App Store Google Play

Дім, або Як розпізнати чужих

20 Червня 18:00
Дім, або Як розпізнати чужих

Несвідоме, трансцедентне, чуттєве, племінне.

Як вияснити, чи є певна особа/цінність/діяльність чужою? Чи цей президент/діяч/митець підтримує твій погляд, чи ні?

Як на мене, досить просто, хоча навряд чи просто пояснити).

Своє суспільство - це свої племена, своє плем'я, свій рід, своя сім'я. Усюди є відчуття дому. Бо формувалося історично від особи-сім'ї-роду-племени. Навряд чи я можу назвати мешканця Луцька чи Києва своєю сім'єю - немає тої близькости, проте своїм племенем - можу. Бо я відчуваю свій дім і там, і в Одесі, і в Тернополі.

Ще коли я вперше був у Києві у 1998 році, незважаючи на майже стовідсоткову тоді російськомовність і здивування киян від моєї української, там був мій дім. Таке екзистенційне відчуття домашнього затишку посеред широких бульварів. Де я (і кожен з племени) - господар цього дому.

І вибачайте мене, але єдине місце, де цього не було - це Крим (Гурзуф, Ялта, Севастополь). Я не був там вдома ніколи, там були інші закони племени, там відчувалося інше плем'я. Не знаю, як на Сході, бо не був у Донецьку та Луганську.

Тому після повернення нашого Криму там відразу треба будувати Україну, хай навіть татарську, а не чергові ізольовані автономії.

І так само щодо людей та їхньої діяльности.

Якось у нас міністром освіти був Дмитро Табачник, і вони всією компашкою творили антиукраїнську політику, проводили програму "Україну мають таланти" (забули таке, правда? Там ще тодішній заступник Пшонки на фортепіано "Мурку" лабав. Тоді у мене з'явилося таке чітко депресивне відчуття безвиході, і - я відчував, що прийшли чужі. Бо у моєму домі почали встановлювати непритаманні нам правила та закони. Я переставав бути власником.

Тому, якщо раптом вам може здатися, що у вашому українському домі ви вже не його власник (скажімо, при скасуванні квот на радіо чи телебаченні або при перегляді мовного закону), знайте - це вже чужі прийшли до влади.

Site

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...