App Store Google Play

Екоактивісти виявили у Дніпрі ліс, у якому небезпечно дихати

29.06.2019 21:00
Екоактивісти виявили у Дніпрі ліс, у якому небезпечно дихати

Екологи провели регулярні виміри якості повітря в різних районах міста Дніпра, і виявили, що забруднення повітря у сосновому лісі "Пісковик" біля ж/м Придніпровськ та Старої Ігрені, - перевищує норму у 12,5 разів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Save Dnipro.

Зазначається, що 19 червня екоактивісти провели виміри якості повітря у сосновому лісі "Пісковик" біля ж/м Придніпровськ та Старої Ігрені.

"Здавалося б — соснове повітря, насичене фітонцидами, місце відпочинку та оздоровлення городян. Однак менш ніж в кілометрі знаходиться так звана Придніпровська промзона, а трохи більше ніж за три кілометри по прямій — сумнозвісна Придніпровська ТЕС, найстаріша немодернізована ТЕС Європи, що знаходиться в межах мегаполісу", - зауважуть активісти та додають, що у зв'язку з цим мають перші невеселі результати — діоксид сірки 770 мкг / куб.м, що навіть вище, ніж в нашому попередньому вимірі на Слобожанському проспекті. Там було 720 мкг / куб.м.

"Нагадаємо, що разове нормативне значення цієї речовини — менше ніж 500, середньодобове — менше ніж 50, а підвищена концентрація діоксиду сірки викликає запалення носогорла, трахеї, бронхіт, кашель, хрипоту і біль в горлі. Особливо небезпечна висока концентрація речовини для тих, хто хворіє на астму", - йдеться у повідомленні.

Ще гірша ситуація з другим показником, який також мав перевищення на Слобожанському — сірководнем. На проспекті показник становив 60 мкг / куб.м, а в сосновому лісі — всі 100. Але ж його нормативне значення — менше ніж 8. Тобто перевищення складає вже 12,5 раза.

Екоактивісти застерігають, що цей газ дуже токсичний. Навіть незначна концентрація сірководню викликає запаморочення, головний біль і нудоту, а якщо концентрація зростає, це призводить до коми, судом та набряку легенів. Запах "тухлих яєць" відчувається лише в першу мить, потім відбувається адаптація (при високих концентраціях вона викликана паралічем нюхового нерва). Але якщо в роті з'являється солодкуватий присмак металу — ви в зоні ураження.

"Ось таке оманливе "оздоровлення" в сосновому лісі, якщо поруч знаходяться великі забруднювачі і ніким не контрольовані викиди. Повідомляйте в коментарях до посту, де ви вважаєте за необхідне виконати наступні виміри, і чому", - підсумували активісти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...