App Store Google Play

Дніпрянам розповіли які зміни чекають на студентів ПТУ

28 Травня 17:00
Дніпрянам розповіли які зміни чекають на студентів ПТУ

Сьогодні, 28 травня, заступник директора Департаменту освіти і науки ДніпроОДА Антон Демура розповів, що на Січеславщині спільно із німецькими партнерами впроваджують нову дуальну систему освіти в професійно-технічних закладах, передає Дніпроград.

Експерт пояснив, що освітня політика - це державна функція, відповідно й вектор змін та розвитку задає Міністерство освіти. З 1 січня 2018 року деякі функції з управління ПТУ були передані тим, хто їх фінансує.

"Вже декілька років ці заклади фінансуються з обласного бюджету та обласних центрів. На сьогодні в області діє понад 250 установ, які здайснюють свою діяльність у галузі надання робітничої професії. Серед яких 200 - заклади, які надають лише послуги з підвищення кваліфікацїі", - розповів Антон Демура.

П'ять професійно-технічних навчальних закладів на Січеславщині фінансуються напряму з Держбюджету. Це ті заклади, які надають професію в установах виконання покарань для засуджених осіб. Ще 41 заклад фінансуються з обласного бюджету, 12 - з бюджету міста Дніпро.

"Минулоріч одну з філій технікуму вимушені були закрити. Адже технікум отримував кошти від обласної влади, а філія - від міста. Це суперечило закону. Місто Дніпро відмовилося передавати обсяг фінансування на обласну раду, тому вирішено було закрити філію і перерозподілити учнів та викладачів", - зазначив Демура.

В регіоні запроваджують дуальну систему освіти. Головні її принципи – це навчання технічних спеціалістів на замовлення роботодавця. Студенти 70% часу працюють на виробництві, а 30% — приділяють теорії у профшколах. 

"Наразі 272 підприємства виявили бажання співпрацювати із навчальними закладами. Роботодавці розуміють, що такий підхід до навчання допоможе не тільки забезпечити якість підготовки робітників, а й підвищить мотивацію у студентів залишатися на відповідних підприємствах", - пояснив експерт.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...