Також на окрузі зареєстрований кандидат Геннадій Рябоконь, який є керівником ГО “БФ “Слуга Народа”. Громадську організацію заснували ще у березні цього року в Києві. Також вона була однією із фігуранток судової справи, яку відкрили за поданням партії "Слуга народу". Представники політичної сили вимагали у суді надати підтвердження приналежності кандидатів у депутати до числа членів організації. Керівником та уповноваженою особою ГО з 15 червня є Христофор Віктор Степанович. Людина із таким же прізвищем ім'ям та по-батькові була представником Петра Порошенка на виборах президента України у 2019 році на ТВО №135 в Одесі.

28 округ

По 28-ому окрузі балотується всього вісім кандидатів у народні депутати. Серед яких “активіст та борець за справедливість”, як він сам себе називає, Костянтин Більцан. Він відомий у місті неоднозначними акціями протесту проти окремих підприємців та установ. Три роки тому балотувався до Дніпропетровської міськради. З 2016 засновує ГО «Народний Трибунал», є головою громадської організації. У цьому ж році балотувався як самовисуванець у Верховну Раду України.

Представники ГО «Народний Трибунал» разом з Костянтином Більцаном організовують замовні мітинги та акції. Більцана з молодиками спортивної статури можна зустріти на суді, під час пікетування приватних підприємств та інше. Один з останніх голосних заходів, де були присутні “активісти” - з’їзд ради адвокатів Дніпропетровщині. Тоді наймані молодики намагалися зірвати захід, “мінували” будівлю, пускали сльозогінний та були задіяні димові шашки.  

Більцан стверджує, що його «Народний Трибунал» веде боротьбу з непорядними чиновниками, перевіряє законність бізнесу, здійснює в Дніпрі громадський контроль за законністю будівельних об'єктів, бореться з сепаратистами, виявляє наявність торгівлі з країною-окупантом. Втім, навесні цього року Більцана затримала поліція. Правоохоронці повідомили, що його затримали в рамках кримінальної справи за 368-4 статті Кримінального кодексу України - «Підкуп особи, яка надає публічні послуги». Наразі кандидат зазначає, що судимості в нього нема. Більцан також керує ТОВ “Юридична фірма “Більцан та партнери”.

Іван Куліченко - колишній очільник Дніпра, діючий народний депутат України від Блоку Петра Порошенка. Цього разу йде у нардепи, як самовисуванець. Під час передвиборчої гонки активно проводить зустрічі із мешканцями округу та влаштовує свята для району.

Володимир Козар висувається від партії “Батьківщина”. Він зазначає, що працює заступником директора ТОВ "Агрогазсервіс". Також кандидат є помічником депутата облради від  Володимира Хорішка, який в свою чергу є сином власника агрохолдингу «Агро-союз». Клан Хорішко – один за найпотужніших землевласників в Дніпропетровській області. Їх земельний банк становить 11,5 тисяч гектарів  і справи їх холдингу «Агро-Союз» йдуть дуже добре. 

При цьому, як зазначають у Національного антикорупційному бюро, «Агро-Союз» (засновниками компанії є Сергій Прокаєв та Володимир Хорішко-старший) є фігурантом відразу в декількох справах про банкрутство. Бізнесмени нібито набирають мільйонні кредити, укладають попередні контракти, контролюють величезні грошові потоки, а потім реалізують схеми регульованого банкрутства

Окрім того, Володимир Козар  - брат Андрія Козара, який є членом обласної організації партії, депутатом обласної ради і йде по списках “Батьківщини”.

Наступна серед кандидатів - Тетяна Лампіка, відома у Дніпрі як екоактивістка, яка влаштовує показові акції та публічні мітинги проти промислових гігантів, які псують повітря у місті та області. Жінка неодноразово втрапляла в скандали, зокрема у 2018 році жителі селищ Партизанське та Обухівка мітингували проти будівництва заводу з переробки ламп, що містять ртуть неподалік від їх житлових будинків. Адже на цій території розташовані численні бази, табори відпочинку для дітей, десятки садових товариств. Але Тетяна Лампіка стала...на сторону забудовників.

Цікаво також, що у декларації Тетяна Лампіка вказує, що у 2018 році вона отримала прибуток від “Громадської спілки” розміром майже 700 тисяч гривень.

Її повна назва -  “Громадська спілка “Зелений центр Метінвест”, а кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.

До Верховної Ради також збирається потрапити депутатка міської ради від “Опозиційного блоку”  Наталія Начар’ян. У передвиборчій програмі обіцяє мир та підвищити заробітні плати і пенсії. Наразі активно проводить зустрічі із виборцями та звітує про них у соцмережі.

Відомий волонтер Юрій Мисягін балотується від партії "Слуга Народу". Чоловік протягом останніх п'яти років допомагає армії гуманітаркою та розповідає про реалії війни та життя бійців на фронті на своїй сторінці у Facebook. У своїй передвиборчій програмі говорить, що його мета - докорінно змінити систему влади. На своєму окрузі обіцяє вирішити проблему з вивезенням сміття, провести модернізацію очищення питної води, посилити контроль за викидами промислових підприємств.

Самовисуванець Євген Поляруш працює викладачем у відокремленому підрозділі "Дніпровський факультет Київського національного університету культури і мистецтв". Молодик також є директором шоу "КаВуН" у Дніпрі.  

Разом із низкою інших самовисуванців об'єднався у групу "Команда Дніпра" - Владислав Малько (25 округ), Олександра Клімов (26-й округ), Юрій Сімонов (27-й округ). Втім, на диво ця ж команда оплачує рекламу свого конкурента - висуванця по 25-ому округу Максима Курячого.

Першу частину досьє на кандидатів у народній депутати по 25 та 26 мажоритарним округам читайте за посиланням

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...