App Store Google Play

Фахівець розповів про рідкісні види птахів на Січеславщині

19 Червня 17:00
Фахівець розповів про рідкісні види птахів на Січеславщині

На сьогодні на теренах Січеславщини з зареєстрованих за останні 100 років 307 видів птахів рідкісними вважаються 92. Останні мають певний несприятливий статус, адже їхня чисельність сильно зменшена. Про це сьогодні, 19 червня, під час пресконференції у медіахолдингу "Відкритий" повідомив кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології та екології ДНУ ім. О. Гончара Олександр Пономаренко, передає Дніпроград.

За його словами, раніше звичайним видом в області вважався попелюх. А віднедавна під дією різних факторів чернь червоноголова почала зменшувати свою чисельність та отримала статус вразливого виду.

"Основна причина зменшення чисельності саме цієї качки - зміління водойм. На жаль, за два десятки років сток наших річок знизився на 25%, а структура опадів така, що вони не наповнюються. Актуальним для підтримки цього виду є прочистка водойм та створення великих плес", - розповів фахівець.

Наголосив спеціаліст і на позитивних прикладах. Зокрема, внаслідок ефективної роботи охорони рибних ресурсів, у Січеславській області збільшилась чисельність орлана білохвоста.

"Раніше в області було лише дві пари орлана білохвоста. У цьому році зафіксували вже третю пару. Цей птах у наших умовах в заплаві Дніпра і таких річок, як Оріль і Самара, почуває себе непогано", - додав Олександр Пономаренко.

У підсумку фахівець зазначив, що ситуацію у регіоні не можна назвати виключно позитивною чи негативною. Адже поки свою чисельність зменшують навколоводні види, види, пов'язані з різноманітними рідколіссями чисельність навпаки нарощують.

Раніше повідомлялося, що у східному напрямку від Кривого Рогу виявили рідкісного для регіону птаха - совку сплюшку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...