App Store Google Play

Мажорні настрої: округ №25

09.07.2019 18:00
Мажорні настрої: округ №25

На відміну від відносно мирного 24 округу, про який Дніпроград писав раніше, на 25, який парадоксальним чином розташований на обох берегах міста на Дніпрі (Чечелівський та частина Амур-Нижньодніпровського району), розгортається навіть не двобій, а трибій: змагатись за мандат висунулись чинний нардеп Максим Курячий, обраний від партії «Блок Петра Порошенка», лідер місцевої "Громадської сили" Загід Краснов, а також представник команди «Слуга народу» Максим Бужанський.

Максим Курячий у 2014 році обрався до Верховної Ради вперше. До того він три роки очолював міську організацію партії «Батьківщина», у 2012 балотувався, однак після Революіції Гідності в парламент пішов під прапором Блоку Петра Порошенко і упродовж каденції не втрачав шансів «пригодувати» електорат і збудувати власну вертикаль: сформувати районний виконком, улестити директорів шкіл тощо.

Ледь не всі ремонти і реконструкції, навіть здійснені за кошти місцевого бюджету, здійснювались нібито під його егідою, а за місяць до виборів Максим Павлович «закріпив результат», щедро засіявши округ «гречкою. На щастя, гнучкість політика і його близькість до голови бюджетного комітету дозволила йому нагуляти «фінансовий жирок» для того, аби проводити масовану піар-кампанію і необхідний для контролю за виборчим процесом адмінресурс.

 

 

 

Упродовж відведеного на подачу документів бажаючих взяти участь у виборах на 25 окрузі часу Максим Павлович оперативно і ефективно відбивав «атаки клонів» - ЦВК відмовила кільком самовисуванцям, які могли розпорошити голоси виборців за Курячого. Здавалося б перемога неминуча.

Однак буквально в передостанній день подачі документів до ЦВК на черговий підхід до взяття парламенту зважився "вічно непрохідний" Загід Краснов. Загід Геннадійович, схоже, не зміг забути прикрої поразки в 2014: після скандалів і тяганини з підрахунком голосів Курячий переміг з перевагою в 441 голос.

Відтак, він долучився до 24 претендентів, серед яких вже був один Загід Краснов – клон, завбачливо зареєстрований котримсь з конкурентів. Тож і боротись Краснову доведелося б не лише з кандидатом від найбільш рейтингової партії «Слуга народу» Максимом Бужанським та зі своїм заклятим суперником - діючим нардепом Максимом Курячим, а й зі своїм клоном-тезкою. Однак днями Краснов-клон передумав балотуватись, про що й подав відповідну заяву до ЦВК, котра й скасувала 5 липня його реєстрацію та виключила з переліку претендентів.

Загід Геннадійович не вперше штурмує владні кабінети, втім далі міської ради досі не дійшов. У 2006 Краснов став депутатом міської ради, очоливши фракцію «Громада», втім практично одразу почав створювати власний бренд. Саме тоді «директор горсовєта» набув максимального впливу і здобув політичний капітал.

У 2010 Краснов безуспішно змагався за крісло міського голови від партії «Наша Україна»; у 2010 був керівником президентської кампанії Сергія Тігіпка у Дніпрі; в 2012 приєднався до «Українського вибору» Медведчука; в 2014 на виборах до ВР здобув другий результат після Максима Курячого; у 2015 – обрався в міську раду, програвши на виборах міського голови; у 2016  на проміжних виборах до ВР,  Краснов знов зайняв почесне друге місце, поступившись Тетяні Ричковій. Не допомогла навіть підтримка колись популярного у Дніпрі Олександра Вілкула.

Втім, Краснов – не єдина жертва нашестя клонів на 25 окрузі. Цілих шестеро висуванців назвались представниками різних варіантів бренду «Слуги народу», жодна з яких не має стосунку до власне політичної сили: ТОВ «Слуга народу – Зе!», ТОВ «Слуга народа», ТОВ «Депутат – Слуга народу» та ТОВ «ПП Слуга народу».

Схоже, що кандидатів-клонів Слуги народу збирали всім 25 округом, дбайливо обробленим за 5 років нардепом Максимом Курячим.

Прикметно, що одного з клонів -  ТОВ «Слуга народу – Зе!» напередодні подачі документів до ЦВК зареєстрував Станіслав Попека. 27-річний Попека відомий, як голова Чечелівської районної організації партії «Блок Петра Порошенко» та помічник Максима Курячого. Останній, як і більшість чинних нардепів з БПП, включно з одіозними Олександром Грановським, Ігорем Кононенком та іншими, аби підтримати імідж оновленої партії Петра Порошенка «Європейська солідарність», йде на ці вибори як самовисуванець. Втім, як бачимо, не надто приховує наміри за будь-яку ціну, будь-якими методами нейтралізувати опонентів.

