App Store Google Play

Українська ідентичність: в історичному музеї відбудеться науковий форум

11 Червня 18:30
Українська ідентичність: в історичному музеї відбудеться науковий форум

У Дніпропетровському історичному музеї імені Дмитра Яворницького відбудеться міждисциплінарний форум, який присвячений питанню української ідентичності. Про це сьогодні, 11 червня, під час прес-конференції повідомила заступниця керівника музею Валерія Лавренко.

За її словами, завдання форуму полягає у тому, аби розглянути українську ідентичність з точки зору різних наукових дисциплін.

"Наша задача полягає у тому, аби з точки зору різних дисциплін підійти до визначення ідентичності, до визначення цього поняття та факторів, які впливають на ідентичністт, і до того, що є ключовим у формуванні сучасної ідентичності українців", - зазначила Валерія Лавренко.

Проведення форуму розділено на два дні, під час яких відбудеться презентація видань, відкриті лекції та дискусійні панелі.

"У перший день у нас відбудеться дві презентації та одна відкрита лекція з історії Другої світової війни і того, як наратив цієї війни впливає сучасну ідентичність українців. Потім у нас буде круглий стіл за участі психологів, які умовно називається "джерела та пішаки". Це є визначення двох термінів, якими характеризують роль різних особистостей, джерела - це ті, хто вважає себе творцями історії, а пішаки це люди, які в значній мірі знаходяться під впливом якихось обставин. Тому кожен з нас в тій чи іншій ситуації може бути або джерелом, або пішаком", - розповіла Валерія Лавренко.

Протягом другого дня відбудеться презентація видань, а також велика історична дискусія щодо того, як ідентичність впливає на поведінку людей в тих чи інших історичних реаліях. 

Участь у форумі візьмуть науковці з різних дисциплін: історії , психології, політології, культури, філософії, поточної політики, соціології тощо.

Захід відбудеться 13-14 червня з 11:00 до 18:00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...