App Store Google Play

У КБ "Південне" готові обладнати ракетоносій "Зеніт" новим українським двигуном замість російського

28.05.2019 11:20
У КБ "Південне" готові обладнати ракетоносій "Зеніт" новим українським двигуном замість російського

Генеральний директор ДП "Конструкторське бюро "Південне" ім. Янгеля" (КБП, Дніпро) Олександр Дегтярев упевнений у хороших ринкових перспективах задіяної в низці міжнародних проектів української ракети-носія (РН) "Зеніт" і заявляє про реалістичність планів протягом двох років переоснастити її новим українським ракетним двигуном замість російського двигуна РД-171М. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Інтерфакс.

Під час прес-конференції в рамках 7-ї міжнародної конференції "Космічні технології: сьогодення та майбутнє" у Дніпрі, відповідаючи на запитання казахстанських журналістів про готовність КБП до відновлення запусків РН "Зеніт" із космодрому "Байконур", Дегтярев зазначив, що "пускові системи РН "Зеніт" повністю відповідають усім світовим стандартам".

"На мій погляд, нам заважає якась політична компонента", - сказав гендиректор КБП.

При цьому він підтвердив, що для РН "Зеніт", за його словами, "як завжди" залишаються актуальними проблеми імпортозаміщення російських комплектувальних.

"Якщо говорити про найхворобливіше місце імпортозаміщення в "Зеніті" - це двигун першого ступеня РД-171М", - сказав Дегтярев, зауваживши: "Але ми в КБ "Південне" розробили двигун РД-815 тягою 250 тонн. І три двигуни, які складають першу сходинку РН "Маяк-С3.9", трохи вище за сумарними характеристикам, ніж РД-171М".

"На жаль, у нас є проблеми з виробництвом, і ми відстаємо з виготовленням матчастини для проведення повноцінних випробувань. Але ми в цьому напрямі рухаємося. І якщо об'єднати зусилля, то ми могли б дуже багато зробити", - сказав він.

Відповідаючи на запитання вихідця з ракетно-космічної галузі, гендиректора флагмана галузі ДП "Південмаш" (Дніпро) у 1986-1992 рр., другого президента України Леоніда Кучми (1994-2004), про те, скільки часу буде потрібно КБП для створення нового вітчизняного двигуна для РН "Зеніт", Дегтярев сказав: "Якщо грошей буде достатньо, за два роки доведемо".

Торкаючись питання імпортозаміщення російського алюмінію в космічній галузі, Дегтярев зазначив: алюміній можна купувати в Європі та США. За його словами, сьогодні КБП вже переходить на використання в своїх розробках нових алюмінієвих сплавів.

ДП "КБ "Південне" - основний науковий центр України, що має передові космічні технології, значна частина продукції та послуг компанії постачається на експорт, зокрема до країн ЄС та США.

Згідно з раніше озвученими даними КБП, на сьогодні компанією розроблено понад 30 видів рідинних ракетних двигунів (РРД), 17 з яких доведено до серійного виготовлення. Останні десять років підприємство веде розробку перспективного сімейства РРД перших ступенів ракет-носіїв (РН) тягою 120-250 тонн, які могли б ефективно використовуватися на американському ринку РН. Також КБП розпочало проекти зі створення потужного маршового ракетного двигуна тягою до 500 тонн, рухових установок для модулів, які зможуть забезпечити доставку вантажів та екіпажів на Місяць і найближчі планети Сонячної системи.

Зі своїм новим рідинним РД-815 також КБ "Південне" взяло участь в оголошеному в червні 2015 року ВВС США конкурсі з розробки двигунів замість російських РД-180, якими оснащуються РН Atlas-5 американської United Launch Allianсе (ULA). США з огляду на запроваджені в 2014 році Конгресом обмеження на ВТС із РФ через анексію Криму до 2019 року планували повністю відмовитися від російських двигунів РД-180. Поставки РД-181, якими оснащуються нові РН Antares для МКС, обмежені цивільною сферою.

Нині США прискорюють реалізацію програми створення РН Vulcan нового покоління для ВПС США. Згідно з підписаним у лютому 2016 року Пентагоном контрактом з ULA, проект має бути реалізований до кінця 2019 року. Американська Aerojet Rocketdyne згідно з підписаним із Пентагоном контрактом має забезпечити до кінця 2019 року розробку нового AR1 на заміну РД-180.

У новій геополітичній ситуації Україна та США в 2015-2016 рр. розпочали переговори про перспективи налагодження співпраці у сфері ракетного двигунобудування.

Нагадаємо, Ракети з Південмашу можуть повернутися на Байконур.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...