App Store Google Play

Запуск української ракети Циклон-4М має відбутися у 2022 році

27 Червня 16:00
Запуск української ракети Циклон-4М має відбутися у 2022 році

Головний конструктор КБ “Південне” з системного проектування ракет і ракетних комплексів Максим Дегтярьов розповів в інтерв’ю, як просувається програма української ракети-носія. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Національний промисловий портал.

За його словами, те, що міністр навколишнього середовища канадської провінції Нова Шотландія Гордон Вілсон дав позитивну відповідь компанії Maritime Launch Servise в частині екологічної безпеки на плани будівництва космодрому — це принципове питання.

“Тому що в Канаді, як і в будь-якій розвиненій країні, дуже суворе екологічне законодавство, за яким подібні об’єкти можуть бути й заборонені. Але в нашому випадку екологічна експертиза була проведена за участю канадських державних органів і проаналізовані всі можливі фактори ризику. Був зроблений висновок про допустимість і прийнятності очікуваних рівнів впливу, з огляду на те, що у нас досить чистий процес запуску. Перший ступінь ракети працює на парі гас-кисень, друга на висококиплячих компонентах палива. – розповів Максим Дегтярьов. – У них є ряд переваг, які роблять таке паливо на даному етапі розвитку ракетної техніки незамінним. Воно використовується повсюдно, усіма країнами, що мають подібні технології. Але не це було головним об’єктом уваги екологічної експертизи. Перш за все, оцінювали широкий спектр питань, які стосувалися впливу на флору і фауну. Експертиза була складною, докладної. Експертам надавалися матеріали компанією Maritime Launch Services, а ми надавали всіляке сприяння. Принципові питання вирішено та залишилися лише деталі врегулювання організаційних питань. Тепер нашим партнерам з канадської компанії Maritime Launch Services належить оформити права на користування земельною ділянкою. Після цього можна буде почати роботи на місці розташування майбутнього космодрому”.

На питання, коли відбудеться перший запуск, він відповів:

“Поки цільові терміни — це друга половина 2022 року. Ми створюємо проєкт на ракетний комплекс. Він містить і саму ракету-носій, і наземний комплекс зі всієї вхідною в нього інфраструктурою. Уже розроблений ескізний проєкт, випереджаючими темпами ведеться розробка конструкторської документації на маршовий двигун першого ступеня, ряд важливих вузлів і агрегатів. Ведеться випуск документації на ракету в цілому, на наземне обладнання”.

Другий ступінь і головний обтічник запозичуються з ракети «Циклон-4», яку збиралися запускати в Бразилії, хоча потрібно коректування в частині заміни деяких матеріалів і комплектуючих. Ця ракета «Циклон-4М» – проєктується, виходячи з очікуваних потреб ринку. Всі об’єктивні дані вказують на зростання попиту на виведення корисних навантажень на низькі навколоземні орбіти. Тому ракета спроєктована таким чином, щоб найбільш оптимально відповідати цій ринковій ніші. Ракети сімейства «Циклон», зокрема, «Циклон-3», показали себе дуже надійними носіями. Було здійснено велику кількість пусків, які показали високу надійність. «Циклон-4М» – еволюційний розвиток ракет цього сімейства. Новий носій успадкував багато технічних рішень, які давно відпрацьовані на практиці, з іншого боку є багато нових рішень, які відповідають сучасним трендам у розвитку ракетно-космічної техніки.

Крім того, він повідомив, що російських комплектуючих в ракеті-носії не буде:

“Ми прийняли для себе рішення, що надалі у всіх поточних роботах і майбутніх розробках ми відмовляємося від комплектуючих, доступ до яких може бути ускладнений з різних причин. Це може стосуватися не тільки російських комплектуючих, але, звичайно, в даний момент мова йде в основному про Росію. Тому на «Циклон-4М» російських комплектуючих не буде. Всі вони повністю будуть українські або не тільки українськими — це вже інше питання. Історично так склалося, що ми працювали з Росією, і довгий час це за інерцією тривало, адже ми колись були однією галуззю, існували тісні коопераційні зв’язки, які в даний момент вже фактично не підтримуються. У тому числі джерела отримання конструкційних матеріалів, ми їх теж традиційно закуповували у російських виробників”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...