App Store Google Play

Прем’єра проекту “Неzламні" у Дніпрі зібрала аншлаг у Музеї АТО

1 Червня 09:45
Прем’єра проекту “Неzламні" у Дніпрі зібрала аншлаг у Музеї АТО

Вчора, 31 травня, у Дніпрі відбулася презентація циклу документальних фільмів "Неzламні”, що розповідає історії жінок, які пройшли російський полон. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Серія документальних фільмів, що були зняті Правозахисною групою “СІЧ”, розповідає історію трьох жінок, які через свою патріотичну позицію стали жертвами російської агресії та потрапили у полон до бойовиків.

“Наша правозахисна група зняла цей цикл документальних фільмів для того, щоб привернути увагу до захисту колишніх полонених. Зараз в Україні проживає понад дві тисячі колишніх полонених, а у полоні досі перебуває приблизно 200 осіб. Проте, наразі в Україні їхніх статус ніяк не визначений на законодавчому рівні. Полонені потребують соціальної підтримки з боку держави, адже вони пройшли страшні тортури та здебільшого втратили все своє майно. Визнання їх на законодавчому рівні дозволить полоненим не тільки отримати офіційний статус, а і у подальшому вимагати від країни-агресора компенсації”, - розповіла режисер фільму, член ПГ “СІЧ” Ольга Волинська.

До Дніпра на прем’єру завітали дві з трьох героїнь фільму — волонтерка Ірина Довгань та медсестра батальйону “Донбас” Анна Ільющенкова. Вони пройшли усі жахи “підвалу” та пережили страшні тортури. Під час полону над ними знущалися та вимагали здати усіх знайомих, які підтримують Україну. Усім жінкам погрожували стратою, якій мали передувати тортури. Втім, жодна з трьох жінок не зламалася, ба більше, після полону усі вони продовжують активно допомагати українській армії.

“Звичайно, що після полону було дуже важко. Ми втратили майже усе своє майно, залишилася лише автівка чоловіка. Мені пощастило, що поряд була родина, тому нам було дещо легше, ніж іншим переселенцям. Проте, ми пережили усі складнощі”, - розповіла Ірина Довгань.

Сьогодні Ірина Довгань представляє Україну на міжнародному рівні та регулярно спілкується із лідерами різних держав. Під час зустрічей з іноземними міністрами та послами вона розповідає свою історію, яка потужно впливає на позицію людей щодо російсько-української війни.

Головна мета цих документальних фільмів — розповісти світу про людей, що пройшли полон на Донбасі. Окрім цього, “Неzламні” мають стати поштовхом для народних депутатів, аби ті проголосували за законопроект про полонених, який вже тривалий час знаходиться у Верховній Раді.

“Наші колеги правозахисники провели плідну роботу, яка перетворилася у відповідний законопроект, що вже пройшов профільний комітет Верховної Ради. Але у зв’язку із нинішньою політичною ситуацією про нього всі забувають. Ми хочемо аби депутати проголосували за цей закон і зробити так, щоб люди, що були у полоні, отримали свій офіційний статус”, - зазначив голова Правозахисної групи “СІЧ” Дмитро Рева.

Слід відзначити, що прем’єра фільму "Неzламні” у Дніпрі зібрала аншлаг у кінозалі Музею АТО, що свідчить про актуальність теми серед мешканців нашого міста.

Вже у липні представники ПГ “СІЧ” вирушать до Нью-Йорку, де презентують "Неzламних” широкій міжнародній публіці правозахисників.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...