App Store Google Play

У Дніпрі говорили про проблему поширення паління тютюну серед молоді

19 Червня 20:30
У Дніпрі говорили про проблему поширення паління тютюну серед молоді

Сьогодні, 19 червня, у Дніпрі пройшов круглий стіл “Поширення куріння серед молоді у Дніпрі. Виклики, загрози та рішення" в рамках Всеукраїнської кампанії "Молодь вільна від куріння". Про це повідомляє Дніпроград з місця подій -  інформаційно-виставкового центру “Mediaprostir”.

До участі у круглому столі долучилися громадські активісти, молодь та представники влади. Один із співорганізаторів проект, представник "Громадського сектору Євромайдану" Олег Слабоспицький розповів, що наразі в Україні ведеться досить агресивна кампанія рекламування тютюнових виробів в магазинах і кіосках, яка діє в першу чергу на дітей і підлітків.  

"За статистикою поширеність куріння в Україні впродовж 2009-2014 років стрімко йшла на спад. Проте в останні роки ця тенденція різко припинилась. Згідно опитування КМІС, проведеного 9-20 лютого 2019 р. щоденно курять 42% чоловіків і 9% жінок. На початку 2019 року 24,2% дорослих українців були щоденними курцями (42,2% чоловіків і 9,4% жінок) і ще 2% дорослих курили час від часу.  Окремо треба зазначити на тенденцію поширення серед молоді куріння тютюнових виробів для нагрівання, IQOS, електронних сигарет та кальянів, які зазвичай дозволені для куріння навіть у громадських закладах харчування", - зазначив Слабоспицький.

Менеджер з адвокації ГО «Життя» Дмитро Купира наголосив,що реклама тютюну в Україні заборонена ще з 2012 р., проте тютюнові компанії знайшли лазівки в законодавстві й використовують вітрини магазинів як рекламні щити.

"Вітрини, де продають сигарети, оформлюють таким чином, щоби спонукати людей до вживання тютюнових виробів. Для цього застосовують підсвітку, спеціальну викладку пачок, розміщують сигарети на яскравому тлі поряд із солодощами та іграшками на рівні дитячих очей, використовують збільшені пачки та великі цінники тощо. Діти, котрі бачать яскраву викладку сигарет у магазинах, більше схильні почати курити. А це і є головною метою тютюнової індустрії - залучати неповнолітніх до куріння з якомога молодшого віку за допомогою прихованої реклами тютюнової продукції", - зазначив експерт.

Координатор проекту на Січеславщині Владислав Мельничук говорить, аби посилити захист української молоді від куріння, необхідно покласти край агресивному маркетингу тютюнових компаній.  

"Зупинити тютюнову епідемію та поширеність прихованої реклами сигарет в Україні покликаний законопроект № 4030а. Він має захистити здоров’я дітей та молоді, а також забезпечити виконання зобов’язань України відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Норми законопроекту захистять школярів та молодь від прихованої реклами сигарет, розширять перелік вільних від тютюнового диму місць та вдосконалять контроль над виконанням антитютюнового законодавства. Така ініціатива допоможе обмежити повсюдну присутність сигарет у повсякденному житті, а також зруйнувати соціальну прийнятність куріння", - зазначив Мельничук.

На сьогодні сигаретних викладок уже нема у Канаді, Ісландії, Великій Британії, Норвегії, Фінляндії, Ірландії, Хорватії, Білорусі, Росії, Австралії, Новій Зеландії, Непалі, Панамі, Кенії.

Співорганізаторами круглого столу є ГО "Спільнота Активної Молоді", Громадський сектор Євромайдану, ГО "Центр громадянського представництва "Життя".
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...