App Store Google Play

У Дніпрі з центру реабілітації відрахували 25 дітей з важкою формою аутизму

02.07.2019 11:00
У Дніпрі з центру реабілітації відрахували 25 дітей з важкою формою аутизму

З реабілітаційного центру Дніпра відрахували дітей. У центрі останні два роки навчалися діти з тяжкою формою аутизму, Батьки у відчаї, бо цих дітей не можна лишати без нагляду ані на хвилину, жодна школа їх не приймає. Зупинка реабілітації означає втрату усіх результатів, яких вдалося досягти, йдеться у ТСН.

Філіпові дев'ять років, хоча на вигляд років півтора.  Те, що для його ровесників, звична річ, для Філіпа та його мами недосяжна мета. У хлопчика  тяжка форма аутизму. Його ні на мить не можна лишити самого.

У реабілітаційному центрі в Дніпрі, де вони навчалися останні два роки, раптом вирішили, що пацієнти занадто довго там перебувають. Батьки у відчаї, адже залишаються наодинці із проблемою. Цих дітей не можна лишати без нагляду ані на хвилину, жодна школа їх не приймає. А зупинка реабілітації означає утрату усіх результатів, яких вдалося досягти.  

25 дітей з тяжкою формою аутизму відрахували з реабілітаційного центру, щоб не псували показники

Вони переїхали з Макіївки до Дніпра, коли почалася війна. Живуть майже без меблів у підвалі, бо тут крики хлопчика не заважають сусідам. Тетяна тішиться його успіхам за два роки у реабілітаційному центрі. Вона у цей час могла працювати і заробляти їм на життя.

У реабілітаційному центрі нещодавно змінилось керівництво. Тетяні та іншим батькам раптом повідомили, що їх відрахували. Батьки 25 дітей з аутизмом у розпачі. Це відділення тут створили із їхньою допомогою два роки тому. Вони ремонтували кімнати, купували обладнання й самі навчалися за сучасними програмами.

Керівництво реабілітаційного центру кажу, мовляв, за статутом, тривалість перебування від одного до шести місяців не залежно від хвороби. "Центр – це не будинок-інтернат. Реабілітацію повинні проходити діти з усієї області. По життєво перебувати у центрі не можна",-- каже заступник директора реабілітаційного центру Володимир Кузьмін.

Діти можуть потрапити до центру, якщо дозволить комісія і якщо будуть вільні місця у групах, що й нині переповнені. "Зараз вже близько 50 дітей, які мають право отримувати ці послуги, але їм не дають, бо нема таких потужних можливостей в центрі",- пояснила в.о.директора обласного департаменту соціального захисту Валентина Сливна.

Батьки оббивають пороги посадовців. Бо із таким захворюванням перерва у реабілітації означає втрату результату. Чи справді відрахування дітей з аутизмом має виправдання – з'ясовує спеціальна комісія. Її створили лише після численних звернень обурених батьків.

Чи приймуть дітей до реабілітаційного центру і на який термін, нове керівництво вирішуватиме в серпні. Збір додаткових паперів – це нове випробування, - каже Тетяна. Філіп лише нещодавно став ходити на прогулянки. Доти мама носила його на спині.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...