App Store Google Play

Дніпрянам розповіли як змінюється клімат на Січеславщині

4 Червня 17:00
Дніпрянам розповіли як змінюється клімат на Січеславщині

Сьогодні, 4 червня, дніпровські вчені під час прес-конференції в ІА "Інформатор" розповіли, як змінилися кліматичні умови на Січеславщині за останній час, передає Дніпроград.

Начальник Дніпропетровського регіонального центру гідрометеорології Василь Гринчак розповів, що теплішими стали усі сезони року.

"Глобальне потепління йде в усьому світі, відчувається воно і в Україні. Якщо взяти спостереження з 1965 року по сьогоднішній день, то найхолоднішим роком був 1987, коли середньорічна температура була на 2-3 градуси нижче, ніж зазвичай. Загалом зима стала коротшою на місяць, за рахунок цього весна стала на місяць довшою, літо скоротилося на 11 днів, а осінь стала довшою на 21 день. І тепері восени тепліше та сухіше", - розповів Гринчак.

Проректор Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, професор Петро Волох розповів, що 2018 рік також став одним із найтепліших років в історії України.

"Тоді українці отримали рекордний урожай. Це близько 35 мільйонів тонн кукурудзи, пшениці - 24 мільйонів тонн. Потепління для агрономії не є основною проблемою. Для агрономії враховувати температуру і кількість опадів вже мало. Сюди треба додати сонячну радіацію, яка потрапляє на грунт", - вважає експерт.

Доктор наук, фахівець з взаємовпливу клімату і екосистем Юрій Грицан підкреслив, що зміни клімату це нормально і не завжди вони пов'язані з діяльністю людини. 

"Клімат завжди буде змінюватися, оскільки він зав'язаний на космічні ритми нашої планети. І те, що зміни клімату пов'язані лише з діяльністю людини - не зовсім вірно.Так, люди погіршують ситуацію зі змінами клімату, але не запускають їх. За оцінками геологів, планета зараз переходить в новий геологічний період - антропоцен. А це означає, що років через 30 на планеті не стане близько мільйона видів живих організмів. Сьогодні існує трохи більше 2 мільйонів видів живих істот. Відбудеться це через те, що людина руйнує місце існування живої істоти", - розповів він.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...