App Store Google Play

"Зелений гай" для людей чи зелений рай для мерії?

26.06.2019 18:00
"Зелений гай" для людей чи зелений рай для мерії?

Новенькі алеї і сходи, зелені галявини і сучасне освітлення, ігрові майданчики та лавиці для відпочинку. Свій перший літній сезон зустрічає нещодавно відремонтований парк «Зелений Гай». Реконструкцію чи не найзабутішого парку в Дніпрі почали ще наприкінці 2017 року - тоді всі роботи оцінювали у 19 мільйонів. Але в результаті реконструкція здорожчала ледь не втричі - до 50,7 мільйонів гривень. Тоді пояснювали, що під час виконання робіт постійно виявляли нові проблеми і на їх вирішення потрібно виділяти додаткове фінансування.

Ми вирішили розібратися скільки ж насправді коштує реконструкція парку та чому зросла її вартість. І з’ясували, що насправді ремонт парку коштував дніпрянам не 19, і навіть не 50,7 мільйонів. А значно. Значно більше. І левова частка коштів пішла фірмам із кримінальним шлейфом, які  встигли на цьому непогано заробити. 

Повідомлення на офіційному сайті Дніпровської міської ради:

З чого все почалося

Площа парку складає більше 53 гектарів. У минулому тут був парк ім. Ленінського комсомолу, який довгі роки не розвивався і був занедбаний. У 2016 році парк було перейменовано у “Зелений Гай”.

У вересні 2017 року комунальне підприємство «Міська інфраструктура» вперше виходить на торги, аби почати реконструкцію головної алеї. 

Початкова вартість робіт з реконструкції головної алеї парку склала 19 мільйонів гривень. Корупційні цікавинки починаються відразу –  у тендері змагаються всього дві фірми - ТОВ «Промпроектенергобуд» і ТОВ «Мороз Ігор Леонідович» - і конкуренцією на цих торгах явно не пахне. 

Директор ТОВ «Промпроектенергобуд» Дмитро Брусенцов та Ігор Мороз навіть не приховують своє знайомство: вказують однакові телефони компаній, на двох керують іншою фірмою - ТОВ “ТПК “Аурум ЛТД””. А у соцмережі Facebook тегають один одного в постах, пов’язаних із реконструкцією  парку.

ТОВ «Промпроектенергобуд» за свої послуги пропонує на 95 тисяч гривень менше і виграє аукціон, адже Ігор Мороз ні на копійку ціну не зменшує, що наводить на думку його суто технічну роль. Пізніше, у червні 2018 року, у рамках коригування проекту КП “Міська інфраструктура” без конкурсу замовляє у ТОВ «Промпроектенергобуд» додаткові роботи ще на 6,5 мільйонів гривень.  Вже у липні комунальне підприємство оголошує новий тендер з поміткою “коригування проекту”, на які виділяє 25 мільйонів гривень. Конкурс знову виграє відома нам фірма. 

Тобто на реконструкцію центральної алеї вже віддають 50,5 мільйонів гривень і 531 372 на проектні та наглядові роботи.

Тоді в міськраді пояснювали, що Зелений Гай - досить проблемна територія через підтоплення та нестійкі ґрунти. Там навіть траплялися зсуви. Тому більша частина коштів пішла на водовідведення та укріплення підпірних стін. Крім того, парк занедбаний, тому на реконструкція знадобилися додаткові кошти. 

"Серед іншого це укладання тротуарної плитки, улаштування сходів, оздоблених гранітною плиткою, підпірних стін для уникнення зсувів, встановлення нового сучасного освітлення, видалення сухих, аварійних дерев, висадка нових багаторічних дерев,  кущів, квітників, встановлення лавок для відпочинку. Також влаштовано систему льодовідтавання пандуса та сходинок, облаштовано рулонні та насіннєві газони, висаджено квітники та встановлено систему їх регулярного поливу", - розповідав журналістам очільник Дніпра Борис Філатов.

