App Store Google Play

"НЕZЛАМНІ": дніпровські правозахисники створили серію документальних фільмів про жінок, що пройшли полон

30.05.2019 16:00
"НЕZЛАМНІ": дніпровські правозахисники створили серію документальних фільмів про жінок, що пройшли полон

Дніпровські правозахисники з ПГ «СІЧ» створили цикл документальних фільмів в рамках проекту «НЕZЛАМНІ». Стрічки розповідають три історії жінок, які за свою проукраїнську позицію опинилися в полоні російських бойовиків та пережили страшні тортури. Докладно про документальні фільми сьогодні, 30 травня, під час прес-конференції розповіли правозахисниця та режисерка «НЕZЛАМНИХ» Ольга Волинська і креативний продюсер проекту Тетяна Ціопкало, передає Дніпроград.

«Цим соціальним проектом ми хотіли привернути увагу в першу чергу до людей, що опинилися в полоні. Ми хочемо показати що пережили ці люди, як змінилося їхнє життя після полону, що наразі відчувають ті, хто і сьогодні продовжує знаходитися у полоні. В цьому проекті розповідаються три життєві історії жінок, що пройшли полон. Це історії відомої волонтерки Ірини Довгань, колишньої медсестри батальйону «Донбас»Галини Ільющенкової та художниці Анни Гуцулки. Вони пережили страшні катування та погрози насильства», - розповіла режисерка фільмів «НЕZЛАМНІ» Ольга Волинська.

Документальні фільми мають на меті не тільки розповісти про життя колишніх полонених, а і привернути увагу законодавців до того, що наразі вкрай необхідно прийняти нормативно-правові акти, які б забезпечили полонених опікою з боку держави, а також дозволили їм захищати свої права у міжнародних судових інстанціях.

«Ми хочемо нагадати народним депутатам, що необхідно прийняти законопроект про захист полонених. Цей закон може дати постраждалим медичний та юридичний захист, а також дозволити отримати компенсацію від країни-агресора», - додала Ольга Волинська.

Вона також зазначила, що цей проект не з’явився б без підтримки документалістів з New media advocacy project (Нью-Йорк) та Інституту з висвітлення війни та миру. Американські партнери надали грантову підтримку правозахисникам, завдяки чому і були створені документальні стрічки.

«Документалісти не тільки підтримали нас грантово, а і надавали менторську підтримку протягом дев’яти місяців», - зауважила Ольга Волинська.

У свою чергу, кретивний продюсер «НЕZЛАМНИХ» Тетяна Ціопкало зазначила, що процес зйомок серії фільмів був морально складний.

«В кожному фільмі ми показуємо один день життя колишніх полонених. Кожен прожитий день - це секрет як вижити після полону. Ми намагалися відтворити те, чим займаються ці люди у повсякденному житті. Разом із ними проживали ці дні і ми», - розповіла Тетяна Ціопкало.

Через постійну психологічну напруженість доводилось навіть переривати процес зйомок «НЕZЛАМНИХ». Втім, робота, що тривала майже рік, наразі перетворилася у живі історії тих, хто дивився в очі жаху і смерті під час полону.

Слід відзначити, що незабаром презентація документальних фільмів про українських полонених відбудеться у Нью-Йорку. Паралельно із презентацією відбудеться інтерактивна дискусія, під час якої експерти та учасники зустрічі обговорять як за допомогою візуальних історій можна впливати на громадянське суспільство.

Разом із цим, автори проекту зауважили, що презентація в США допоможе привернути увагу і міжнародної спільноти до російсько-української війни.

«Ми хочемо показати, що в Україні триває війна, що тут беруть людей в полон, катують їх та залишають без будь-якої правової допомоги», - сказала Ольга Волинська.

Побачити фільм «НЕZЛАМНІ» мешканці Дніпра можуть завтра, 31 травня, о 18:00 в Музеї АТО (вул. Дмитра Яворницького, 16). Разом із авторам фільму на презентації будуть присутні і героїні, яким можна буде поставити свої запитання. Вхід на презентацію вільний.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...