App Store Google Play

Як децентралізація розширює можливості української молоді

2 Липня 18:00
Як децентралізація розширює можливості української молоді

Розпочата чотири роки тому в Україні реформа децентралізації вже приносить суттєві плоди, які допомагають розвиватися не тільки інфраструктурі міст та селищ, а і громадянському суспільству.

Такий імпульс сприяє тому, аби молоде покоління вже зараз виховувалося в європейських умовах та на європейських цінностей. Саме від молоді залежить подальший розвиток України та її поступова інтеграція у Європейський Союз.

Сьогодні завдяки децентралізації великі міста та об'єднані територіальні громади громади отримали додаткові ресурси, частина з яких успішно виділяється на розвиток молодіжних ініціатив. Наприклад, у Дніпрі успішно функціонує Молодіжна рада при Дніпровській міській раді. Десятки представників різноманітних громадських організацій та студентського самоврядування у співпраці з міською владою на прикладі європейських проектів реалізовують власні ініціативи. Це дозволяє залучати молодь міста до активізму та позитивно впливати на формування відповідального покоління громадян.

Аналогічні процеси відбуваються і у "глибинці" Дніпропетровської області. Об'єднані територіальні громади активно звертають увагу на своїх молодих земляків. Розуміючи, що розвиток та майбутнє їхніх ОТГ можливі лише за умови збереження молоді в громадах, сільські чиновники за підтримки міжнародних партнерів розробляють і впроваджують власну молодіжну політику. Такі проекти можна розглянути на прикладі Софіївської ОТГ, яка є однієї з найуспішніших територіальних громад, що активно впроваджує європейські реформи на своїй території. Софіївська територіальна громада об’єднує вісім селищ та сіл. Населення – 8,5 тис. Не зважаючи на доволі невеликий розмір, у 2018 році місцева молодь разом із керівництвом ОТГ та міжнародними партнерами досягли важливої цілі - відкриття молодіжного центру. 

Центр розташований у відремонтованій двоповерховій будівлі. Наразі молодь має сучасну апаратуру та комфортні умови аби реалізовувати власні проекти. Протягом останнього року в молодіжному центрі функціонують різноманітні гуртки, які дозволяють молоді розвивати свої творчі, мовні та практичні навчикі у різних сферах життя. Це, зокрема, також є важливим фактором, який стимулює молодих мешканців ОТГ залишатися і працювати на благо громади.

Ще однією ОТГ, де місцева влада звертає увагу на європейські практику та підхід до реалізації молодіжної політики, є Солонянська громада.

"Завдяки децентралізації та впровадженню європейського підходу до імплементації молодіжної політики, протягом останнього року керівництво Солонянської ОТГ проводило регулярні консультації з представниками своєї громади та недержавними організаціями. з метою визначення їхнього погляду на подальший шлях розвитку громади Під час таких консультацій було визначено кілька пріоритетних напрямків реалізації молодіжної політики в громаді", - розповів представник громадської організації Центр UA Вірослав Цюп'як.

Відтак, у Солонянській ОТГ було розглянути три шляхи, які б дозволили залучати молодь в життя громади. Зокрема, було розглянуто можливість створення молодіжної ради як дорадчо-консультативного органу при селищній раді, створення молодіжного центру в ОТГ, а також виділення у виконкомі селищної ради місця для молодіжного працівника, який би займався виключно питаннями, що пов'язані з молоддю.

Протягом декількох місяців консультацій було визначено, що ОТГ обирає два шляхи, що вплинуть на подальший розвиток молоді.

"Представники Солонянської ОТГ вирішили створити молодіжну раду та молодіжний центр. Молодіжну раду планують запустити вже восени цього року. Що ж стосується молодіжного центру, то вочевидь цей проект буде реалізовано вже у наступному році", - додав Вірослав Цюп'як.

Таким чином, Солонянська громада та молодь вже цього року почнуть спільно працювати на перспективу, адже перейдуть до практики у сфері молодіжної політики. Окрім цього, молодь ОТГ зможе брати участь у європейських програмах, які направлені на розвиток громадянського суспільства та молоді зокрема.

Як бачимо, завдяки децентралізації та європейським прикладам та підтримці, органи місцевого самоврядування у Дніпропетровській області отримали потужний інструментарій для розвитку молодіжної політики. Це дозвоялє не тільки залучати молодь до громадського активізму, а і зберігати їхній потенціал для майбутнього ОТГ. Саме тому можна зробити висновок, що децентралізація - важлива реформа, що впевнено рухає Україну в сторону Європейського Союзу.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...