App Store Google Play

У Дніпрі зібралися драматурги, театрали та видавці з усієї України

6 Червня 17:30
У Дніпрі зібралися драматурги, театрали та видавці з усієї України

Сьогодні, 6 червня, у рамках фестивалю сучасної української драматургії «Дніпро.Театр.UA» у приміщенні ДніпроОДА пройшов круглий стіл під час якого театрали, драматурги та видавці обговорили розвиток українського театру. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

На зустріч приїхали драматурги, критики, режисери та керівники театрів із усієї України. Загалом – майже півсотні учасників. 

"Якщо у Європі більшість репертуару у театрах це вистави сучасників, то в Україні досі переважає класика. Тому ми намагаємося наладити комунікацію між драматургами та театралами, аби вони спілкувалися та співпрацювали. Наприклад, минулого року ми презентували на подібному круглому столі понад 60 п'єс. Але цьогоріч на фестивалі із сучасних постанов покажуть всього два театри", - зазначила начальник управління культури, національностей та релігій ДніпроОДА Наталія Першина.

В свою чергу, видавець та письменник Віталій Капранов наголосив, що в Україні досі залишається досить тонкий глядацький шар. І саме актуальні постанови та достатьня кількість театрів можуть вирішити цю проблему. 

"З драматургії почалася взагалі українська література. Згадаємо, що батьки української журналістики Василь Гоголь-Яновський та Іван Котляревський починали із сценічного слова. Адже єдине виключення з Емського указу (указ, спярмований на витіснення української мови з культурної сфери і обмеження її побутовим вжитком - ред.) це був театр. Дозволяли грати українською мовою на вимогу публіки, і тоді російські трупи розорювалися, а українські багатіли. І саме українська драматургія проламала стіни цього указу. І драматургія сьогодні - дуже правильний акцент в розвитку української культури", - зазначив Капранов. 

Нагадаємо, з третього по сьоме червня у театрах Дніпра відбудеться ІІІ фестиваль сучасної української драматургії. 17 вистав сучасних авторів привезуть до Дніпра театри Києва, Львова, Херсона, Луганська, Коломиї та Запоріжжя.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...