Втім, тендерними закупівлями зацікавили правоохоронні органи. У січні 2019 року суд розглянув клопотання прокуратури про надання доступу до низки документів КП «Міська інфраструктура», що стосуються взаємин комунальників і ТОВ «Промпроектенергобуд». Згідно з поданою на тендер довідкою про наявність працівників, у «Промпроектенергобуд» були працевлаштовані чотири людини. Однак, згідно з податковим звітом фірми за четвертий квартал 2017 рік, на підприємстві в той період була працевлаштована лише одна людина – директор Дмитро Брусенцев.

Враховуючи невелику кількість співробітників і значний обсяг будівельних робіт, які необхідно виконати за вищевказаними договорами, слідство вирішило, що «Промпроектенергобуд» завищує обсяги виконаних робіт і вносить неправдиві відомості в акти виконаних робіт, що призводить до незаконного привласнення бюджетних коштів.

До речі, саме так виглядає центральна алея зараз: подекуди помітно, що плитка викладена нашвидкуруч та не якісно, а окремі частини алеї навіть потріскалися. 

Окрім того, більшість з перерахованих мером робіт проведені окремими тендерами, тобто мають додаткове фінансування і взагалі не входять у ті 50,7 мільйонів, про які говориться.

Скільки ж насправді ми заплатили за парк

Наприклад, в рамках реконструкції додатково віддали 672 020 тисяч гривень ТОВ «Аларм Технолоджи» на закупівлю та монтаж камер спостережень у парку. А на поточний ремонт тротуарного покриття у парку “Зелений Гай” було окремо виділено 700 тис грн. Кошти освоїв вже відомий нам Мороз Ігор Леонідович, він облаштував тротуари та каналізацію. 

Також під час реконструкції алеї окремими тендерами проводилися “ремонти елементів благоустрою” парку “Зелений гай”, які включали в себе демонтажні та монтажні роботи. При цьому у технічному завданні тендерів на 50,5 млн грн прописані дублюючі завдання до підрядника.

Відтак на додаткові будівельні ремонти п’ятьма закупками пішло ще 1,7 мільйонів гривень.  Зокрема, ТОВ “Інтра Трейд”, яка фігурує у кримінальному провадженні щодо розкрадання бюджетних коштів, вивозило тонни сміття, перевозило грунт та розрівнювало будівельний майданчик для подальшої роботи. 

ФОП “Рзаєв Вугар Рза Огли”, який на сьогодні освоїв підрядів від КП “Міська інфраструктура” на загальну суму 2,1 млн грн, розбирав цегляні стіни, фарбував грати, виготовляв стояки та опори, обшивав стіни дошками.

Фірма-конкурент усіх п’ятьох вищезазначених тендерів ТОВ “Екобуд 77” за 452 тисячі гривень копала ями, укладала бетонні суміші та гідроізолювала фундамент. 

Ще цікавіша історія з озелененням парку «Зелений гай». КП “Міська інфраструктура” за окремі 300 000 грн провела інвентаризацію зелених насаджень, а потім ще за 850 780 грн (у двох парках - "Зелений гай" та ім. Дубиніна) підрядник видалив дерева, корчував пні, вивіз їх та утилізував. При чому тендер розіграли фірми, які є фігурантами однієї кримінальної справи - ТОВ "Комбуд-Еко 77" та ТОВ “Міськзеленбуд”. Слідство встановило, що раніше в процесі вирубки дерев у Дніпрі отримана у результаті деревина просто зникала. Ба більше, під приводом такої лісозаготівлі ще й виводилися бюджетні гроші. 

Окрім того, пізніше мерія купує газонної трави за 366 707 грн. А ТОВ “Міськзеленбуд”, яке за дивним збігом дублює назву комунального підприємства “Міськзеленбуд”, за 395 500 грн цю траву вкладає. Усього - 7 тисяч квадратних метрів газону. Також директорка ТОВ “Міськзеленбуд” Олена Дементьєва через власне ФОП продає грунту і облаштовує квітники за майже мільйон гривень. До речі, виникає питання, чому ж КП “Міськзеленбуд” навіть не змагалося у тендерах, аби взяти на себе роботи з озеленення парку? Навіщо місту ціле комунальне підприємство, якщо роботи за профілем все одно виконують підрядники за окремі гроші?

