App Store Google Play

На Січеславщині стартував проект для підлітків про особливості інтимних стосунків

24.05.2019 08:00
На Січеславщині стартував проект для підлітків про особливості інтимних стосунків

На Січеславщині стартував проект «ПОВАГА.ЛЮБОВ.СЕКС: Сексуальна просвіта для підлітків», під час якого підлітки дізнаються, як будувати майбутню здорову сім’ю, про існування стереотипів у сім’ях, а також про фізіологію, перші статеві стосунки та контрацепцію. Про це під час прес-конференції у медіахолдингу "Відкритий" розповіли авторки проекту, передає Дніпроград.

Історія створення проекту починається з 2014 року, коли Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації почав співпрацювати з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за програмою профілактики ВІЛ/СНІДУ у навчальних закладах серед підлітків та викладачів.

"У рамках даної програми ми мали змогу відвідати Німеччину і познайомитися з системою роботи місцевих навчальних закладів. Саме там ми побачили систему сексуального виховання дітей та підлітків безпосередньо у школах. Коли повернулися додому і проаналізували ситуацію в нашій країні, то з’явилося бажання створити проект, спрямований на сексуальну просвіту українських дітей", — розповіла начальниця управління науки, вищої та професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки ДніпроОДА Любов Кравченко.

За її словами, за півтора роки департамент сформував пілотну групу тренерів із усієї області, які пройшли підготовку за німецькою методикою з питань впровадження сексуальної просвіти дітей та підлітків. Окрім цього, вони розробили курс, який складається з 15 занять, кожне з яких триває 90 хвилин. Розрахований він на дітей віком від 12 до 18 років. Після підготовки тренерів вони обрали 20 пілотних шкіл по області, де провели лекції та тренінги. 

Побачивши необхідність подальшого впровадження курсу у навчальних закладах, на базі Дніпровської академії неперервної освіти була створена навчально-методична лабораторія здоров’язберігаючих технологій.

«Ми розробили методичний посібник із підготовки спеціалістів сексуальної просвіти. Під час курсу учасники розглядають поняття репродуктивних прав, емоційно безпечного сексу, питання сексуальної та гендерної ідентичності.  У курсі йде мова про те, як захистити себе під час статевого акту та відповідально ставитися до інших», — зазначила  завідувачка навчально-методичної лабораторії здоров’язберігаючих технологій Дніпровської академії неперервної освіти Ірина Кобзєва.

Заняття проходять у змішаних групах, в яких від 13 до 18 учасників. 

На сьогодні вже є 87 тренерів, а курс прослухали вже 1300 підлітків. Заняття безкоштовні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...