App Store Google Play

Краєзнавці Січеславщини розповіли куди влітку можна відправитися у подорож

26 Червня 16:00
Краєзнавці Січеславщини розповіли куди влітку можна відправитися у подорож

Січеславщина багата на різноманітні місця для відпочинку та активного туризму. Проте, не всі мешканці краю знають про ці туристичні об’єкти. Саме тому краєзнавці Віктор Єкшов та Микола Чабан розповіли куди саме слід вирушити у подорож, під час якої можна як відпочити, так і дізнатися більше про історію нашого регіону, передає Дніпроград.

Як зауважив Віктор Єкшов, найкращим місцем для подорожі влітку можуть стати Токівські водоспади.

«Тут можна відчути що таке природне джакузі, відчути силу води, як то було на Дніпрових порогах. Тут збереглися пороги, які і утворюють це унікальне місце. Це кілька каскадів на річці Кам’янка. Тут місця унікальні, неймовірно красиві, земля там не розорена, бо всюди в степу виходять рожеві граніти. Це могла б бути картинкою для природнього заповідника», - розповів Віктор Єкшов.

Побувавши на Токівських водоспадах можна відчути що таке справжній степ. Дістатися цього місця можна трасою через Кривий Ріг.

Якщо мешканці обласного центру бажають відвідати цікаві місця поблизу Дніпра, то краєзнавець рекомендує Новобогородицьку та Кодацьку фортеці, де можна ознайомитися не тільки із залишками укріплень часів козацтва, а і з чудовою природою. Місця поблизу фортець дозволяють гарно провести час на березі водойм або в оточенні лісу.

Ще одним місцем для знайомства з Січеславським краєм може стати Микільське-на-Дніпрі, поблизу якого тисячі років гримів поріг Ненаситець. На жаль, протягом останніх десятиліть поріг затоплено. Втім, попри це, туристи зможуть насолодитися гарними краєвидами на Дніпро, поспілкуватися з місцевими краєзнавцями та поринути в історію навколишніх земель. Ба більше, у червні поблизу порогу Ненаситця триває «сезон цикад» - саме в цей час комахи починають свої співи, які за гучністю можуть позмагатися із самим порогом.

Не варто забувати і про чарівне Присамар’я, де природа створила унікальні лісові масиви, які поєднуються з водоймами. Окрім цього, край має багату історичну спадщину, з якою можна ознайомитися у краєзнавчому музеї в Кочережках.

У свою чергу, Микола Чабан розповів і про інші цікаві місця, які можуть зацікавити мешканців Січеславщини.

Одним із таких місць є острів Таволжаний, який наразі знаходиться одразу за адміністративним кордоном Запорізької області. Цей острів має багату природу та оповитий легендами та міфами. Глибина Дніпра біля острову досягає 40 метрів. При цьому, вода набагато чистіша, ніж на інших ділянках річки. Подорожі на цей острів привернуть увагу в першу чергу тих, хто любить багато ходити, плавати на каяках та цікавитися десятками легендами та історіями.

Також Микола Чабан не забув нагадати і про село Рубанівське – справжній духовний центр Січеславщини.

«На вас чекає відкриття цілого оазису духовності. Тут розміщено відомий храм,  який своєю працею облагородив отець Василь Пишний разом із помічниками. Також можна відвідати Музей Івана Манжури з його святами поезії, літературними заходами тощо. Це унікальне явище для нашого краю», - зазначив Микола Чабан.

Слід відзначити, що на території нашої області вдалося зберегти лише одну садибу з імперських часів. Мова йде про садибу в с.Гуляйполе, що має невичерпну та цікаву історію. Більш того, з її території відкривається чудовий краєвид на береги річки Базавлук. Це місце також може стати однією з багатьох точок на мапі українського туриста.

Таким чином, Січеславщина має серйозний потенціал для розвитку туристичної сфери. Втім, для цього потрібні значні фінансові інвестиції та позитивна пропаганда історії нашого краю серед широкого загалу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...