За даними Реєстру судових рішень, КП «Міська інфраструктура» також провела тендер на закупівлю топіарних рослин для парку «Зелений Гай» на загальну суму 546 000 грн. Перемогу в конкурсних торгах одержав львівянин Холод Олег Романович, який повинен був поставити товар до 31 грудня 2018 року. Разом з тим виявилося, що топіарні рослини у вигляді собак вже були встановлені в парку «Зелений Гай» ще до проведення відкритих торгів.

Фото: Інформатор

На паркові лавиці та смітники також витратили додаткові 650 тисяч гривень. Частину урн (2250 грн за одну одиницю) та лав (4475 грн за одну одиницю) чомусь надала ТОВ «Руд Екзост Сістем», яка спеціалізується на виробництві деталей  для автотранспортних засобів. 

До речі, перебуваючи у парку ми нарахували всього 10 подібних лавок та 20 смітників, які й ті вже пошарпані.

 

В свою чергу, 40 дерев’яних смітників коштували по 3000 за одиницю, а 40 паркових диванів - майже 10 тис грн кожна. При чому на сьогодні у парку ми нарахували 33 таких лав і 35 смітників.

Для дітей в парку закупили майданчик з батутами, стрічкою перешкод і елементами скелелазіння. Він обійшовся бюджету міста у 1,6 млн грн

Додатково також встановили невеликий двоповерховий лабіринт за 630 тис грн.  До речі, вхід туди не безкоштовний. За 30 хвилин стрибань у лабіринті дитині треба заплатити 50 гривень, і 80 гривень - за годину. 

Для безпеки маленьких відвідувачів майданчик застелили гумовим покриттям, ціна якого вражаюча - аж 4,9 млн грн за 1020 квадратних метрів. Тобто 1 м2 коштував близько п’яти тисяч гривень. Послуги надала ТОВ “Бантон 32”. 

Цікаво, що КП «Міська інфраструктура» закупила ідентичне покриття для баскетбольного поля у ТОВ “Вітлюс” вартістю 729 000 грн за 450 квадратних метрів, тобто 1620 грн за один квадратний метр. Це майже в чотири рази дешевше, ніж покриття для “Зеленого гаю”, хоча послуги однакові.

Окрім того, відповідно до даних Мін’юсту ТОВ “Бантон 32” та ТОВ “Вітлюс” зареєстровані за однією адресою і мають спільного власника - Антона Боровікова. 

Також за бюджетний кошт малеча Дніпра отримала 27 тюбів для катання на суму 80 тисяч гривень та штучне покриття для тюбінгу “Sotaplast”. І якщо на сьогодні у мережі інтернет можна знайти тюби цієї ж фірми від 900 до 1600 грн за штуку, то у 2017 році КП “Міська інфраструктура” закупила їх по майже три тисячі гривень за кожний.

Приблизно так само виглядає ситуація і з покриттям. Відтак, 280 квадратних метрів тюбінгового спуску обійшлося бюджету у 590 тис грн - більше двох тисяч гривень за квадратний метр. Проте можна знайти пропозиції до 1300 грн за квадратний метр. До слова, катання на тюбах відбувається тільки взимку й за гроші - вартість одного спуску становить 15 грн з людини.

Фото: dp.gorod.in.ua

Окремо також закуповували біотуалети, монтували освітлення та інше. Якщо ж підрахувати усі вищезгадані тендери, то отримаємо досить кругленьку суму - додаткових 15 млн грн. Тож у підсумку, на реконструкцію парку як мінімум було витрачено 65 млн грн. Але ж чому в міській раді вирішили промовчати про “зайвих” 15 мільйонів - питання залишається відкритим.

Вкотре розпіарений ремонт важливого інфраструктурного об’єкту перетворився в проект, який пронизаний не тільки брехнею, а й сумнівними закупівлями, змовами, фірмами з кримінальними шлейфами та вже зараз - відкритими провадженнями. Тож кожного разу, коли місцева влада говорить про великі й коштовні проекти “для людей”, слід одразу приглядатися до тендерів, де і вказані прізвища тих людей, для кого це все затівають. 

 

  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...