App Store Google Play

На Січеславщині розчистили черговий ставок

06.07.2019 08:00
На Січеславщині розчистили черговий ставок

 У селі Широка Дача Широківського району реанімували ставок. Його розчистили від багаторічного мулу й поглибили. Разом з тим навколишні будинки позбавили хронічних підтоплень. У рекреаційну зону завезли чистий пісок – на став потягнулися відпочивальники. Про це повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Руслан Стрілець.

 «Дбаємо про довкілля та покращуємо життя мешканців Дніпропетровщини. Зокрема, зариблюємо річки та розчищаємо водойми. Один з екопроєктів – відновлення гідрологічного режиму ставка в селі Широка Дача Широківського району. Став не чистили десь півстоліття. Весь цей час він тільки замулювався та заростав очеретом», – зазначив Руслан Стрілець.

Згодом водойма настільки обміліла, що глибина не перевищувала й метра. Гуси пішки ходили, жартували люди.

До обміління додалася й інша проблема: вода підтоплювала навколишні будинки. Найбільше потерпали мешканці вулиць Незалежної та Центральної.

«У сусідів води в підвалі по пояс було. Через це не користувалися ним роки три чи чотири. А в нас підвал вище – то набиралося до колін, – розказала місцева мешканка Валентина Бурковська. – На порятунок приходив насос. Але чим більше відкачували – тим швидше вода знову прибувала. Постійно благали, щоб ставок розчистили і врятували від підтоплень. І ось, нарешті, це зробили. Вода з льоху пішла – для нас це радість». 

До розчищення ставка Дніпропетровська ОДА стала восени 2017-го. Підрядники вивезли 300 тисяч тонн мулу – наразі глибина водойми збільшилася до 3-х метрів.

Уклали й майже 400 метрів дренажу та зміцнили бутом ухили. Розширили дамбу, заасфальтували дорогу й збудували переливне спорудження. Усе це вбереже від підтоплень сотню будинків.

Не забули й про охочих освіжитися в літню спеку. Для них облаштували зону відпочинку.

«Ставок оздоровили – і зовсім інший вид має село. Тепер в людей є можливість скупатися, з вудочкою посидіти. Плануємо озеленити місцину і благоустроїти, як годиться, щоб це був гарний куточок відпочинку», – поділився планами Карпівський сільський голова Степан Олійников.

Не впізнає ставок місцева мешканка Марина Данільчук. Каже, тепер тут залюбки відпочиває з дітьми, а чоловік – рибалить.

«Порівняно з тим, що було на цьому місці, це небо й земля. Дякуємо всім, хто привів до ладу водойму. Єдине, чого не вистачає, – тіньових навісів», – сказала жінка.

Облюбовали розчищений став і лебеді. За словами очевидців, на чисту воду їх злітається з три десятки.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...