App Store Google Play

У Дніпрі говорили про проблему поширення паління тютюну серед молоді

19.06.2019 20:30
У Дніпрі говорили про проблему поширення паління тютюну серед молоді

Сьогодні, 19 червня, у Дніпрі пройшов круглий стіл “Поширення куріння серед молоді у Дніпрі. Виклики, загрози та рішення" в рамках Всеукраїнської кампанії "Молодь вільна від куріння". Про це повідомляє Дніпроград з місця подій -  інформаційно-виставкового центру “Mediaprostir”.

До участі у круглому столі долучилися громадські активісти, молодь та представники влади. Один із співорганізаторів проект, представник "Громадського сектору Євромайдану" Олег Слабоспицький розповів, що наразі в Україні ведеться досить агресивна кампанія рекламування тютюнових виробів в магазинах і кіосках, яка діє в першу чергу на дітей і підлітків.  

"За статистикою поширеність куріння в Україні впродовж 2009-2014 років стрімко йшла на спад. Проте в останні роки ця тенденція різко припинилась. Згідно опитування КМІС, проведеного 9-20 лютого 2019 р. щоденно курять 42% чоловіків і 9% жінок. На початку 2019 року 24,2% дорослих українців були щоденними курцями (42,2% чоловіків і 9,4% жінок) і ще 2% дорослих курили час від часу.  Окремо треба зазначити на тенденцію поширення серед молоді куріння тютюнових виробів для нагрівання, IQOS, електронних сигарет та кальянів, які зазвичай дозволені для куріння навіть у громадських закладах харчування", - зазначив Слабоспицький.

Менеджер з адвокації ГО «Життя» Дмитро Купира наголосив,що реклама тютюну в Україні заборонена ще з 2012 р., проте тютюнові компанії знайшли лазівки в законодавстві й використовують вітрини магазинів як рекламні щити.

"Вітрини, де продають сигарети, оформлюють таким чином, щоби спонукати людей до вживання тютюнових виробів. Для цього застосовують підсвітку, спеціальну викладку пачок, розміщують сигарети на яскравому тлі поряд із солодощами та іграшками на рівні дитячих очей, використовують збільшені пачки та великі цінники тощо. Діти, котрі бачать яскраву викладку сигарет у магазинах, більше схильні почати курити. А це і є головною метою тютюнової індустрії - залучати неповнолітніх до куріння з якомога молодшого віку за допомогою прихованої реклами тютюнової продукції", - зазначив експерт.

Координатор проекту на Січеславщині Владислав Мельничук говорить, аби посилити захист української молоді від куріння, необхідно покласти край агресивному маркетингу тютюнових компаній.  

"Зупинити тютюнову епідемію та поширеність прихованої реклами сигарет в Україні покликаний законопроект № 4030а. Він має захистити здоров’я дітей та молоді, а також забезпечити виконання зобов’язань України відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Норми законопроекту захистять школярів та молодь від прихованої реклами сигарет, розширять перелік вільних від тютюнового диму місць та вдосконалять контроль над виконанням антитютюнового законодавства. Така ініціатива допоможе обмежити повсюдну присутність сигарет у повсякденному житті, а також зруйнувати соціальну прийнятність куріння", - зазначив Мельничук.

На сьогодні сигаретних викладок уже нема у Канаді, Ісландії, Великій Британії, Норвегії, Фінляндії, Ірландії, Хорватії, Білорусі, Росії, Австралії, Новій Зеландії, Непалі, Панамі, Кенії.

Співорганізаторами круглого столу є ГО "Спільнота Активної Молоді", Громадський сектор Євромайдану, ГО "Центр громадянського представництва "Життя".
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....