App Store Google Play

До Січеславської лише крок, але зробити його має вже новий склад ВРУ, - Андрій Денисенко

30 Травня 15:00
До Січеславської лише крок, але зробити його має вже новий склад ВРУ, - Андрій Денисенко

Новий парламент має зробити останній крок до перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, на заваді до якого стало рішення про дострокові вибори. Про це 30 травня заявив народний депутат Андрій Денисенко на своїй сторінці у Facebook, передає Дніпроград.

Так, вчора з  ініціативи Андрія Денисенка комітет правової політики та правосуддя рекомендував ВР розглянути перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей на Січеславську та Кропивницьку відповідно.

«Це останнє рішення у питанні завершення декомунізації, яке може дати ВР цього скликання нації та державі в умовах розпуску», - зауважив парламентар.

Депутати мали дати 226 голосів за Січеславську та Кропивницьку у першому читанні цієї сесії, а наступної, восени перед виборами - 300 голосів у другому читанні.

Однак, за словами Денисенка, рішення про дострокові вибори зупинило цей останній етап декомунізації, оскільки регламент ВР прямо забороняє розгляд першого та другого читань змін до Конституції в одну сесію, а перше читання (попереднє схвалення) не може відбуватися в останню сесію повноважень ради.

«Ми, національно-патріотична громадськість, ініціатива #СічеславськаТАК! та ідейна частина депутатського корпусу пройшли величезний і непростий шлях з реальною дискусією у парламенті та суспільстві, отримали схвальні рішення всіх комітетів, Конституційного суду та більшості народних депутатів. Ідея Яворницького про відродження духу й імені Січі через століття більшовицьких репресій відродилася з попелу і оволоділа масами свідомих громадян», - заявив народний депутат. 

Він упевнений, що лишився останній ривок до перемоги, який може здійснити лише новий парламент.

«Сподіваюся, у майбутньому складі ВР вистачить волі і національного духу для завершення цієї величної справи відновлення історичної справедливості та переосмислення місії нашого краю як продовжувача традицій Січі - захисниці України. В разі ж на заваді цьому державотворчому рішенню стануть легковажність популізму і злоба реваншизму, це зробить інша, ще новіша Верховна Рада», - додав Андрій Денисенко.

Раніше повідомлялося, що народний депутат  Андрій Денисенко підтримав призначення Руслана Хомчака на посаду начальника Генерального штабу ЗСУ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...