App Store Google Play

Імітація “Голосу”: хто клонував назву політичного бренду

12.07.2019 14:30
Імітація “Голосу”: хто клонував назву політичного бренду

Поширеною технологією на виборах є використання назв політичних брендів, її симовліку чи “партійні кольори”. Ця технологія переважно застосовується на мажоритарних округах, на яких кандидати самовисуванці у своїх біографіях вказують назви підприємств, ідентичні до назв політичних партій. 

Громадський рух ЧЕСНО проаналізував сім округів, де зареєстровані кандидати, які вказали у відомостях під час реєстрації назви підприємств, ідентичні до партії “Голос” Святослава Вакарчука. Зокрема такі кандидати йдуть по округах Січеславщини.

Кандидат-самовисуванець, який вказав під час реєстрації у ЦВК членство у партії “Голос”, є Іван Жадан. Однак партія не виставляла своїх кандидатів на окрузі №38 в Новомосковську Дніпропетровської області і заперечила підтримку кандидату.

Іван Жадан навіть рекламувався на білбордах у Первомайську із символікою партії “Голос”, але після розголосу та скандалу агітація зникла, а на сайті ЦВКзмінили відомості про кандидата, вказавши, що він є безпартійним і працює директором  Новомосковського міського комунального центру фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх". У своїй офіційній декларації Іван Жадан вказав, що є також головою ГО "Федерація баскетболу Присамар'я", яка до 2018 року була організацією "Національний форпост". Іншим власником цієї організації є депутат Новомосковської міської ради Кирило Янковський.

Іван Жадан (ліворуч) та депутат Кирило Янковський (праворуч). Фото зі сторінки депутата у Facebook

У своїй виборчій програмі самовисуванець зазначає, що “головним питанням сучасності залишається питання фінансового покращення життя простих громадян України” і зволікати зі змінами далі вже не можна. 

"Потрібно забезпечити людям якіснe, гідне життя, робити вибір на оновлення економіки, а через неї - на оновлення України. Час для цього настав, і зволікати далі вже не можна", - йдеться у програмі самовисуванця Жадана. 

ОПОРА також повідомляла про пошкодження бордів кандидата Івана Жадана у Новомосковську, там невідомі чорною фарбою зафарбували фото кандидата, його ім’я та прізвище.

У Дніпрі на окрузі №27 балотується самовисуванцем Юрій Сімонов,безпартійний директор ТОВ "Голос!", яке надає юридичні послуги та займається купівлею і продажем нерухомості. Також Сімонов є керівником у ТОВ "Голос+", яке було засноване у червні 2019 року, а також ГО "Європейське покоління"ТОВ "Фонд АРТ"ТОВ “Біловезька пуща” та ще низки ТОВок.  

Юрій Сімонов крайній ліворуч

Юрій Сімонов також є частиною “Команди Дніпра” – об’єднання безпартійних кандидатів у нардепи по мажоритарних округах Дніпра.

Теги: голос, клони

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...