App Store Google Play

Імітація вирішення інфраструктурних проблем у Дніпрі

6 Червня 14:00
Імітація вирішення інфраструктурних проблем у Дніпрі

У місті Дніпрі існує цікава тенденція. У нас імітується бурхлива діяльність, в той час як над справжніми змінами ніхто і не замислюється.

Взяти, наприклад, ситуацію з парковками у центрі міста, яка давно набула статусу глобальної проблеми. Пішоходи бідкаються, що не можна пройти через автівки по тротуарам, водії розводять руками – а куди ж ставити транспортний засіб? Щодня можна побачити припарковану автівку із порушенням ПДР, подекуди не одну.

Міська влада бурхливо взялася вирішувати проблему. Створила чергове КП, провела купу тендерів для новостворених інспекторів-суперменів, у тому числі, на закупку планшетів по 42 тисячі гривень та евакуаторів за 6 мільйонів гривень. І почалося: неугодні автівки просто евакуюють. Хоча наступного дня на тому ж забороненому місці з’являється нова автівка, або нова ділянка тротуару перетворюється на парковку, тобто комплексно проблема не вирішена. Але у міськраді б’ють кулаком у груди і переконують, що “майже подолали проблему”.

Можна, звісно, радити водіям пересісти на громадський транспорт, але ж є безліч ситуацій, коли людям фізично неможливо це зробити. Якщо мати трьох дітей бажає провідати власну матір, то чи зручно їй буде з трьома малими в наших маршрутках? А є ще люди з інвалідністю. А є просто ділові люди, які між іншим платять шалені податки в бюджет міста, і яким терміново треба заскочити в центр на 5 хвилин. Тож питання “де подіти авто?” не лише актуальне, а і відкрите.

Шкода тільки, що ніхто не наважується розглянути ідею побудови бодай одного багатоповерхового парк-майданчика. Безкоштовного. Або з мінімальною платою. Ідею часто використовують у Європі, та і сучасні курорти в Україні, як от Буковель, і навіть торгові центри давно побудували 4-5 поверхів парковки і, як то кажуть, не паряться. Це звісно обійдеться не дешево. Залити бетоном кілька поверхів, ще й місце треба знайти. Але якщо порахувати, скільки витрачається на зарплати інспекторам з парковки, на їхні планшети, автівки, автівки для евакуації порушників тощо, можна сміливо прорахувати вигідність, чи навіть окупність, одного великого парк-майданчика на центр міста.

Але ж тоді не можна буде відмивати гроші на тендерах. Лавочка закриється. Яка тоді вигода?

До того ж ситуація з маршрутками у Дніпрі, м’яко кажучи, залишає бажати кращого. Скільки було історій коли у середмісті на ходу транспортного засобу відлітало колесо, відривалися двері, обшивка, у дощ з даху лилася вода, а в підлозі красувалася діра. Що вже казати про неймовірну спеку у спрінтерах, в яких не відчиняються вікна (які там кондиціонери!) і жахливий скрежет гальм Богданів та Еталонів... Про комфорт містяни давно забули, але коли громадський транспорт небезпечний - це кричущий сигнал про  необхідні глобальні і комплексні зміни. Що ж робиться у нас? Як завжди - пил в очі. Багато розмов про транспортну реформу, недолугі спроби оптимізації, скорочення деяких маршрутів, або ліквідація їх взагалі. Нові “відкриті конкурси”, в яких перемагають старі перевізники з 15-20-літнім рухомим складом.

Ще один приклад імітації бурхливої діяльності - демонтаж незаконних споруд. Ні для кого не секрет, що по всьому місту стоять неоформлені гаражі, окремі входи у будівлю і незаконні прибудови. Департамент благоустрою вирішив розібратися з цим питанням швидко, гучно і показово, запрошуючи журналістів. Але чи хтось задумувався, чому люди не підуть і не оформлять необхідні документи? Невже через лінощі чи просто на зло всім або ж через свій кепський характер? Аж ніяк. Люди ходять до міського виконкому, оббивають пороги, пишуть заяви, платять гроші, та щось не виходить узаконити “незаконне”. А все через забюрократизованість системи. Через відсутність електронної форми реєстрів, звітності, прийому заяв і відповідей на них. Заяви або губляться, або кожен раз з’являються нові необхідні документи, або вартість всіх послуг перевищує вартість того ж гаражу.

Але замість того, щоб боротися з неідельністю процедури оформлення незаконних споруд - їх просто зносять. Виглядає навіть підозріло, наче якщо стане простішим питання узаконення - у департаменту благоустрою та інфраструктури не залишиться роботи.

Та і на цьому приклади “бурхливої діяльності” не закінчуються. Не останнім, але цікавим прикладом є запозичений європейський досвід - прибирати на вулицях за своїми собаками. Народні депутати ухвалили рішення зобов’язати власників прибирати за своїми улюбленцями, передбачена також і адміністративна відповідальність за невиконання закону. Але подивимося, як це виглядає на практиці. Рухаючись із собакою навіть центральним проспектом Дніпра хазяїн і радий би прибрати фекалії, але чим і куди? Припустимо, що запланувавши прогулянку заздалегідь свідомий дніпрянин підготувався і взяв з дому поліетиленову рукавичку і пакет. Після того, як собака зробив свою справа - хазяїн поклав екскременти у пакет. І що ж далі? Нести їх додому? Чи закопати на місці? Варіантів небагато.

Річ у тому, що фекалії мають утилізовуватися у спеціальні контейнери. Їх не можна викидати у звичайні сміттєві баки. Адже в урнах разом зі сміттям екскременти стають ще небезпечнішими, ніж просто на газоні. Так, в деяких районах міста можна знайти одиничні випадки встановлення спеціальних урн, але хіба можна притягнути до відповідальності людину, яка не прибрала за собакою на тому ж проспекті Яворницького в умовах відсутності засобів утилізації?

І такий прояв імітації діяльності на кожному кроці і кожній дрібниці. При наявності таких ресурсів та потенціалу міста Дніпра - маємо, що маємо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...
Уже 2 роки спілкуюсь із молодими людьми (університет-постуніверситет). Багато з них готові піти в село вчителем аби уникнути армії. Точніше строкової служби.Абсолютно розумію чому це відбувається. Уяв...