App Store Google Play

Кухонні оборудки ДНУ, або як на плитах сто тисяч наварили.

3 Липня 07:30
Кухонні оборудки ДНУ, або як на плитах сто тисяч наварили.

Для тих, хто ненавидить лонгріди, розкажемо у кількох словах. У популярному виші Дніпра крадуть навіть на плитах. Адміністрація та Свинарчук Шинкарук розпиляли 109 000 гривень на закупівлі техніки. Аби було зрозуміло, це - вісімдесят стипендій або 25 000 пачек мівіни. Все. Можете далі гортати мемасіки. Тим небагатьом, хто лишився, ми розповімо, чому не розслідувано мільйонні схеми, що саме будло придбано, та як ми зраду рахували.

Зайві сто тисяч на плити. ДНУ закуповує техніку за підозріло завищеними цінами.
Антикоррупціонери-початківці дослідили, як Шинкаруку переплатили 109 000 гривень за 54 плити та 7 принтерів. І порахували, скільки шаурми можна на це придбати.
Ще під час антикорупційних курсів нас попереджали, що досліджувати містичне зникнення коштів не дуже корисно для здоров’я. Пізніше, вже під час розслідування, організатори по секрету розповіли нам дещо. Як полізеш у темні справи поважних людей з адміністрації універу та настирливо розпитуватимеш про делікатні речі - отримаєш. Отримаєш перед собою ораву не дуже чемних молодиків спортивної зовнішньості. Опціонально - озброєних травматичною зброєю. Тож намагання зануритися в темні пучини корупції та піймати велику рибину було відкинуто. Бо 
покусати може, ба більше - зїсти. Увагою заволоділа рибка мала. Тому ми розглянемо лиш трійко закупівель.
Пропонуємо вашій увазі нашу малу рибину - ФОП Шинкарук. Університет закупив в нього 27 газових плит, 27 електричних та 7 принтерів в придачу. Усього на 460 тисяч гривень. (https://bitly.su/HR8bhttps://bitly.su/shlSghttps://bitly.su/UFCNUTSc)

Інформації по цих закупівлях у відкритому доступі - обмаль. Тому першим кроком розслідування було відправити інформаційні запити до адміністраціі. Відповідь прийшла швидко. Щодо принтерів було надано вдосталь інформації. Вдосталь, аби зрозоміти, що кошти було витрачено не дуже обачно. У шинкарука вони коштували більше, аніж у будь-якому магазині. А от моделі плит нам називати не захотіли - вказали лиш виробника - Greta та габарити. Був відправленей ще один запит - те саме. (https://fex.net/s/dr2t3vl) Потім ще один - ніякої відповіді більш ніж три тижні. І наврядче вона хоч колись буде. Мабудь, комусь не вігідно, аби інши знали, що саме було куплено. Та це не змогло нас зупинити. Після пари невдалих спроб прийнято рішення проаналізувати увесь модельний ряд виробника і підібрати моделі за наданими параметрами. Після кропіткої роботи моделі нарешті були визначені. (https://bitly.su/tq3v7chttps://bitly.su/yYaJdN, *бувають трьох кольорів)

Тепер усі моделі відомі. Давайте порахуємо, скільки ж грошей було переплачено. Порахуємо поблажливо. Зробимо припущення, що сайт виробника та найбільші роздрібні магазини ухиляються від сплати ПДВ. Доведеться накинути + 20%. Іще 10% - як компенсацію ризиків від співпраці з держустановами. Тож у знак солідарності до постачальника ми додамо до ринкових цін ще 30%.

Ціна принтерів HP laserJet Pro m203 на хотлайні - від 4268 до 6363 гривень. (https://bitly.su/zX6VixN) Беремо середнє арифметичне і маємо 5300. Додаємо 30% і маємо 6900. Шинкарукові принтери вартували по 10 000 гривень за кожен. Віднімаємо, і отримуємо зраду. Переплата становить 2100 гр. за один принтер і 14 700 гр. за усі. Тепер вимучені плити.

Ціна газових плит Greta 1470-00-16 на офіційному сайті виробника становить 3700 гривень. +30% = 4810. Закупочна ціна складає 7260. Переплата складає 2450 гр/шт, 66 150 гр/загалом.

Електричні плити Greta 1470-E-06 на сайті коштують 4900 гривень. +30% = 6370. Закупочна ціна 7340. Переплата 970 гр/шт, 26 200 гр/загалом.
14700 + 66 150 + 26200 = 109 000

Тож маємо більше ста тисяч розтрачених гривень. Давайте переведемо у щось більш зрозуміле. 
Це:
- 25200 пачек мівіни
-4360 стаканчиків латте
-2180 порцій шаурми
-727 банок червоної ікри
-320 кг сирокопченої ковбаси
-55 авіаквитків до Мадриду і назад
-26 стокілограмових свині (не пам’ятник)
-чотири люксові тури до п’ятизіркового готелю Шарм-ель-Шейху 
-обладнання п’ятиповерхового гуртожитку новими плитами.

Не так вже й багато. Але, як казав Террі Пратчет, де малі злочини - обовязково є й великі. Розглянуте нами - лиш маленька частина вершини айсбергу. За найопімістичнішими підрахунками коррупція з’їдає щонайменше 20% від бюджетних коштів. Дехто каже про п’ятдесят чи навіть сімдесят відсотків. Проте ми впевнені, що цю гідру буде подолано. Раніше чи пізніше, так або інакше негіднків буде відваджено крати гроші з наших кишень. Лупаймо сю скалу!

Джерело

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...