App Store Google Play

Імітація вирішення інфраструктурних проблем у Дніпрі

06.06.2019 14:00
Імітація вирішення інфраструктурних проблем у Дніпрі

У місті Дніпрі існує цікава тенденція. У нас імітується бурхлива діяльність, в той час як над справжніми змінами ніхто і не замислюється.

Взяти, наприклад, ситуацію з парковками у центрі міста, яка давно набула статусу глобальної проблеми. Пішоходи бідкаються, що не можна пройти через автівки по тротуарам, водії розводять руками – а куди ж ставити транспортний засіб? Щодня можна побачити припарковану автівку із порушенням ПДР, подекуди не одну.

Міська влада бурхливо взялася вирішувати проблему. Створила чергове КП, провела купу тендерів для новостворених інспекторів-суперменів, у тому числі, на закупку планшетів по 42 тисячі гривень та евакуаторів за 6 мільйонів гривень. І почалося: неугодні автівки просто евакуюють. Хоча наступного дня на тому ж забороненому місці з’являється нова автівка, або нова ділянка тротуару перетворюється на парковку, тобто комплексно проблема не вирішена. Але у міськраді б’ють кулаком у груди і переконують, що “майже подолали проблему”.

Можна, звісно, радити водіям пересісти на громадський транспорт, але ж є безліч ситуацій, коли людям фізично неможливо це зробити. Якщо мати трьох дітей бажає провідати власну матір, то чи зручно їй буде з трьома малими в наших маршрутках? А є ще люди з інвалідністю. А є просто ділові люди, які між іншим платять шалені податки в бюджет міста, і яким терміново треба заскочити в центр на 5 хвилин. Тож питання “де подіти авто?” не лише актуальне, а і відкрите.

Шкода тільки, що ніхто не наважується розглянути ідею побудови бодай одного багатоповерхового парк-майданчика. Безкоштовного. Або з мінімальною платою. Ідею часто використовують у Європі, та і сучасні курорти в Україні, як от Буковель, і навіть торгові центри давно побудували 4-5 поверхів парковки і, як то кажуть, не паряться. Це звісно обійдеться не дешево. Залити бетоном кілька поверхів, ще й місце треба знайти. Але якщо порахувати, скільки витрачається на зарплати інспекторам з парковки, на їхні планшети, автівки, автівки для евакуації порушників тощо, можна сміливо прорахувати вигідність, чи навіть окупність, одного великого парк-майданчика на центр міста.

Але ж тоді не можна буде відмивати гроші на тендерах. Лавочка закриється. Яка тоді вигода?

До того ж ситуація з маршрутками у Дніпрі, м’яко кажучи, залишає бажати кращого. Скільки було історій коли у середмісті на ходу транспортного засобу відлітало колесо, відривалися двері, обшивка, у дощ з даху лилася вода, а в підлозі красувалася діра. Що вже казати про неймовірну спеку у спрінтерах, в яких не відчиняються вікна (які там кондиціонери!) і жахливий скрежет гальм Богданів та Еталонів... Про комфорт містяни давно забули, але коли громадський транспорт небезпечний - це кричущий сигнал про  необхідні глобальні і комплексні зміни. Що ж робиться у нас? Як завжди - пил в очі. Багато розмов про транспортну реформу, недолугі спроби оптимізації, скорочення деяких маршрутів, або ліквідація їх взагалі. Нові “відкриті конкурси”, в яких перемагають старі перевізники з 15-20-літнім рухомим складом.

Ще один приклад імітації бурхливої діяльності - демонтаж незаконних споруд. Ні для кого не секрет, що по всьому місту стоять неоформлені гаражі, окремі входи у будівлю і незаконні прибудови. Департамент благоустрою вирішив розібратися з цим питанням швидко, гучно і показово, запрошуючи журналістів. Але чи хтось задумувався, чому люди не підуть і не оформлять необхідні документи? Невже через лінощі чи просто на зло всім або ж через свій кепський характер? Аж ніяк. Люди ходять до міського виконкому, оббивають пороги, пишуть заяви, платять гроші, та щось не виходить узаконити “незаконне”. А все через забюрократизованість системи. Через відсутність електронної форми реєстрів, звітності, прийому заяв і відповідей на них. Заяви або губляться, або кожен раз з’являються нові необхідні документи, або вартість всіх послуг перевищує вартість того ж гаражу.

Але замість того, щоб боротися з неідельністю процедури оформлення незаконних споруд - їх просто зносять. Виглядає навіть підозріло, наче якщо стане простішим питання узаконення - у департаменту благоустрою та інфраструктури не залишиться роботи.

Та і на цьому приклади “бурхливої діяльності” не закінчуються. Не останнім, але цікавим прикладом є запозичений європейський досвід - прибирати на вулицях за своїми собаками. Народні депутати ухвалили рішення зобов’язати власників прибирати за своїми улюбленцями, передбачена також і адміністративна відповідальність за невиконання закону. Але подивимося, як це виглядає на практиці. Рухаючись із собакою навіть центральним проспектом Дніпра хазяїн і радий би прибрати фекалії, але чим і куди? Припустимо, що запланувавши прогулянку заздалегідь свідомий дніпрянин підготувався і взяв з дому поліетиленову рукавичку і пакет. Після того, як собака зробив свою справа - хазяїн поклав екскременти у пакет. І що ж далі? Нести їх додому? Чи закопати на місці? Варіантів небагато.

Річ у тому, що фекалії мають утилізовуватися у спеціальні контейнери. Їх не можна викидати у звичайні сміттєві баки. Адже в урнах разом зі сміттям екскременти стають ще небезпечнішими, ніж просто на газоні. Так, в деяких районах міста можна знайти одиничні випадки встановлення спеціальних урн, але хіба можна притягнути до відповідальності людину, яка не прибрала за собакою на тому ж проспекті Яворницького в умовах відсутності засобів утилізації?

І такий прояв імітації діяльності на кожному кроці і кожній дрібниці. При наявності таких ресурсів та потенціалу міста Дніпра - маємо, що маємо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...