App Store Google Play

Дніпрянам розповіли як змінюється клімат на Січеславщині

4 Червня 17:00
Дніпрянам розповіли як змінюється клімат на Січеславщині

Сьогодні, 4 червня, дніпровські вчені під час прес-конференції в ІА "Інформатор" розповіли, як змінилися кліматичні умови на Січеславщині за останній час, передає Дніпроград.

Начальник Дніпропетровського регіонального центру гідрометеорології Василь Гринчак розповів, що теплішими стали усі сезони року.

"Глобальне потепління йде в усьому світі, відчувається воно і в Україні. Якщо взяти спостереження з 1965 року по сьогоднішній день, то найхолоднішим роком був 1987, коли середньорічна температура була на 2-3 градуси нижче, ніж зазвичай. Загалом зима стала коротшою на місяць, за рахунок цього весна стала на місяць довшою, літо скоротилося на 11 днів, а осінь стала довшою на 21 день. І тепері восени тепліше та сухіше", - розповів Гринчак.

Проректор Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, професор Петро Волох розповів, що 2018 рік також став одним із найтепліших років в історії України.

"Тоді українці отримали рекордний урожай. Це близько 35 мільйонів тонн кукурудзи, пшениці - 24 мільйонів тонн. Потепління для агрономії не є основною проблемою. Для агрономії враховувати температуру і кількість опадів вже мало. Сюди треба додати сонячну радіацію, яка потрапляє на грунт", - вважає експерт.

Доктор наук, фахівець з взаємовпливу клімату і екосистем Юрій Грицан підкреслив, що зміни клімату це нормально і не завжди вони пов'язані з діяльністю людини. 

"Клімат завжди буде змінюватися, оскільки він зав'язаний на космічні ритми нашої планети. І те, що зміни клімату пов'язані лише з діяльністю людини - не зовсім вірно.Так, люди погіршують ситуацію зі змінами клімату, але не запускають їх. За оцінками геологів, планета зараз переходить в новий геологічний період - антропоцен. А це означає, що років через 30 на планеті не стане близько мільйона видів живих організмів. Сьогодні існує трохи більше 2 мільйонів видів живих істот. Відбудеться це через те, що людина руйнує місце існування живої істоти", - розповів він.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...
Уже 2 роки спілкуюсь із молодими людьми (університет-постуніверситет). Багато з них готові піти в село вчителем аби уникнути армії. Точніше строкової служби.Абсолютно розумію чому це відбувається. Уяв...