App Store Google Play

Екоактивісти виявили у Дніпрі ліс, у якому небезпечно дихати

29.06.2019 21:00
Екоактивісти виявили у Дніпрі ліс, у якому небезпечно дихати

Екологи провели регулярні виміри якості повітря в різних районах міста Дніпра, і виявили, що забруднення повітря у сосновому лісі "Пісковик" біля ж/м Придніпровськ та Старої Ігрені, - перевищує норму у 12,5 разів. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Save Dnipro.

Зазначається, що 19 червня екоактивісти провели виміри якості повітря у сосновому лісі "Пісковик" біля ж/м Придніпровськ та Старої Ігрені.

"Здавалося б — соснове повітря, насичене фітонцидами, місце відпочинку та оздоровлення городян. Однак менш ніж в кілометрі знаходиться так звана Придніпровська промзона, а трохи більше ніж за три кілометри по прямій — сумнозвісна Придніпровська ТЕС, найстаріша немодернізована ТЕС Європи, що знаходиться в межах мегаполісу", - зауважуть активісти та додають, що у зв'язку з цим мають перші невеселі результати — діоксид сірки 770 мкг / куб.м, що навіть вище, ніж в нашому попередньому вимірі на Слобожанському проспекті. Там було 720 мкг / куб.м.

"Нагадаємо, що разове нормативне значення цієї речовини — менше ніж 500, середньодобове — менше ніж 50, а підвищена концентрація діоксиду сірки викликає запалення носогорла, трахеї, бронхіт, кашель, хрипоту і біль в горлі. Особливо небезпечна висока концентрація речовини для тих, хто хворіє на астму", - йдеться у повідомленні.

Ще гірша ситуація з другим показником, який також мав перевищення на Слобожанському — сірководнем. На проспекті показник становив 60 мкг / куб.м, а в сосновому лісі — всі 100. Але ж його нормативне значення — менше ніж 8. Тобто перевищення складає вже 12,5 раза.

Екоактивісти застерігають, що цей газ дуже токсичний. Навіть незначна концентрація сірководню викликає запаморочення, головний біль і нудоту, а якщо концентрація зростає, це призводить до коми, судом та набряку легенів. Запах "тухлих яєць" відчувається лише в першу мить, потім відбувається адаптація (при високих концентраціях вона викликана паралічем нюхового нерва). Але якщо в роті з'являється солодкуватий присмак металу — ви в зоні ураження.

"Ось таке оманливе "оздоровлення" в сосновому лісі, якщо поруч знаходяться великі забруднювачі і ніким не контрольовані викиди. Повідомляйте в коментарях до посту, де ви вважаєте за необхідне виконати наступні виміри, і чому", - підсумували активісти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...