App Store Google Play

СБУ припинила збут шпигунських програмних засобів бойовикам "Д/ЛНР"

20.06.2019 19:30
СБУ припинила збут шпигунських програмних засобів бойовикам "Д/ЛНР"

Служба безпеки України припинила в районі проведення операції Об'єднаних сил діяльність організованого угруповання, яке створило канал постачання і збуту на тимчасово окуповані території Донбасу спеціалізованого програмного забезпечення та обладнання. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-центр СБУ.

За даними спецслужби, зловмисники здійснювали збут бойовикам "Д/ЛНР" спеціалізованого шпигунського обладнання, яке дозволяло отримувати несанкціонований віддалений контроль за роботою телефонних терміналів та їх вміст без відома власників.

Також терористи встановлювали програми на мобільні телефони громадян України під час проведення "фільтраційних" заходів на контрольно-пропускних пунктах.

За висновками експертів, за допомогою встановлених програм бойовики перехоплювали телефонні розмови та СМС-листування громадян, у тому числі під час використання популярних месенджерів. Також вони отримували доступ до файлів, розміщених на мобільному пристрої, та відслідковували місце перебування абонента.

"За інформацією спецслужби, зняті дані терористи використовували, зокрема, для штучних звинувачень громадян у "роботі" на українську владу, що дозволяло їм шантажувати мирних мешканців для отримання власної вигоди", - зазначили у спецслужбі.

У ході санкціонованих слідчих дій у районі ООС за місцями проживання і перебування двох зловмисників правоохоронці вилучили 100 тисяч гривень та 18 тисяч російських рублів, які вони отримали з рахунків російських банків за постачання спеціалізованого шпигунського обладнання.

Співробітники СБУ також вилучили понад три тисячі одиниць спеціалізованого обладнання, яке відправлено на проведення відповідних експертних досліджень.

Наразі тривають невідкладні слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення фігурантам справи про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 359 КК України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...