App Store Google Play

У Криничанському районі будують відразу дві амбулаторії європейського зразка

07.06.2019 13:30
У Криничанському районі будують відразу дві амбулаторії європейського зразка

У селах Січкславщини відкривають амбулаторії сімейної медицини новітнього формату. Загалом їх буде 18. Два такі медзаклади зводять «з нуля» й у Криничанському районі – в Адамівці та Божедарівці. Якісне медобслуговування матимуть майже 9 тис селян. Про це розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«Нові амбулаторії сімейної медицини зводимо за таким стандартом – енергоефективна будівля, комфортне приміщення, сучасне медобладнання. Це дозволяє підняти медобслуговування у сільській місцевості на якісно новий рівень, – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Амбулаторії нового зразка вже відкрили у Лобойківці, Іванівці, Придніпровському та Прядівці. Ще 14 закладів нині будують в інших куточках регіону. Два з них – у Криничанському районі».

Мешканці Божедарівки та навколишніх сіл давно чекали на сучасну амбулаторію.

У Божедарівці будують «з нуля» нову амбулаторію

«Дуже раді, що матимемо нову амбулаторію. Сподіваємося, тут буде сучасне обладнання, і лікувати нас також будуть по-новому», – сказала мешканка села Вільне Надія Бардадим. 

Будівля амбулаторії вже із термомодернізованим фасадом. Залишилося утеплити цоколь. Всередині у розпалі – оздоблення. Стіни готують під фарбування. Облаштують і квартири для двох лікарів.

«Вже хочеться скоріше працювати в сучасній амбулаторії, – сказала сімейна лікарка Леся Ніздрань. – Тут буде і комфорт, і нове обладнання. Завдяки телемедицині матимемо можливість консультуватися з вузькопрофільними фахівцями обласних лікарень. І не треба буде пацієнтам їздити до Дніпра».

Всередині у розпалі – оздоблення

«Зараз доводиться синочка возити на елементарні обстеження чи на прийом до лікарів у міста. Сподіваємося, вже незабаром матимемо все тут, у новій амбулаторії», – підкреслила мешканка села Саксаганське Галина Кучер.

Давно чекали на комфортну амбулаторію й мешканці села Адамівка. Нині медзаклад – на краю села. Пацієнтам діставатися туди незручно.

Нову амбулаторію будують у самому центрі Адамівки, неподалік від аптеки. Зараз підрядники облицьовують фасад. Зводять підпірну стінку. Роботи всередині – на фініші. Стіни вже підготовили під фарбування, поклали кахель. Облаштовують і житло для сімейного лікаря.

Роботи всередині – на фініші

«Вже закупили нове обладнання. Придбали і яскраві меблі. Сподіваємося, вони підійматимуть пацієнтам настрій і сприятимуть їхньому якомога швидшому одужанню. Плануємо у холі поставити телевізор, а ще зробити вай-фай зону», – розповіла головний лікар Криничанського центру медико-санітарної допомоги Тетяна Здохленко.

Пацієнти новозбудованих закладів отримуватимуть всі медпослуги первинної ланки. Загалом у Божедарівській та Адамівській амбулаторіях обслуговуватимуться 8,7 тис мешканців Криничанського району.

Раніше повідомлялося, що у Сурсько-Литовській ОТГ реконструюють амбулаторію сімейної медицини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...