App Store Google Play

Дніпрянам розповіли які зміни чекають на студентів ПТУ

28.05.2019 17:00
Дніпрянам розповіли які зміни чекають на студентів ПТУ

Сьогодні, 28 травня, заступник директора Департаменту освіти і науки ДніпроОДА Антон Демура розповів, що на Січеславщині спільно із німецькими партнерами впроваджують нову дуальну систему освіти в професійно-технічних закладах, передає Дніпроград.

Експерт пояснив, що освітня політика - це державна функція, відповідно й вектор змін та розвитку задає Міністерство освіти. З 1 січня 2018 року деякі функції з управління ПТУ були передані тим, хто їх фінансує.

"Вже декілька років ці заклади фінансуються з обласного бюджету та обласних центрів. На сьогодні в області діє понад 250 установ, які здайснюють свою діяльність у галузі надання робітничої професії. Серед яких 200 - заклади, які надають лише послуги з підвищення кваліфікацїі", - розповів Антон Демура.

П'ять професійно-технічних навчальних закладів на Січеславщині фінансуються напряму з Держбюджету. Це ті заклади, які надають професію в установах виконання покарань для засуджених осіб. Ще 41 заклад фінансуються з обласного бюджету, 12 - з бюджету міста Дніпро.

"Минулоріч одну з філій технікуму вимушені були закрити. Адже технікум отримував кошти від обласної влади, а філія - від міста. Це суперечило закону. Місто Дніпро відмовилося передавати обсяг фінансування на обласну раду, тому вирішено було закрити філію і перерозподілити учнів та викладачів", - зазначив Демура.

В регіоні запроваджують дуальну систему освіти. Головні її принципи – це навчання технічних спеціалістів на замовлення роботодавця. Студенти 70% часу працюють на виробництві, а 30% — приділяють теорії у профшколах. 

"Наразі 272 підприємства виявили бажання співпрацювати із навчальними закладами. Роботодавці розуміють, що такий підхід до навчання допоможе не тільки забезпечити якість підготовки робітників, а й підвищить мотивацію у студентів залишатися на відповідних підприємствах", - пояснив експерт.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


останні новини

В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...