App Store Google Play

Фахівець розповів про рідкісні види птахів на Січеславщині

19.06.2019 17:00
Фахівець розповів про рідкісні види птахів на Січеславщині

На сьогодні на теренах Січеславщини з зареєстрованих за останні 100 років 307 видів птахів рідкісними вважаються 92. Останні мають певний несприятливий статус, адже їхня чисельність сильно зменшена. Про це сьогодні, 19 червня, під час пресконференції у медіахолдингу "Відкритий" повідомив кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології та екології ДНУ ім. О. Гончара Олександр Пономаренко, передає Дніпроград.

За його словами, раніше звичайним видом в області вважався попелюх. А віднедавна під дією різних факторів чернь червоноголова почала зменшувати свою чисельність та отримала статус вразливого виду.

"Основна причина зменшення чисельності саме цієї качки - зміління водойм. На жаль, за два десятки років сток наших річок знизився на 25%, а структура опадів така, що вони не наповнюються. Актуальним для підтримки цього виду є прочистка водойм та створення великих плес", - розповів фахівець.

Наголосив спеціаліст і на позитивних прикладах. Зокрема, внаслідок ефективної роботи охорони рибних ресурсів, у Січеславській області збільшилась чисельність орлана білохвоста.

"Раніше в області було лише дві пари орлана білохвоста. У цьому році зафіксували вже третю пару. Цей птах у наших умовах в заплаві Дніпра і таких річок, як Оріль і Самара, почуває себе непогано", - додав Олександр Пономаренко.

У підсумку фахівець зазначив, що ситуацію у регіоні не можна назвати виключно позитивною чи негативною. Адже поки свою чисельність зменшують навколоводні види, види, пов'язані з різноманітними рідколіссями чисельність навпаки нарощують.

Раніше повідомлялося, що у східному напрямку від Кривого Рогу виявили рідкісного для регіону птаха - совку сплюшку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...