App Store Google Play

Вибори-2019: у Дніпрі презентували результати 12 найпопулярніших партій, які можуть потрапити до парламенту

09.07.2019 09:00
Вибори-2019: у Дніпрі презентували результати 12 найпопулярніших партій, які можуть потрапити до парламенту

У Дніпрі презентували результати аналізу програм 12 найпопулярніших партій, які можуть потрапити до парламенту, а також інструмент порівняння їх програм. Про це під час прес-конференції в ІА "Інформатор" повідомив регіональний координатор в Дніпропетровській області громадської організації «Центр UA» Вірослав Цюп'як, передає Дніпроград.

"Цей проект називається "Вибори-2019: за кого голосувати", це дещо провокативна назва, але зрештою це та дилема, з якою стикаються багато виборців. Оскільки активне виборче право - це велика відповідальність, яка несе за собою потребу свідомого вибору, ми вирішили допомогти українським виборцям, проаналізувавши ці програми та подавши їх в зручному online-інструменті. Ми хочемо, щоб виборці робили раціональний вибір, задля цього вони повинні ознайомлюватися із програмою кандидатів", - зазначив Вірослав Цюп'як. 

Якщо подивитися на те, як ставляться політичні партії, котрі борються за наші голоси, на питання членства в НАТО, то можна побачити що 8 з 12 політичних партій у своїх  програмах чітко заявляють про необхідність приєднання України до Альянсу і будуть докладати до цього зусиль (ЄС, Голос, Українська стратегія, Громадянська позиція, Батьківщина, Сила і честь, а також Самопоміч).

Президентська патрія "Слуга народу" в своїй програмі не говорить про членство в НАТО, а говорить лише про розширену співпрацю з НАТО. Радикальна партія Олега Ляшка не має позиції з приводу наших Євроатлантичних намірів.

Партії Опозиційна платформа "За життя" і Опозиційний блок будуть послідовно відстоювати питання нейтралітету і позаблоковості (одна з партій збирається ще провести референдум).

6 з 12 патрій виступають за членство в ЄС, дві політичні партії говорять лише про розширену співпрацю, не мають позиції три суб'єкта: "За життя" взагалі виступає за те аби переглянути умови зони вільної торгівлі України в ЄС. 

"В свою чергу, жодна з 12 партій не говорить в своїй програмі про військову операцію для звільнення окупованих територій, більше схиляються до дипломатичних способів. І тут є різні варіанти: від виконання Мінських угод, які мали б нам принести успіх, до перегляду Мінського і Норманського форматів. Також є варіанти щодо введення миротворчої місії ООН (це програма Європейської солідарності, яка послідовно пропагує ту думку, яка була в програмі Петра Порошенка на президентських виборах)", - розповів керівник проектів громадської організації «Центр UA» Андрій Андрушків.

7 з 12 партій в своїй програмі не мають позицій щодо того, що має відбуватися у нас з інститутом президента. Разом с тим Самопоміч має наміри про ухвалення закону "Про імпічмент президента", Опозиційна платформа "За життя" говорить про скасування закону недоторканності президента. Політичні партії Свобода і Сила і честь - про запровадження процедури імпічменту.

"Я хотів би детальніше зупинитися на позиції Опозиційної платформи "За життя", щодо скасування недоторканості президенту, оскільки це чистий ідіотизм, який полягає в тому, що у разі скасування недоторканості президента, до нього може бути застосовано покарання у вигляді адмінки, і у разі якщо відбувається якась пряма військова інтервенція, то треба оголошувати швидко військовий стан. А президент в цей час може за адмін протоколом замітати Маріїнський парк і не зможе виконати свої зобов'язання, тому що він має відповідати перед законом за якісь надумані чи не надумані правопорушення", - пояснив Андрушків.

Пропорційну систему з відкритими списками щодо виборів підтримають наступні партії: Самопоміч, Опозиційна платформа "За життя", Свобода і Слуга народу. Також Опозиційна платформа "За життя" пропонує достатньо небезпечну ідею, щодо виборності керівників виконавчої влади. Дуже часто державні програми і державні реформи національного рівня не завжди дають швидкий ефект.

На перших порах впровадження можуть взагалі стикатися із проблемами, через це їх завжди втілює виконавча влада на місцях, і тому давати людям в кожний момент змінювати органи виконавчої влади це достатньо небезпечна історія для країни, яка хоче впроваджувати якісь незворотні зміни. 

Партія Слуга народу пропонує електроне голосування, в свою чергу зараз багато країн відмовляються від електронного голосування, через атаку Росії на вибори. 

Контролювати владу у спрямовувати країну можуть лише ті громадяни, які є свідомими, розуміють кого вони обирають, для яких повноважень вони це роблять. Тільки тоді громадяни будуть фіксувати, що влада в якийсь момент "пускається берегу". Будуть робити якість дії, звертатися в прийманні, проводити акції, мітинги тощо. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...