App Store Google Play

Дніпрянам розповіли як змінюється клімат на Січеславщині

04.06.2019 17:00
Дніпрянам розповіли як змінюється клімат на Січеславщині

Сьогодні, 4 червня, дніпровські вчені під час прес-конференції в ІА "Інформатор" розповіли, як змінилися кліматичні умови на Січеславщині за останній час, передає Дніпроград.

Начальник Дніпропетровського регіонального центру гідрометеорології Василь Гринчак розповів, що теплішими стали усі сезони року.

"Глобальне потепління йде в усьому світі, відчувається воно і в Україні. Якщо взяти спостереження з 1965 року по сьогоднішній день, то найхолоднішим роком був 1987, коли середньорічна температура була на 2-3 градуси нижче, ніж зазвичай. Загалом зима стала коротшою на місяць, за рахунок цього весна стала на місяць довшою, літо скоротилося на 11 днів, а осінь стала довшою на 21 день. І тепері восени тепліше та сухіше", - розповів Гринчак.

Проректор Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, професор Петро Волох розповів, що 2018 рік також став одним із найтепліших років в історії України.

"Тоді українці отримали рекордний урожай. Це близько 35 мільйонів тонн кукурудзи, пшениці - 24 мільйонів тонн. Потепління для агрономії не є основною проблемою. Для агрономії враховувати температуру і кількість опадів вже мало. Сюди треба додати сонячну радіацію, яка потрапляє на грунт", - вважає експерт.

Доктор наук, фахівець з взаємовпливу клімату і екосистем Юрій Грицан підкреслив, що зміни клімату це нормально і не завжди вони пов'язані з діяльністю людини. 

"Клімат завжди буде змінюватися, оскільки він зав'язаний на космічні ритми нашої планети. І те, що зміни клімату пов'язані лише з діяльністю людини - не зовсім вірно.Так, люди погіршують ситуацію зі змінами клімату, але не запускають їх. За оцінками геологів, планета зараз переходить в новий геологічний період - антропоцен. А це означає, що років через 30 на планеті не стане близько мільйона видів живих організмів. Сьогодні існує трохи більше 2 мільйонів видів живих істот. Відбудеться це через те, що людина руйнує місце існування живої істоти", - розповів він.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


останні новини

Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...