  

 

Радником ТОВ «Слуга народу – Зе!» є ще один технічний канидат – Віктор Бейко. Ще рік тому Бейко працював двірником в комунальному закладі КДК «Кайдацький», тепер же вирішив податись в політику.

Туди ж і чоловік Яни Лук’яненко – кандидатки в місцеві депутати і завідувачки загальним відділлом Чечелівської районної ради, очолюваної відданою Максиму Курячому Наталею Кедою, Сергій Лук’яненко, який працює консультантом в згаданому ТОВ.

Також за мандат у 25 окрузі боротиметься практично повний тезко керівника Офісу президента і керівник зареєстрованого 15 червня ТОВ «Слуга народа» Андрій Валерійович Богдан. 25-річний політик вже має досвід громадської діяльності – він є одним з засновників ГО «Координаційна рада студентських гуртожитків Дніпропетровської області», яка діє з квітня 2015 року, та членом Молодіжної ради при очолюваній представником БПП Шевченківській районній раді. Борди Андрія Богдана стилістично майже 100% подібні до брендбуку «справжньої» партії «Слуга народу».

 

Конкурентом Богдана по округу стане колега по захопленню брендом «Слуга народу» Станіслав Погуляй – екс-завідувач відділу економічного та соціального розвитку АНД райради, керівник ГО «Спілка архітекторів України» та член правління ТОВ «ПП Слуга народу».

Для кількості додали і «парашутистів»: Олександр Назаренко, донеччанин, який нині мешкає у Кременчуці, 18 червня, зареєстрував в Києві ТОВ «Депутат – слуга народу» і вирішив балотуватись на 25 окрузі у Дніпрі.

Серед різномаїття потенційних слуг народу дещо губиться «справжній» кандидат від «Слуги народу» - широко відомий не лише у дніпровському сегменті  Фейсбуку блогер Максим Бужанський. Висування Бужанського неабияк збурило соцмережі: ще б пак принциповий противник Євромайдану, який щиро ностальгує за «совком», співчуває Сталіну і переконаний у військовому генії Жукова органічно виглядав би в партіях типу «Опоблок» та «За життя», або у свіжонародженій «Партії Шарія», однак опинився серед мажоритарників, висунутих «Слугою народу». Зрештою, попри рейтинговість «СН», соціологи наголошують на неабиякому антирейтингу Бужанського і пророкують запеклу битву за мандат між Курячим та Красновим.

Не має стосунку до бренду «Слуга народу», а втім і до Дніпра, кандидат Віталій Бричка. Безробітний безпартійний Бричка мешкає в Кіровоградській області. 15 років тому Віталій, який напередодні виборів відсвяткує 30-річчя, грав  у дитячо-юнацькій лізі в складі МФК Олександрія.

Штурмувати Верховну Раду буде і чинний депутат обласної ради, менеджер «ДТЕК Криворізька ТЕС» Віктор Волков. 66-річний опоблоківець до парламенту йде як самовисуванець.

Ще один діючий депутат – міської ради Дніпра – Руслан Вишневецький, який також обирався в 2015 році від Опоблоку. Втім, згодом від публічно зрікся лідера Опоблоку Олександра Вілкула і приєднався до промерської більшості в міськраді. Вишневецький – відданий прихильник ідей «руского міра». Пов’язану з ним охоронну структуру «Альянс-гарант» небезпідставно пов’язують з проросійськими казачими рухами, а близька йому фірма «Рукост» отримує багатомільйонні підряди з бюджету Дніпра. Нині обранець офіційно працює директором КП «Дніпровські пороги», є членом фракції «Наш край», проте до ВР йде як безпартійний самовисуванець.

Кандидат мріє об’єднати «ворогуючі братні народи» нехай навіть шляхом федералізації і навіть відобразив це у своїй програмі:

«Законодавча ініціатива, щодо культурної децентралізації.

Мета цього проекту- знизити градус напруженості у суспільстві, яке історично сформувалось на території України  із багатьох етнічних груп, різних за багатьма признаками, такими як мова, віросповідання, традиції та інше. На прикладі наших партнерів, Сполучених Штатів Америки, де протягом століть переважно проходили громадянські війни, панувала міжнаціональна ненависть. Сьогодні це одна із провідних цивілізованих держав, народ якої зумів домовитись й у форматі однієї Держави об`єдналось 50 штатів і кожен з них має свої закони та традиції».

Полтавчанин Віталій Заєць вирішив, що переконати дніпрян проголосувати за нього буде легше, ніж виборців в Полтаві.

37-річний начальник відділу логістики ТОВ «В.І.Ф» захищав цілісність України і гарантує, що він є «справжній слуга народу, а не той, хто погоджений з олігархами та місцевими ділками у тіньових оборудках».

