App Store Google Play

Дніпрянам розповіли які зміни чекають на студентів ПТУ

28.05.2019 17:00
Дніпрянам розповіли які зміни чекають на студентів ПТУ

Сьогодні, 28 травня, заступник директора Департаменту освіти і науки ДніпроОДА Антон Демура розповів, що на Січеславщині спільно із німецькими партнерами впроваджують нову дуальну систему освіти в професійно-технічних закладах, передає Дніпроград.

Експерт пояснив, що освітня політика - це державна функція, відповідно й вектор змін та розвитку задає Міністерство освіти. З 1 січня 2018 року деякі функції з управління ПТУ були передані тим, хто їх фінансує.

"Вже декілька років ці заклади фінансуються з обласного бюджету та обласних центрів. На сьогодні в області діє понад 250 установ, які здайснюють свою діяльність у галузі надання робітничої професії. Серед яких 200 - заклади, які надають лише послуги з підвищення кваліфікацїі", - розповів Антон Демура.

П'ять професійно-технічних навчальних закладів на Січеславщині фінансуються напряму з Держбюджету. Це ті заклади, які надають професію в установах виконання покарань для засуджених осіб. Ще 41 заклад фінансуються з обласного бюджету, 12 - з бюджету міста Дніпро.

"Минулоріч одну з філій технікуму вимушені були закрити. Адже технікум отримував кошти від обласної влади, а філія - від міста. Це суперечило закону. Місто Дніпро відмовилося передавати обсяг фінансування на обласну раду, тому вирішено було закрити філію і перерозподілити учнів та викладачів", - зазначив Демура.

В регіоні запроваджують дуальну систему освіти. Головні її принципи – це навчання технічних спеціалістів на замовлення роботодавця. Студенти 70% часу працюють на виробництві, а 30% — приділяють теорії у профшколах. 

"Наразі 272 підприємства виявили бажання співпрацювати із навчальними закладами. Роботодавці розуміють, що такий підхід до навчання допоможе не тільки забезпечити якість підготовки робітників, а й підвищить мотивацію у студентів залишатися на відповідних підприємствах", - пояснив експерт.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...