App Store Google Play

Юристи з Дніпра розповіли, який правовий статус отримали іноземці-захисники

14 Червня 20:00
Юристи з Дніпра розповіли, який правовий статус отримали іноземці-захисники

6 червня Верховна Рада ухвалила закон, який вносить зміни до законодавчих актів щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України. Представники ГО "Правозахисна група "СІЧ" розповіли, які  зміни чекають іноземців-захисників у разі підписання законопроекту Президентом України, передає Дніпроград. 

«У Верховній Раді прийняли Закон, що спрощує отримання українського громадянства інземцями, які захищали Україну від російських окупантів. Наразі цей Закон очікує підпису Президента. Після цього його будуть доопрацьовувати. Через те, що законопроект розробляли кілька років, у ньому є застаріла термінологія. Така, як, наприклад, АТО, яке вже завершене», - розповів аналітик ГО «Правозахисна група «СІЧ» Віктор Філатов. 

Законом визначається термін «участь у захисті територіальної цілісності і недоторканності України» по відношенню до іноземців і осіб без громадянства, які надавали практичну допомогу підрозділам, які брали участь в антитерористичній операції (АТО). Також передбачається визнати іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності України, такими, що перебувають на законних підставах на території України, і надати можливість таким особам отримати посвідку на проживання в Україні на час участі в захисті територіальної цілісності і недоторканності України. Крім того, проектом передбачається встановлення обмежень щодо добровільного або примусового повернення таких іноземців та осіб без громадянства в державу-агресор або країни, які не визнають територіальну цілісність України або підтримують агресію проти України.

"Відтепер захисники-добровольці мають правовий статус і перебувають на території України легально. Один з найголовніших пунктів Закону - це відміна вимоги довідки про припинення попереднього громадянства. Це знімає з іноземців потребу їхати за нею у свою країну, де їх можуть покарати за участь в українсько-російській війні. Цей Закон діятиме не тільки для військових ЗСУ, а й для добровольців та волонтерів. Щоправда, як доказати своє волонтерство - питання відкрите. Також їх тепер не видворятимуть з України та не штрафуватимуть за перебільшення терміну перебування в країні", - пояснила юристка  ГО «Правозахисна група «СІЧ» Юлія Савченко.

Військовий, доброволець з Білорусі, який захищає Україну з 2015-го року, Друг Ганс розповідає, що питання депортації військових-іноземців стоїть досить гостро.

"Багато з бійців з інших Держав захищають територію України. Дехто завели собі тут сім'ї, проте вони не можуть "легалізуватися", через що не можуть влаштуватися на роботу. Також в будь-який момент можуть депортувати", - розповів військовий.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...