App Store Google Play

Дніпрянам розповіли про історію становлення Конституції України

27 Червня 19:00
Дніпрянам розповіли про історію становлення Конституції України

Напередодні Дня Конституції України дніпрянам розповіли про історію становлення головного закону нашої держави, повідомляє Дніпроград.

Як зауважила Людмила Мудрієвська, завідувач кафедри теорії держави і права, конституційного права та державного управління ДНУ ім. О.Гончара, історія Конситуції України починається ще у XVIII столітті - саме тоді свою збірку законів написав Пилип Орлик.

Втім, сучасна Конституція України має дещо інший шлях становлення.

"Приймався цей документ в муках, адже Конституцію було прийнято вранці 28 червня, після 24 годин безперервної роботи Верховної Ради України. До того пропонувалося 15 видів Конституції, проектів, і не один з них не пройшов процедуру повного голосування. П'ять років Україна існувала на основі старої Конситуції, яка була прийнята у 1978 році", - розповіла Людмила Мудрієвська.

Окрім цього, вона зауважила, що через інтенсивну роботу та плідну працю законтворців, Конституція України вийшла доволі гарним і системним документом, який оцінили у європейській спільноті. 

"Конституцію України було визнано однією з найдемократичніших конституцій Європи. Тому можна сказати, що не дарма пройшли ці п'ять років", - зазначила Людмила Мудрієвська.

При цьому, вона додала, що День Конституції - це єдине свято, яке закрплено в нашій Конституції. 

Починаючи з 1996 року в Конституцію України було внесено вісім змін. Останніми такими змінами було закріплення розвитку України в сторону ЄС та НАТО.

Як розповіла Людмила Мудрієвська, протягом останніх десяти років Конституція зазнала найбільших змін. В першу чергу це пов'язано із тим, що кожен Президент намагався підлаштувати її під своє бачення розвитку держави. 

Не зважаючи на це, представниця наукової спільноти зауважила, що Конституція України не має перетворюватися на інструмент політичної гри. Це в першу чергу документ, який регулює відносини між членами суспільства. Тому громадяни України мають поважати її та дотримуватися норм, які в ній прописані.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...