39-річна Яна Копєйкіна – подруга Віталія Брички в Фейсбуці – на виборах президента навесні 2019 року була довіреною особою технічного кандидата Петрова В.В. Колись була підприємцем, нині – безробітна.

Один з засновників і головний інженер ТОВ «Аквартус» Семен Юрченко 1982 року народження закриває перелік відверто технічних кандидатів у 25 окрузі.

Кандидат від партії «Сила і честь» Ігоря Смешка Владислав Котов не вперше балотується до Верховної Ради. П’ять років тому керівник пов’язаного з Денисом Дзензерським підприємства «Веста-Пласт» балотувався по цьому ж округу від Народного Фронту. Цьогоріч в парламент йде як безробітний, адже «Веста-Пласт» за цей час збанкрутувало.

Олег Кучін – власник ветеринарних клінік «Ай-Боліт». У 2014 очолював медичну службу Штабу національного захисту Дніпра. З 2015 року працював на посаді керівника КП «Зооконтроль» (раніше – КП «Поводження з безпритульними тваринами»)  у Дніпрі. Звільнився навесні 2018. Олег  Кучін один з небагатьох кандидатів, хто розмістив у відкритому доступі свою декларацію

Олексій Лещенко – висуванець від партії «Опозиційна платформа – За життя». 41-річний директор ТОВ «Простір Нерухомість».

В часи панування Партії регіонів Олексій Лещенко був головою Красногвардійської районної ради Дніпра, помічником регіоналів Івана Ступака, Юрія Самойленка, нині є помічником народного депутата Олександра Біловола на громадських засадах. У 2006 році балотувався до ВР від Народного блоку Литвина під 235 номером. В 2014 році  голова районної ради Лещенко активно використовував посаду, агітуючи за кандидата в депутати ВР Загіда Краснова.

Безпартійний Владислав Малько відомий у Дніпрі засновник групи «Освіта Дніпра» в Фейсбук. Колись – засновник та директор рекламної агенції «Paradise». Член так званої «Команди Дніпра» - об’єднання безпартійних мажоритарників, які досі не були в політиці. Член ГО «Європейське покоління». Опікується станом освіти в місті та ресоціалізацією ветеранів війни на Сході України. Батько п’ятьох дітей, має двох онуків.

Опозиційний Блок у 25 окрузі висунув Артема Решетилова – депутата Чечелівської районної ради, начальника сектору КБ «Південне». 10 років тому, у 22 роки Артем Решетилов був запеклим комуністом і влаштовував у Дніпрі вечірки, присвячені 90-річчю комсомолу: прапори компартії з серпом і молотом, офіціантки в пілотках, комуністична символіка, інтернаціонал, видача партквитків – все те, за що в сучасній Україні передбачена кримінальна відпоідальність.

«Європейська солідарність» Петра Порошенка делегувала на округ Юлію Сегеду – безробітну волонтерку, правозахисницю, голову правління ГО «Ліга українських правозахисників». Сегеда представляла в судах інтереси Павла Лазаренко та його дружини Оксани Цикової.

У 2015 році балотувалась до міської ради Дніпра від Блоку Петра Порошенко.

Правник і громадський активіст Роман Сердюк балотується до ВР як самовисуванець, хоча нещодавно його кандидатуру підтримала міська організація партії «Сила людей». 32-річний кандидат працював юрисконсультом, начальником відділу забезпечення діяльності міської ради. Був помічником-консультантом депутата Дніпровської міської ради Олександра Купрієнка з січня 2016 по листопад 2017 року.

З листопада 2017 року є помічником-консультантом народного депутата України Андрія Денисенка на громадських засадах. Керівник проекту «Самоорг-Дніпро» за підтримки Європейського Союзу, тренер з питань державного устрою та конституційного права у проекті за підтримки посольства Сполучених Штатів в Україні. Експерт з місцевого самоврядування всеукраїнської експертної мережі UPLAN. Директор ГО «Інститут реформ та інновацій».

Політичну діяльність починав в партіях Народний Рух України та Батьківщина.

Партія Самопоміч висунула у 25 окрузі місцевого активіста Михайла Яценка. Він є членом Виконавчого комітету Дніпровської міської організації Політичної партії “Об’єднання “Самопоміч”, співкоординатор проекту «Розумне місто». Член правління громадської Асоціації «Наш дім», яка понад 14 років займається захистом прав споживачів комунально-житлових послуг ОСББ та ЖБК. Яценко допомагав дніпрянам захищати свої права, порушені незаконним наказом №29 міськради.

 Наступний на черзі - 26 округ. Там зареєструвалась найбільша в області кількість кандидатів. Далі буде...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...