App Store Google Play

Краєзнавці Січеславщини розповіли куди влітку можна відправитися у подорож

26.06.2019 16:00
Краєзнавці Січеславщини розповіли куди влітку можна відправитися у подорож

Січеславщина багата на різноманітні місця для відпочинку та активного туризму. Проте, не всі мешканці краю знають про ці туристичні об’єкти. Саме тому краєзнавці Віктор Єкшов та Микола Чабан розповіли куди саме слід вирушити у подорож, під час якої можна як відпочити, так і дізнатися більше про історію нашого регіону, передає Дніпроград.

Як зауважив Віктор Єкшов, найкращим місцем для подорожі влітку можуть стати Токівські водоспади.

«Тут можна відчути що таке природне джакузі, відчути силу води, як то було на Дніпрових порогах. Тут збереглися пороги, які і утворюють це унікальне місце. Це кілька каскадів на річці Кам’янка. Тут місця унікальні, неймовірно красиві, земля там не розорена, бо всюди в степу виходять рожеві граніти. Це могла б бути картинкою для природнього заповідника», - розповів Віктор Єкшов.

Побувавши на Токівських водоспадах можна відчути що таке справжній степ. Дістатися цього місця можна трасою через Кривий Ріг.

Якщо мешканці обласного центру бажають відвідати цікаві місця поблизу Дніпра, то краєзнавець рекомендує Новобогородицьку та Кодацьку фортеці, де можна ознайомитися не тільки із залишками укріплень часів козацтва, а і з чудовою природою. Місця поблизу фортець дозволяють гарно провести час на березі водойм або в оточенні лісу.

Ще одним місцем для знайомства з Січеславським краєм може стати Микільське-на-Дніпрі, поблизу якого тисячі років гримів поріг Ненаситець. На жаль, протягом останніх десятиліть поріг затоплено. Втім, попри це, туристи зможуть насолодитися гарними краєвидами на Дніпро, поспілкуватися з місцевими краєзнавцями та поринути в історію навколишніх земель. Ба більше, у червні поблизу порогу Ненаситця триває «сезон цикад» - саме в цей час комахи починають свої співи, які за гучністю можуть позмагатися із самим порогом.

Не варто забувати і про чарівне Присамар’я, де природа створила унікальні лісові масиви, які поєднуються з водоймами. Окрім цього, край має багату історичну спадщину, з якою можна ознайомитися у краєзнавчому музеї в Кочережках.

У свою чергу, Микола Чабан розповів і про інші цікаві місця, які можуть зацікавити мешканців Січеславщини.

Одним із таких місць є острів Таволжаний, який наразі знаходиться одразу за адміністративним кордоном Запорізької області. Цей острів має багату природу та оповитий легендами та міфами. Глибина Дніпра біля острову досягає 40 метрів. При цьому, вода набагато чистіша, ніж на інших ділянках річки. Подорожі на цей острів привернуть увагу в першу чергу тих, хто любить багато ходити, плавати на каяках та цікавитися десятками легендами та історіями.

Також Микола Чабан не забув нагадати і про село Рубанівське – справжній духовний центр Січеславщини.

«На вас чекає відкриття цілого оазису духовності. Тут розміщено відомий храм,  який своєю працею облагородив отець Василь Пишний разом із помічниками. Також можна відвідати Музей Івана Манжури з його святами поезії, літературними заходами тощо. Це унікальне явище для нашого краю», - зазначив Микола Чабан.

Слід відзначити, що на території нашої області вдалося зберегти лише одну садибу з імперських часів. Мова йде про садибу в с.Гуляйполе, що має невичерпну та цікаву історію. Більш того, з її території відкривається чудовий краєвид на береги річки Базавлук. Це місце також може стати однією з багатьох точок на мапі українського туриста.

Таким чином, Січеславщина має серйозний потенціал для розвитку туристичної сфери. Втім, для цього потрібні значні фінансові інвестиції та позитивна пропаганда історії нашого краю серед широкого загалу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...