App Store Google Play

У Дніпрі активісти розповіли про свої екологічні ініціативи які сьогодні змінюють Україну на краще

25.05.2019 20:00
У Дніпрі активісти розповіли про свої екологічні ініціативи які сьогодні змінюють Україну на краще

Сьогодні, 25 травня, під час третього щорічного форуму "Валить нельзя остаться", екоактивісти презентували свої громадські ініціативи, які тепер відомі на всю Україну та змінюють нашу державу на краще, передає Дніпроград.

Цьогорічний форум проходить під гаслом "Зміни самі не настануть". Своєю діяльністю ці слова підтверджують дніпровські активісти, співорганізатори заходу Ірина Черниш та Павло Ткаченко, які розповіли власну історію боротьби за чисте довкілля у Дніпра та створення унікального екобота.

Ірина Черниш повідомила, що вже другий рік у Дніпрі діє ініціативна група Save Dnipro, що опікується проблемами, які має Придніпровська ТЕС.

"Перелічувати, що саме ми робили, не вистачить часу - це і мітинги, відвідування нарад, спілкування з чиновниками, представниками влади, працівниками ТЕС, юридичні моменти, запити до відомств і так далі. На сьогодні є великі результати - Придніпровська ТЕС має умови модернізації, які прописані у дозвільних документах, на майже мільярд гривень. Буквально вчора ми були на станції, яка встановила перший свій фільтр, і вже сьогодні повітря стало трішки чистішим. Це велика перемога усіх дніпрян, кому було не байдуже", - розповіла Ірина Черниш.

Активісти також запустили першого в Україні екологічного бота SaveEcoBot. 

"Бот дозволяє кожному бажаючому отримувати дані про дозволи на викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами підприємств-забруднювачів 1, 2 та 3 груп, а також інформацію про спеціальні дозволи на водокористування та користування надрами, ліцензії на поводження з небезпечними відходами, перелік суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, а головне – буде моніторити Єдиний державний реєстр ОВД. На сьогодні ним користуються п'ять тисяч осіб", - розповів Павло Ткаченко.

В свою чергу, активістка Люба Колосовська розповіла присутнім про її проект "Батарейки здавайтеся". Екологічна ініціатива була започаткована 2013 року у Дніпрі громадською організацією «ЕкоДніпро». З часу створення ініціативи було створено філії та більше 1 500 пунктів прийому батарейок в усіх областях України. Станом на 2018 рік рухом зібрано 200 тонн пальчикових батарейок, які підготовлені для відправлення на переробку.

"На сьогодні, жодна зібрана батарейка не була перероблена. Рух зі збору батарейок в Україні розпочався в 2013 році з хибної заяви заводу “Аргентум” у Львові про те, що переробка батарейок безкоштовна. Проте виявилося геть не так. Наразі ініціатива перейшла на іншу модель, яка зможе забезпечити оплату переробки. Збирати відпрацьовані батарейки будуть лише у тих торгових мережах і компаніях, які покриватимуть витрати на утилізацію. Вже зараз дві мережі «Епіцентр» та Watsons публічно взяли на себе зобов'язання оплатити перші 55 тонн переробки батарейок. Ці компанії оплачуватимуть переробку батарейок на двох заводах – Redux у Німеччині та Recupyl у Польщі", - розповіла Колосовська.

Вона також зазначила, що активісти любіюють законопроект про батарейки, аби контролювати їх експлуатацію на державному рівні.

Ще один відомий проект, про який розповіли учасникам форуму "Україна без сміття". Засновниця «Україна без сміття» Євгенія Аратовська розпочала волонтерську діяльність у 2015 році. З часу заснування організація стала ініціатором цілого ряду регулярних акцій та проектів, спрямованих на впровадження культури поводження з побутовими відходами та їх утилізації. Нині організація веде багатопланову діяльність, спрямовану на формування екологічного мислення та впровадження в Україні системи сортування побутових відходів.

"Вже сьогодні кожен українець може докласти зусиль для збереження екології, зменшивши використання пластику або паперових стаканів у повсякденному житті. Для кожного тут своя мотивація - хтось задумується про майбутнє своїх дітей, комусь шкода тварин, хтось розуміє, що пластик - це рак і генетичні захворювання. А хтось знаходить в цьому бізнес. Я вірю, що українці усвідомлять масштаби проблеми сміття і зрозуміють, що зміни починаються з кожного", - зазначила Аратовська.

Нагадаємо, Форум "Валить нельзя остаться" присвячений тому, аби розповісти українцям про досягнення країни у різних сферах життя. Цього року було вирішено актуалізувати тематику форуму на екології. є

На екофорумі усі банери зроблені із картону та вторсировини, одноразові стаканчики - з крохмалю. Організатори відмовилися від блокнотів, пластикових папок та ручок, надавши перевагу електронним носіям.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...