App Store Google Play

Українська ідентичність: в історичному музеї відбудеться науковий форум

11 Червня 18:30
Українська ідентичність: в історичному музеї відбудеться науковий форум

У Дніпропетровському історичному музеї імені Дмитра Яворницького відбудеться міждисциплінарний форум, який присвячений питанню української ідентичності. Про це сьогодні, 11 червня, під час прес-конференції повідомила заступниця керівника музею Валерія Лавренко.

За її словами, завдання форуму полягає у тому, аби розглянути українську ідентичність з точки зору різних наукових дисциплін.

"Наша задача полягає у тому, аби з точки зору різних дисциплін підійти до визначення ідентичності, до визначення цього поняття та факторів, які впливають на ідентичністт, і до того, що є ключовим у формуванні сучасної ідентичності українців", - зазначила Валерія Лавренко.

Проведення форуму розділено на два дні, під час яких відбудеться презентація видань, відкриті лекції та дискусійні панелі.

"У перший день у нас відбудеться дві презентації та одна відкрита лекція з історії Другої світової війни і того, як наратив цієї війни впливає сучасну ідентичність українців. Потім у нас буде круглий стіл за участі психологів, які умовно називається "джерела та пішаки". Це є визначення двох термінів, якими характеризують роль різних особистостей, джерела - це ті, хто вважає себе творцями історії, а пішаки це люди, які в значній мірі знаходяться під впливом якихось обставин. Тому кожен з нас в тій чи іншій ситуації може бути або джерелом, або пішаком", - розповіла Валерія Лавренко.

Протягом другого дня відбудеться презентація видань, а також велика історична дискусія щодо того, як ідентичність впливає на поведінку людей в тих чи інших історичних реаліях. 

Участь у форумі візьмуть науковці з різних дисциплін: історії , психології, політології, культури, філософії, поточної політики, соціології тощо.

Захід відбудеться 13-14 червня з 11:00 до 18:00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...
Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...